חרפת הרשויות

חרפת הרָשויות היא גם חרפת הרְשויות – ובעיקר הרשות הניתנת לגברים לבזות נשים ולהמשיך להתקדם בכל סולם אפשרי ללא הפרעה, ובגיבוי מאסיבי ואגרסיבי, חוצה פערי עמדות והשקפות עולם, של שאר הגברים.

באנגלית קוראים להם Accessory to crime. בפועל הם מגוננים על 2 פוזיציות חשובות:

 1. שליטה גברית במוקדי קבלת החלטות.
 2. על עצמם ועל האפשרות להמשיך לנהוג כך כלפי נשים מבלי להינזק.

אז הנה תמונת מצב עדכנית חלקית:

הרשות המחוקקת – חיים רמון – עבריין מורשע בהטרדה מינית ועדיין ח"כ וחבר בכיר במפלגתו בעל השפעה (מצמררת, מבחינה זו) על הפוליטיקה, החברה, הכלכלה והביטחון בישראל.

מיתולוגי קודם היה הח"כ, השר וראש מפלגת המרכז ז"ל, יצחק מרדכי, שמשוכנע עד היום שהוא לא עשה כלום והקורבנות הן האשמות. חבריו הטובים מנסים עדיין להכשירו כמורה לאזרחות ופרשן טלויזיה (מה שהצלחנו לטרפד שוב ושוב – אבל אני משוכנעת שעוד נידרש לניסיונות טירפוד נוספים…).  את הכשרתו עבר מרדכי, כמובן, ב…צה"ל.

ה"רשות" הייצוגית – הנשיא לשעבר קצב אנס ותקף והטריד מינית, נוסע ברכב שרד על חשבוננו (טו סיי דה ליסט) ועוסק באינטנסיביות מעוררת הערצה הן בביקורים בבית הכנסת השכונתי והן בניסיון להציג את קורבנותיו הרבות כזונות ושקרניות. מתאים לפוסט קודם שלי כמו כפפה ליד.

צה"ל – אלוף אליעזר מרום (צ'ייני) ניצל מינית ורכש שירותי מין מנשים נסחרות במועדון גוגו וזוכה להגנה רחבה ממועדון הגברים ("The Old Boys Club"), בכללו כאלו שכבוד האדם הוא נר לרגליהם – עד שהעניינים מגיעים לכבוד האדם של נשים (הגבתי אצל סרנה על רשת הביטחון הלא מוסרית שניתנת לגברים ע"י גברים ללא הבדל עמדות ומחנות, שמאל ימין, דת וחילונות, כשמדובר בפשיעה נגד נשים, בעזרת הפתגם – "אלוהים, שמור אותי מאוהבי, משונאי כבר אשמר בעצמי").

הרשות המבצעת – התכנית שתולים הביאה לידיעתנו את מה שאנחנו יודעים כבר מזמן: השוטרים משתמשים בשירותי זנות, מגנים על הסוחרים וסרסורים ומיידעים אותם על פשיטות קרובות ומסייעים באופן פעיל לקיומו של ה"ענף" הזה.

הרשות השופטת – באותה תכנית העידה אשה העוסקת בזנות על שחרורה ממעצר ע"י שופט, שהשתמש בעבר בשירותיה ושזיהה אותה כשהגיעה להישפט בפניו.

אם ברשויות עסקינן, הרי שידוע לי על עיר באיזור המרכז בה משמש עבריין מורשע בהטרדה מינית כראש אגף. כאילו כלום.

ואיפה אנחנו?

 1. זה הזמן לקדם את חוק הפללת הלקוחות הרוכשים שירותי מין מנשים.
 2. זה הזמן לקדם חקיקה שתמנע ממורשעים בעבירות מין, קלות או כבדות, ללא קשר לקלון, לשרת בכל תפקיד ציבורי שהוא, או לעבוד בשירות המדינה.

הכנסת ה- 18: עכשיו נראה אתכם!

(לא, אין לי ציפיות מביבי, ליברמן או הדתיים – אבל אמשיך לקדם את הנושאים הללו).

אני רוצה לשלוח מכאן חיזוק לנחמן שי על תגובתו לעניין צ'ייני: "צ'ייני אינו ראוי להיות מפקד בצה"ל", עליה חטף ריקושטים איומים מ"חברי המועדון". שאפו, תמשיך להיות נאמן לקוד אתי ומוסרי ולקוד של כבוד לאדם באשר הוא אדם.

ולסיפא, מכתב אישי לרעייתו של צ'ייני, אורה מרום, שנשלח אלי היום עם בקשה לפרסמו:
  

שלום לך אורה,

לא, אינך מכירה אותי וגם אני לא מכירה אותך. 

אני מנסה לחשוב מה עובר עליך בימים אלה. בטח לא קל לך. גם אם יש לך חברות שתומכות בך בימים אלו, אין לי ספק שישנם אנשים שמחים לאידך, אולי
במסווה של דאגה מטלפנים אליך? זה פצע לא פשוט לגלות שבעלך בוגד
בך, ועוד יותר קשה מזה זו הפומביות שניתנת למעשיו של האיש לו את
נשואה שנים כה רבות. 

אני נזכרת בהילרי קלינטון כאשר התפוצצו בפניה הפרשיות
של ביל, כאבתי גם את כאבה. אני משערת לעצמי שאת כואבת מאד, כי
קשה לי להאמין (כמי שנשואה שנים רבות) שידעת על ההובי של בעלך
לצפות בחשפניות. האם את שואלת את עצמך עכשיו לגבי
כל אותם ערבים בהם לא היה בבית וסיפר לך על ישיבה או נסיעה? מה
יקרה לאמון שביניכם? מה יקרה לך מעכשיו כשהוא יסתכל עליך
כשאת עירומה ותחשבי בסתר ליבך על ההשוואה שהוא עלול לעשות בינך
לבין אותן חשפניות. אז נכון, אתם בטח חברים טובים, יש לכם נשואים יציבים
ואת תנסי לחשוק בשיניך להראות פרצוף צוהל ולהגיד ש-boys will always remain boys.

אבל את יודעת במעמקי ליבך שהוא לא חשב עליך כשהוא בילה במועדונים, לו
היה חושב לא היה גורם לך כאב כזה, השפלה פומבית כזו, שיתוף של כל
עמישראל בחדר המיטות שלכם. אין לי ספק שהיו או תהיינה לכם כמה
שיחות כואבות, ליבי ליבי לך. 

כל אותם עתונאים, אנשי צבא ומתלהמים אחרים שכותבים בעד ונגד
מעשי בן זוגך שכחו אותך ואת ילדיך. אז רק שתדעי שיש כאלו שמעשיו
של אלי מרום פחות מעניינים אותם מאשר את, מצבך ורגשותיך. 

באהבה ממני, מאשה אחת לרעותה.

המכתב הינו תזכורת חשובה לכך שאין פגיעה בכבוד האדם שהיא מקרה מבודד או "מעידה חד פעמית". צ'ייני פוגע בכבוד האדם של רעייתו, של ילדיו, של נשים נסחרות מהן הוא רוכש שירותים מיניים כאלו או אחרים, של הנשים המשרתות בצה"ל ותחת פיקודו, ושל כולנו. ועוד לא דברנו על סוגיית הצבא וכבוד האדם של הפלשתינאים והעובדה הטריוויאלית שבמצבי לוחמה נפגע כבוד האדם בעיקר של נשים.

כאחד מקודמיו – בוגי יעלון – שבין כל סוגיות הביטחון שהונחו על שולחנו, היה לו דחוף – בראשית כהונתו כרמטכ"ל – לנסות להחזיר האת תא"ל ניר גלילי (שהורשע באונס פקידה) לתפקיד פיקודי בכיר – גם את צ'ייני עוד נמצא בעתיד בכנסת.

הצטערתי שלא שמעתי הרבה קולות הקוראים להדחתו של צ'ייני במליאה. האם זה מעיד שפניה של הכנסת כפני חבריה – רמון, יעלון ואחרים?

פוסט זה פורסם בקטגוריה כתיבה תמה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

25 תגובות על חרפת הרשויות

 1. אהרון תמוז הגיב:

  1. חוק הפללת לקוחות קיים בשוודיה ובמקום אחד קראתי שבשודיה יש 1500 עוסקות בזנות לעומת הולנד שם יש 30000 כאשר באמסטרדם 80% מהבחורות הן זרות ו ל 70% אין אשרת שהיה.אני לא מתחייב על המספר 1500 ואודה אם מישהי/ו יודע/ת מה הביאה החקיקה בשבדיה.מה שקורה בהולנד מעיד על סחר בנשים.

  2. בנוגע לצבא שכחה חנה להזכיר את יצחק מרדכי ועוד קצין בדרגת אל"מ שיושב במאסר על אונס.

  לצעירים שביניכם סיפור מימי הילדות

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3419113,00.html

  אהבתי

 2. גלי הגיב:

  כתבת:
  ביבי עומד להקים ממשלה עם אשה אחת בלבד בקבינט.

  את מתכוונת לשרה נתניהו?

  כאשר כתבתי שאני מתקשה בימים אלה למצוא עבודה (אני אמא חד הורית דרך אגב) אז קבלתי הצעות למשל אולי כדאי לעשות הסבה מקצועית לחשפנות.
  תראי פוגשים שם את כל המפורסמים והידוענים.
  ושם מן הסתם ניצור את הקשרים.
  את זוכרת הרי שאשתו של ברק פתחה חברה באמצעותה אם תשלמי כמה אלפים תוכלי ליצור קשרים עם המפורסמים.
  לא צריך. נהיה חשפנית ונפגוש את כל הידוענים.
  נו הרי הציעו לי בדיוק את זה בתגובות לרשימות שלי ואת חלקן מחקתי כי הזדעזעתי, זה אפילו לא רעיון שלי.
  מזעזע, נורא. כמה שהמעמד שלנו ירד.

  אהבתי

 3. כבר מוסיפה את איציק מרדכי. הך סמלי הוא הקשר בין הנ'ל, המכתב שהבאתי כאן ואקסתו של מרדכי המופיעה בימים אלו באח הגדול, שהיתה גם היחידה שהעזה לגלגל את בעלה למקומו הנידח והראוי לו.

  אהבתי

 4. כדאי לזכור…
  ומעמדנו לא ירד – הוא מעולם לא עלה משמעותית משם.

  אהבתי

 5. יודית שחר הגיב:

  ובכל זאת חנה, אני חושבת שמעמדנו בשפל, תראי, אפילו כשאישה כמעט כיהנה כאן כראש ממשלה, היא עשתה את הכמעט דרך התעלמות מנשים באופן כללי.

  אהבתי

 6. אחת מהצפון הגיב:

  אני חוששת שבנות עמנו נחלקות לאלו שראשן כבר נחבט בתקרה ובין אלו שטרם או שלא יחוו זאת לעולם (עקרות בית, שכירות בפס יצור ועצמאיות).
  אני מניחה שאותן אלו היוצאות להגנת הגברים פשוט לא נתקלו בכך בחוויה האישית ולכן מתקשות להאמין שאכן יש דבר כזה "גיבוי מאסיבי ואגרסיבי, חוצה פערי עמדות והשקפות עולם, של שאר הגברים."
  האם יצא לך לקרוא את עמיתו של סרנה לחיבוק גברי זה?
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3684490,00.html

  אהבתי

 7. מגיבון הגיב:

  לכותבת -לא אתייחס למה שאני לא מסכים איתך שזה בערך הכל. אני סבור שצריך למחוק את המכתב לאשתו של האלוף מרום הוא מהווה שחא של חוסר טעם וחדחירה ברגל גסה למערכת יחסים שכולה בתחום פרט, שאינך אמורה לדעת או לשפוט אותה ובוודאי שגם אין לך הכלים לכך. גם לו היו לך כלים כאלו הייתי מצפה שדברים כאלו ייאמרו בשיחה פרטית. גם לשיטתך מאחורי האהבה המזוייפת מקננן רק הרצון להוסיף למבוכה וגם השפלה פומבית נוספת

  אהבתי

 8. יודית – זה אינו מדוייק לגבי ליבני. חלק מתקרת הזכוכית שלנו היא פנימית, ואנו נוטות להאמין מהר מדי לקמפיינים שליליים נגד נשים מצליחות. כבר ציינתי בימי הבחירות שלפני מס' שנים נכחתי בטקס אות המעסיק המתקדם שניתן לליבני בעבור קידום נשים למשרות ניהול במשרד הקליטה.

  אחת, יש גם את אלו שלא רוצות להבין את החווייה. זה מובן מחד ומזיק מאידך.

  מגיבון, האם אתה מאלו שמקלל ומשפיל בסלון ליד כולם ואח"כ מתנצל בפרטיות במטבח?זה מה שעולה מדבריך, לפחות בכל הקשור ליחס לנשים. במקום בו נחשפו מעשיו, צריכה להיות הפניה לאשתו. הפניה הראשונה צ"ל שלו, אגב. אני הייתי מחדדת את המכתב: עזבי אותו. את, גילה קצב ואחרות. בואנה, נעזור לכן. אין לכן מה להישאר עם מי שכבודו כלפיכן משול לאבק. אסור לנשים להישאר עם גבר שכזה. ובנוסף – האישי הוא הפוליטי, מה שקרה לאורה קורה לנשים רבות, הגיע הזמן לתת להן גב ציבורי ולשוחח עליהן לא פחות ואף יותר מאשר על בעליהן.

  אהבתי

 9. מאז ומתמיד נסגרו פשעים נגד נשים כ"זה עניין משפחתי פנימי". לא עוד. עוול של גבר כלפי אישה הוא תמיד עניינו של הציבור וראוי לענישה כפולה ככל עבירה: זו של מערכת המשפט וסנקציה חברתית.

  אהבתי

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  בהסתייגות טכנית:

  צה"ל הוא חלק מהרשות המבצעת.
  (וככזה הוא מבצע כנראה את חזון המחוקק רמון.)

  אהבתי

 11. גולדלבט משה הגיב:

  למיטב ידיעתי האלוף לא ביצע פשע נגד נשים ואפילו לא עבר על החוק. אגב גם לו היה רוכש שירותי זנות בתשלום זו לא עבירה על החוק-עדיין לא- -אולי במערכת היחסים הפרטית ביניהם זה בסדר שהוא הולך לחשפנית כל עוד הוא לא מקיים רומן אמיתי מהצד?-איך את יכולה לדעת? מי שמך לשפוט אותה או אותם בכלל בתחום האינטימי ביותר של חייהם.
  רק בחברה נטולת כל יחס לזכות לפרטיות יכול
  מכתב נתעב כזה להתפרסם. מי שחייב התנצלות לאשדתו של האלוף מרום זו את. אם היה לך כל כך חשוב לעזור לה יכולת לפנות אליה באופן פרטי להצע עזרה

  אהבתי

 12. מיכל הגיב:

  הצדקנות חוגגת, מרימה את ראשה חסר האנושיות

  אהבתי

 13. דתי הגיב:

  וזאת למרות שקצב לא הורשע. כי מה אכפת לי אם הוא יורשע או לא. להבנתי, קו ההגנה שלו מבוסס על יחסי מין בהסכמה(אם הבנתי נכון – מוזמנים לתקן אותי). אבל ממתי ניאוף נמצא במיינסטרים. לסדום דומנו?

  אהבתי

 14. דן הגיב:

  אלפי גברים ונשים נזרקים היום ממקומות עבודה, הקפיטליזם קורס ואת רוצה שנשים לא יעבדו בזנות?
  יש לי חדשות בשבילך, לא רק נשים עובדות בזנות גם גברים התחילו לעבוד.

  אהבתי

 15. גלי הגיב:

  יש גם פשע מוסרי.
  אז מפקד חיל הים – האלוף – אולי לא עבר על החוק אצל שופטת בית משפט מחוזי או אצל יועץ משפטי זה או אחר.
  וואללא אני מבינה במשפטים כמו חמור בסלט פירות.
  אבל הוא עבר על החוק המוסרי.
  זה גם חוק לא?
  אוי זה מזכיר לי שקראתי היום את הקטע הבא בקהילת זוגיות. תגידו זה קשור או לא?
  גם כן קטע שנתן לי להרגיש קצת כמו איזה זו…ה
  (תשלימו את החסר)
  הגברים
  נתחיל במובן מאיליו – המניאק. המניאק יעשה הכל כדי להכניס אותך למיטה ואחר כך יעלם, כאילו נחטף בידי חייזרים. המניאק לא נולד כך, אך הוא נעשה כזה מסיבות רבות ואולי הן קשורות למישהי ששחקה לו בלב. אבל כל העניין של "הו פשוט לא פגש עוד את הבחורה שעשתה לו את זה ואוטוטו הוא נופל שדוד לרגליך" היא המצאה שאת מספרת לעצמך, כשאת מסרבת להרפות.
  בעיקרון אפשר לחלק את הגברים בעיר הזאת לשלוש קבוצות: מעל גיל 35, אם הכרת מישהו בשלב הזה והוא עדיין לבד, סימן שהוא באמת שרוט ואת השריטה שלו אפשר לתקן רק בטיפול פסיכולוגי של חמש שנים לפחות. אבל לך אין את הזמן הזה והוא אפילו לא חושב ללכת לטיפול, הוא חושב לזיין.

  טוב אז זה סתם קטע שקראתי היום בקהילת זוגיות בקפה דה מרקר ואל תתנפלו עלי כי אני לא כתבתי את זה.

  אהבתי

 16. זאת אומרת הגיב:

  לאשתו של האלוף מרום היא פעולה לא מכבדת ולא מכובדת.
  אני משוכנעת שהיא לא ביקשה את הניכוס הזה מצדך ומצד הכותבת, ולא מברכת עליו, ומצער שבנושא הזה את לא מפגינה כלפיה את אותו כבוד שהיית דורשת בכל נסיבות אחרות, כלומר ההבנה שרצונה – כבודה.

  אהבתי

 17. עניין מאוד טריוויאלי:
  "נשים של" שותקות כי אין להן ברירה, ובמובן מסויים רובינו נשים של. מליון ביקורים אצל זונות בשנה נעשים ע"י הבעלים שלכן. אם אתן מעדיפות לראות את הבעיה בחשיפת צידה של האשה בעניין (הזונה הנאנסת ו/או האשה הנבגדת), זו אכן בעיה עמוקה מאוד שלכן, שהיא חלק מאותה שתיקה וכשמדובר בגבר – חלק מאותה השתקה. אין לי שום כוונה לשתף עם זה פעולה, ואין לי שום כוונה ליפול לסחיטה הרגשית הזולה הזו ששני אנונימיים מנסים לפזר כאן (דעתי על מגיבים אנונימיים ביקורתיים ידועה – הם נטולי זכות ביקורת, non personality מבחינתי – ואני מגיבה לתגובות כי זהו בדיוק הרחש בחש המחליא של השתקת קולן של נשים). יש לי חדשות בשבילכם/ן: במקרה זה – אני בסדר, האשה שכתבה את המכתב בסדר, אתם/ן לא. אם יש מימד סמוי בחילול כבוד האדם של נשים, אתן חלק ממנו, מעצם ההכחשה והניסיון להעמיד את כבודן כחילול כבודן, ואת חילול כבודן ככבודן. היפוך יוצרות לא יצליח כאן בבלוג הזה.

  אהבתי

 18. בית המשפט אינו קשור לאשמה הציבורית. בבית המשפט יכול אשם לצאת זכאי וזכאי לצאת השם – שכן ההתפלפלות המשפטית שמייצרים יועצים משפטיים היא המכריעה. מהרגע שהסתבר למשל שיש מס' מתלוננות על קצב, לא היה ספק באשמתו המהותית. כנ'ל לגבי צ'ייני (שהיה כנראה אורח תדיר במקום בו נתפס). גם כשבית המשפט מזכה – אם קיימת אשמה מהותית, הסנקציה הציבורית היא מחוייבותו המוסרית של הציבור.
  כ"כ, אני פעלתי להוצאת תמונתו מגני הילדים בזמנו, משום שככה עובדת סוציאליזציה: הבנות העוברות מתחתיה מבינות שאין טעם להתלונן והבנים – שאין להם מה לפחד, אונס לא יפגע במעמדם.

  אהבתי

 19. מגיבון הגיב:

  וגם מבינים למה להגיב בעילום שם אצל מי שממילא לא יודעת מה משמעות המונח פרטיות.
  ובאשר ליתר ההגיגים הם לא ממש ראויים לדיון. הם רק אוסף קלישאות חבוטות מבית מדרשו של הפמיניזם הפופולרי,הפשטני,המדבר בססמאות ללא כל יכולת או נטייה להבין את המציאות האנושית המורכבת הרבה יותר-זו בהחלט הולכת להיות תגובה אחרונה באתר שלך ומבחינתי את יכולה למחוק את כולן

  אהבתי

 20. יוסי הגיב:

  חנה,
  נניח שהאלוף היה "נתפס" עם השכנה – האם גם אז היית שולחת אל אשתו את המכתב הפומבי הזה?
  כלומר, מנקודת מבטה של האשה – האם קיים הבדל בין מידת פגיעתה מכך שהוא הלך למועדון חשפנות (ללא בעילה, אגב), לבין מידת פגיעתה מכך שהוא בגד בה עם אשה אחרת.
  במילים אחרות, האם מה שמנחה אותך בשליחת המכתב הפומבי הוא מידת הפגיעה שהוא פגע באשתו או מידת הפגיעה שהוא פגע בנשים אחרות (נניח בנשים החשפניות בכך שהוא ניצל אותן וכו' וכו').
  אני בהחלט מסוגל להעלות בדעתי אפשרות שאשתו של האלוף היתה נפגעת ממנו יותר אילו הוא היה בוגד בה עם השכנה – למרות שהשכנה קיימה איתו יחסים מרצון ואולי אף מאהבה – ללא כל אלמנט של ניצול.
  אם את עיקבית באשר למניע שלך לשליחת המכתב הפומבי – עליך לשלוח מכתב כזה גם במקרה של סתם בגידה (ללא כל ניצול, ואולי אף מאהבה) עם השכנה.
  האמנם?

  אהבתי

 21. קולך קול המיינסטרים השוביניסטי, שאתה רשאי לשחות בו גם אם אני רואה בו ביב. כ"כ אין לאף אדם זכות ביקורת והבעת דיעה לעומתית בעילום שם. אתה לוקח לעצמך, למעשה, זכות ביזוי השמורה לנמושות ופחדנים ולא זכות ביטוי. Put your ass where your words are.
  לך ללא שוב. אדיוס.

  אהבתי

 22. הליכה למועדון חשפניות אין דינו כקיום יחסי מין מחוץ לנישואין. מבחינתי דינו של לקוח שירותי מין בתשלום כדין אחרון האנסים ואת ביזוי כבוד האדם של רעייתו וילדיו על ידו לא ניתן להתחיל ולמדוד.
  אחד הדברים שהצטערתי עליהם בזמנו, על שלא כתבתי ופרסמתי את המאמר שכותרתו "גילה, תעזבי אותו". אני חושבת שעלינו להתחיל לפנות יותר ויותר לנשים על מנת שיהיה להן את הכוח לצאת מהשפעות דכאניות לעצמאות. מהילארי, דרך שרה נתניהו, ראומה וייצמן, הגב' רמון, גילה קצב וכוכי מורדכי – היתה רק אחת שהבינה את המהות של הכבוד וחילולו ועזבה את העבריין לגורלו, בנפרד מזה שלה.
  חשוב להבין את מהות הבגידה, והיא אינה בעצם קיום יחסי מין אלא בתפיסת עולמו של זה שעשה את המעשה, שאינו סופר את כבודה וכבוד סובביו, ילדיו, תפקידו וכבוד האדם של נשים בכלל ממטר.
  יש ניחוח דמגוגי בהשוואה הזו, שלא כדאי להיכנס אליו משום שאינו קשור לעניין.

  אהבתי

 23. ניתן למתוח כאן ביקורת בשם מלא ומזוהה.

  אהבתי

 24. טלי הגיב:

  את כותבת לאשתו "באהבה"? על פוסט כזה נאמר- שמור אותי מאוהבי.
  אם כך את נוהגת באהובייך- איך את נוהגת בשונאיך?
  יש לך משפחה ? גם בהם היית נוהגת כך ?
  איחס.

  אהבתי

 25. במקרים כאלו אני מציעה לקרוא פעמיים ולתת למישהו להגיה את תגובתך לפני שהיא נשלחת..
  זה לא אני כתבתי את המכתב, אלו דברים בשם אומרם. יע"ז – הגישה שאינה נותנת קול לדיכוי הנשי של אשת החיק של עבריין מין כזה או אחר ומצניעה אותו "לטובתה", היא אכן משת"פיות נשית נאלחת (משתמשת במילון המושגים שלך – גם כאן זסו מילה בשם אומרתה).
  ועשי טובה – עם סגנון כזה – תבחרי בין לרסן אותו לבין לא לחזור לכאן.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s