האיש שחושב רק על עצמו – עדכון

דעתי לא השתנתה מאז, וגם מאז, ושלא לדבר על אז. ויש עוד כמה. לסִימְסוֹן כבר אין צורך להיות גיבור. במציאות הפוליטית העכשווית – זה מספיק בהחלט להיות טיפש…תמות נפשי עם הבנידודים של הפליסְתים…אופס…זה אנחנו. לא נורא, נילי תמזוג לי כוסית ותביא לי סיגר. יהיה בסדר. תסמכו עלי.יש לי פרספקטיבה אסטרטגית מהמרפסת באקירוב.

ביי ביי מפלגת העבודה. נזכור אותך.

<פורסם 23.3>

———————

עדכון, 25.3.09

 

 

לכבוד

מפלגת העבודה הישראלית

רח' אורים 1,  תל אביב

‏25/03/09

שלום רב,

בקשה להסרה מיידית של חברותי במפלגה

 

עקב הצטרפותה של מפלגת העבודה לממשלת ימין כלכלי-לאומי-בטחוני, עם שותפות לאומניות וגזעניות ובממשלה נעדרת ייצוג נשים כמעט לחלוטין, אני מבקשת להפסיק לאלתר את חברותי במפלגת העבודה. הימצאותה של המפלגה בממשלה זו נוגדת כל ערך אנושי, לאומי וערך של כבוד האדם בשמו פעלה המפלגה לאורך השנים, והיא מהווה לכן בגידה במורשתה, דרכה וחבריה.

כנראה, שכפי שהוכיחו תוצאות הבחירות האחרונות, נאלץ אנו – מי שגדלו על ברכי וערכי העבודה ושואפים למדינה סוציאל דמוקרטית ולשלום – למצוא ערוצים אחרים לקדם את אותה אג'נדה שהמפלגה הפסיקה לייצג.

אני קוראת לחברי/ת מפלגה וח"כים/יות שחושבים/ות כמוני, להעדיף את המדינה ואזרחיה על פני נאמנות סרק לשלד המפלגתי, שנותר חלול ועצם קיומו בקונסטלציה הקיימת הינו פגיעה ממשית בכולנו. אני קוראת לכם/ן להקים חלופה.

דברי נכתבים בצער רב של מי שגדלה בבית בו חלפו מנהיגי המפלגה והמדינה לדורותיהם, ושהיה שותף לעשייתה עוד מימי הקמת מפא"י ההיסטורית. מי שזוכרים את כל זה באופן מוחשי כל כך, יוכלו בוודאי להבין את תדהמתי אל מול אפסותו של הרגע הזה.

אני מודה, כחברת מפלגה מן השורה וכאזרחית מדינת ישראל, לאותם חברי וחברות סיעה שניסו למנוע את המהלך.

אבקש לקבל אישור כתוב להסרת חברותי  במפלגת העבודה. 

חנה בית הלחמי

<איתן כבל התקשר אלי מיד עם קבלת המכתב, למרות השיחה הקצרה – הכאב בקולו העלה לי דמעות בעיניים, באמת. זהו רגע עצוב לכולנו, ימים מכוננים לישראליות>.

<12:18: סמס מאופיר פינס: "לצערי צודקת">.

<13:55: סמס מחבר מפלגה ותיק ונאמן: "רציתי לבשר לך ראשון, שאחרי מה שקרה אמש במפלגת העבודה, החלטתי שאתפקד לקדימה, נישאר תמיד חברים">.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כתיבה תמה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

32 תגובות על האיש שחושב רק על עצמו – עדכון

 1. יובל הגיב:

  המשרה שאהוד ברק חושק בה יותר מכל, אפילו יותר מלהיות ראש ממשלה, היא משרת שר הבטחון. זה הכל, ואצלו המטרה מקדשת את האמצעים. כל השאר, פרטים טכניים ורכילות.

  אהבתי

 2. נועם הגיב:

  כשעמוס עוז אמר לפני הבחירות האחרונות שמפלגת העבודה סיימה את תפקידה, רבים לא רצו להאמין. חלקם גם הצביעו עבורה כדי להוכיח שעוד כוחה במותניה.

  ברק משתדל להוכיח שעוז צדק.

  וחוץ מזה, כבר למחרת הבחירות נסגר בינו לבין ביבי שהוא יהיה שר הביטחון (עם העבודה או בלעדיה). כל המהלכים שלו מאז הם בית ספר במקיאווליזם.

  ואחת הסיבות להתעקשות שלו על כסא שר הביטחון היא איזה עניין לא גמור עם אירן (בשיתוף האח הגדול שלנו). הלוואי שאתבדה.

  אהבתי

 3. חבל הגיב:

  כשאת בזה לאופן שבו האיש מדבר, לפגם בדיבור שלו, את עושה כמעשהו שלו כשקרא למתמודדת על ראשות הממשלה "ציפורה" בטון לעגני ומקטין.
  מכאן אני מפסיקה לקרוא אותך.

  אהבתי

 4. מאחר ואני במצב רוח מרומם, אענה לכם בדיוק כמו שבא לי לענות לכם: תקפצו לי.
  הליקוי בדיבור הוא מבחירה כלכלית. הוא העדיף להוציא את הכסף על וויסקי וסיגרים במקום על קלינאית תקשורת. שניכם פחדנים עלובים ואומרים את "נאום הגבר" שלכם/ן ללא קישור לאתר, מייל או זהות גלויה. דעתי על שכמותכם נמוכה ממילא מדעתי על ברק. קצת אירוני שאתם מנסים להטיף לי. אתם הרי יכולים להיות בה במידה ילד בן 13 מג'בלייה או אנס בחופשה מהכלא. או אשתו של ברק.

  אגב, ככלל – כמות הרג האזרחים שברק אחראי לו אינו מזכה אותו בכל הגנה שהיא מטעמו של הצדק. הוא שרטט מחדש את גבולותיו של הצדק, בדיו סתרים. מי שלא מבינים את זה ואת משמעות העניין על השרידות של מדינת ישראל כמדינה ריבונית – אינו בר שיח סביר.

  אהבתי

 5. במקום אחר בהקשר אחר: מי שחי בבית מזכוכית, שלא יזרוק אבנים. הגזענות המגדרית של ברק הופכת אותו חשוף – תרתי משמע – לכל התייחסות שהיא לכל מאפיין ממאפייניו. הזחיחות הסמויה המשתמעת מבחירתו לא לטפל בייצוגיות שלו – דוחה בעיני, כמו משמניו של דובר צה"ל – להבדיל. שכן שום אשה שמנה ו/או עם פגם בדיבור ו/או עם ליקוי פיזי או חיצוני, לא היתה מגיעה לאן שהגיעו.
  אז שיתחילו לנקות את הקשקשים מהכתפיים…

  אהבתי

 6. גלי הגיב:

  אני לא חושבת שלקות הדבור של אהוד ברק הופכת אותו לפוליטיקאי לא טוב.
  לדעתי אהוד ברק הוא אחד משרי הביטחון הטובים ביותר שהיו לנו.
  נכון הוא לא נראה מרשים במיוחד, ויש לו אשה שהיא אולי לא במיוחד חכמה והוא גר בבית מנכר עינים.
  אני דוקא חושבת שהוא כן צריך להכנס לממשלת נתניהו. למה? כי אחרת תהיה לנו ממשלת ימין צרה וחרדית – כלומר תהיה כאן איראן או אם תרצי איראנסטאן.
  תשמעי זה מפחיד אותי ואם אהוד ברק ומפלגת העבודה יכנסו אז תהיה ממשלת אחדות לפחות. הייתי שמחה אם ציפי לבני גם הייתה נכנסת.

  אהבתי

 7. מרוב שרים מ-מ-ש גרועים, אהוד ברק נראה לנו שר ביטחון טוב…
  הוא הצליח עם המבצע בעזה? באיזה פרמטר? שחרור שליט? מיגור הטרור? שמירה על הבסיס הערכי והמוסרי של צה"ל? השגת יעדים אסטרטגיים? טיפול בנפגעי הקרבות?
  GMG, גלי (גורנישט מיט גורנישט).
  איך, איך מראית עין של "אני לא מתפרק" גורמת לנו להפוך לשטיח לרגליו…
  שר בטחון טוב? פחחחח.
  שר ביטחון טוב הוא שר ביטחון, לא שר מלחמה. עברו ימי רומי העתיקה ושר המלחמה שלה. או לא?

  אהבתי

 8. גלי הגיב:

  לגבי גלעד שליט.
  גלעד שליט כבר כל כך התפרסם שהחמאס רוצה עוד והממשלה שלנו גם כן משתמשת בו כקלף מיקוח פוליטי. וזה אני אומרת בתור אזרחית שרואה הכל מהצד.
  זה הפרדוקס של המאבק למען גלעד שליט: מצד אחד הוא יוצר מודעות ומצד שני הוא גורם לגלעד שליט להיות הקורבן.
  לגבי המבצע בעזה. כל מי שמגיע להיות בממשלה – בין אם מהימין ובין אם מהשמאל מגלה בסוף את הבוץ עם עזה.
  נורא קל לומר לא לצאת למלחמה וכולנו נגד מלחמה. אבל ברגע שאת נמצאת בממשלה ויורים עליך טילים ונכנסים עוד כל מיני שיקולים נוספים, אז גם אם את נורא שמאלית את בסוף יוצאת למבצא צבאי. וזה ככה היה על פני כל ההיסטוריה. כל מצביא שהגיע לשלוט בסוף יצא למלחמה מעצם היותו שליט והתעסקותו עם גורמים מתגרים ועוינים.
  והרי בואי נביט על המצב ההפוך: כאשר בגין עלה לשלטון, הוא חתם על הסכם השלום עם מצרים, כלומר נטה שמאלה. כי הישיבה בממשלה מאלצת את השליט לפעול בצורה שהיא לא תמיד הולמת את ההצהרות הפוליטיות שלו.
  ולכן לנו קל לומר: לא לצאת למלחמה. אבל אילו היינו שר ביטחון, אני מבטיחה לך שרובנו היינו יוצאים למלחמה נגד אותו ארגון חמאס.
  לכן, כצופה מהצד מאוד קל לי להיות הומניסטית כי אני לא צריכה לקבל החלטות מדיניות, אז אני יכולה רק להעביר ביקורת. אילו הייתי שר ביטחון, הדברים היו נראים אחרת.
  בכל מקרה הרשי לי לומר שאולמרט אידיוט. וגם עליזה שניסתה להגן עליו ביסורי הגסיסה של שלטונו…

  אהבתי

 9. דפנה לוי הגיב:

  אינו רלוונטי. את הצמרמורת האמיתית מקבלים כשמקשיבים לתוכן דבריו. כעת, בעבר, לפני שיצאנו מלבנון, אחרי שיצאנו מלבנון, בזמן המלחמה האיומה בעזה, לפני הבחירות, אחרי הבחירות. האם הוא היה המוח המעוות מאחורי העלאת סרטוני ההפצצות בעזה לאגף הבידור של צופי הוט?

  אהבתי

 10. מעניינת התופעה הזו, אנשים שבאים למחות נגד מה שהם עצמם עושים הכי טוב.

  אהבתי

 11. יוסי דר הגיב:

  ליקוי הדיבור של ברק רלוונטי (כמו שרלוונטי ליקוי הדיבור של יולי תמיר).

  אהבתי

 12. המבקש להסיר חברותי במפלגת העבודה. זה יום עצוב.

  אהבתי

 13. איריס הגיב:

  רחוב אורים, במלוא החשיכה. או הנה האורים ואיפה התומים ?

  מזל טוב. חברות במפלגה הזו היתה מאז ומעולם "תעודת עניות", מצד שני חנה, דוקא עכשיו ? אולי יפרקו ויתנו קצת מנכסי הפירוק לחביירים ? לפחות תקחי בשבילי כמה כסאות ושולחנות ואולי איזה מחשב משומש מבית המפלגה. יהיה להם שימוש.

  ומה הולכת לעשות סלי יחימוביץ ?

  אהבתי

 14. אייל גרוס הגיב:

  בשעה טובה.

  אהבתי

 15. אסתי הגיב:

  מהניסוח של דפנה לוי:
  את הצמרמורת האמיתית מקבלים כשמקשיבים לתוכן דבריו. כעת, בעבר, לפני שיצאנו מלבנון, אחרי שיצאנו מלבנון, בזמן המלחמה האיומה בעזה, לפני הבחירות, אחרי הבחירות. האם הוא היה המוח המעוות מאחורי העלאת סרטוני ההפצצות בעזה לאגף הבידור של צופי הוט?

  חותמת בחלחלה על כל פסיק

  אהבתי

 16. י.ג. הגיב:

  יישר כח את צודקת מאה אחוז. אני תמיד אמרתי שאחרי רצח רבין האסון הכי גדול של השמאל נקרא אהוד ברק.

  אהבתי

 17. איריס, גם הימצאות המפלגה בלב שכונת התקווה הוא אוקסימורן מעמדי.

  לכל השאר – תודה. הוספתי עוד עדכונים קטנים בסיפא.

  אהבתי

 18. יוסי בן מנשה הגיב:

  יפה יפה, כל המכתב הזה להסרת חברות בא ממי שהצביעה למפלגת קדימה בבחירות האחרונות.

  במה התבטאה ה"חברות" הזו שלך בבחירות האחרונות?

  את מבינה שבעצם הבחירה שלך בקדימה את הכנסת לכנסת אנשים כמו גדעון עזרא ושאול מופז ש"כבוד האדם" הוא נר לרגליהם?
  אנשים כמו רוני בר-און שינק סוציאל-דמוקרטיה עם חלב אמו?
  אנשים כמו אלי אפללו שאלוהים יודע איזה חלב הוא נר לרגליו?

  אז למה רק עכשיו? למה לא לפני הבחירות? מה – ציפית, שציפי ליבני תיבחר ופתאום המדינה תישטף בגל סוציאל-דמוקרטי ומתינות מדינית (שמעניין איפה היו בימי ממשלת אולמרט).
  להזכירך, לא היתה לך בעיה בשיתוף פעולה של קדימה הליכוד והעבודה, איתי כשר הבטחון יושב לשולחן הממשלה עם המתונים הידועים צחי הנגבי ושאול מופז.

  אז הנה – יש שיתוף פעולה של שתיים מהמפלגות, מה שתיים מתוך שלוש זה פתאום רע?

  אז במקום לשנס מתניים במפלגה בה את חברה, ולוודא שאנשים כמו נאדיה חילו, קולט אביטל, יריב אופנהיימר ועוד יכנסו לכנסת, את בחרת להכנים את רוחמה אברהם, דיכטר, גדעון עזרא, חיים "הפמיניסט" רמון, עתניאל המתנחל ועוד כאלה.

  גם חברה במפלגה שלנו, מצביעה למפלגה מתחרה וגם מטיפה לנו מוסר על מהלכים פוליטיים שהתקבלו בהכרעה דמוקרטית בועידה (כחברת מפלגת העבודה חיפשתי אותך באולם).
  ואת עוד מתלוננת על "אובדן ערכים"? ואללה.

  אז הנה החברות שלך עם שובר קניה בסך דמי החבר השנתיים שלך.

  ובברכת "עם חברים כאלה מי צריך"

  עלי והצליחי.

  אהבתי

 19. יקרא "שני בתים וגעגוע" וידבר על מערכת יחסים של 47 שנים (מלידה) עם מפלגת העבודה והבזקים של מרצ בשל אג'נדה פמיניסטית ובימים שזו היתה חברתית משאר המפלגות (היום אין הבדל אפקטיבי גדול במידת החברתיות של מרץ וליברמן…).
  שני סמנים לאיון משמעותה הפוליטית-חברתית של מפלגת העבודה:
  1. הצטופפותם של שלי יחימוביץ' וברק לחזית של גזענות מגדרית אחידה נגד ציפי ליבני, בשל נשיותה לפני כל שיח של הבדלים פוליטיים (שני אלו היו, אגב, שני הפוליטיקאים שבאופן ישיר היטו את הצבעתי – וכבר כתבתי על כך…כשאתה מביא מובאות, כדאי שתהיינה בהקשרן המלא).
  2. ההצטרפות לממשלה אמש.

  אהבתי

 20. קח עשר דקות, נפה מדבריך את הסיסמאות הדמגוגיות, שבין השאר מוציאות את דברי מהקשרן על מנת להוכיח עניין שנמצא בעיקר במחשבותיך, כתוב שוב – ואשמח לענות.

  אהבתי

 21. 1. מי שרוצה לכתוב פוסט – שיפתח בלוג
  2. אחרי שפתחתם בלוג – שמורה לכם הזכות להפיק שם מרגליות עכורות על הזולת. כאן – זה לא אפשרי.

  אמירה: תודה על תשומת הלב, מציעה לתעל אותה לעשייה פרודוקטיבית.

  אהבתי

 22. גלי הגיב:

  המהלך של אהוד ברק וביבי נתניהו היה כל כך "גאוני" במובן זה שהוא הוכיח פעם נוספת שאם אשה (ציפי לבני) מנצחת במדינה, אז המפסיד בבחירות (ביבי נתניהו) והלוזר של הבחירות (אהוד ברק) ירכיבו בסוף את הממשלה במקומה.
  והמהלך הזה יזניק את מפלגת העבודה ויוריד את מפלגת קדימה. לקח: הנה אנו רואים עד כמה אין האשה בישראל שווה לגבר.
  ולך חנה, את הצבעת לציפי לבני בעוד הנך חברת מפלגת העבודה? טוב אפשר לסלוח לך על התנהגות כזו בגלל שחיים רמון התחבא מאחורי ציפי לבני ולא גילה לנו שהוא שם. הוא היה צריך לעוף חזרה לעבודה.

  אהבתי

 23. זו הפעם הראשונה בתולדות מדינת ישראל שנשים משמאל לימין, דתיות וחילוניות, עירוניות וכפריות, נשים במרכז ובפריפיה – העדיפו את הסולידריות הנשית על פני הצבעה על פי עמדות. עוד לא היה כאן דבר כזה, ואי ההכרה שלך ושל שכמותך בדבר הזה דומה בעיני להתנהגויות אחרות של נשים, שמשקפות את תפקידנו הסמוי בהנצחת הביזור, הדיכוי והאפלייה של עצמינו. לא חבל?
  כל אחת מהנשים הללו הגיעה לתובנה של חשיבות הסולידריות הנשית בגלל גבר או אישה מהמפלגה "שלהן", שבחרו להשתמש בגזענות מגדרית, מילולית והתנהגותית, על מנת להדוף את ליבני החוצה. לכן ההיבט השני של אותו מסר הוא, שגזענות מגדרית איננה אלקטורלית (או שאלקטורלית עבור היריב הפוליטי של הגזענ/ית).
  באשר לעבודה, חלק ממסע ההתפכחות של נשים עבר באותה תובנה שנגזרה מהתנהלות המגדרית של חלק מקברניטי המפלגה (ברק ויחימוביץ', בעיקר). הניסיון שלך ללגלג או לזלזל במערכת השיקולים (שאזס פורטה בבלוג) אינו במקומו. שפה משקפת תודעה – וזו שעולה מדבריך היא בדיוק זו שאת מוחה נגדה בחלק אחר של דברייך. אני מקווה עבורך שמערכת השיקולים שלך זוכה ליותר כבוד מזה שאת מעניקה לשלי.

  אהבתי

 24. אהרון תמוז הגיב:

  אדמה שחורה של נטלי מסיקה

  למרות ההודעה לא קשורה לנושא מותר להמליץ על סופרת

  אהבתי

 25. גלי הגיב:

  ציפי לבני.
  אבל אני חושבת שהיא הייתה צריכה להצטרף לממשלה של ביבי נתניהו ולעשות בדיוק את מה שאהוד ברק עושה היום. כי מבפנים משפיעים יותר.
  ועכשיו קדימה תימוג ולא נראה לי שציפי לבני תזכה להיות ראש ממשלה, שאול מופז ואחרים יפילו אותה.
  אני אישית לא הייתי כותבת פוסט על אהוד ברק שחושב רק על עצמו ועל לקות הדיבור שלו.
  זה משהו שמתאים לתוכנית ארץ נהדרת או לחרצופים.
  תראי את צודקת יקירתי במה שאת אומרת, אבל זה לא מתאים למאמר רציני, זה מתאים יותר לחיקוי של טל פרידמן. ולכן לא הייתי כותבת את זה במאמר רציני.
  יש הבדל בן תוכנית סטירה לבין מאמר רציני.

  אהבתי

 26. שלתוכן נדמה לאחרים שצריך למיין ולקטלג כתיבה או כל דבר אחר. מי שהן חשובןות לו/ה – מציעה לדמיין שמדובר במערכון של טל פרידמן. הגטו של הסאטירה בוטל.

  אהבתי

 27. אעיין ב"צומת".

  אהבתי

 28. יונתן הגיב:

  בניגוד למגיבים קודמים אני מזדהה בשמי וחושב שהלעג לליקוי הדיבור מכוער מאד, ילדותי ומתנשא, ומזכיר לא מעט בדיחות שוביניסטיות שנגדן את יוצאת בשצף קצף מדי פוסט. התשובה שלך שבמקום להשקיע בסיגרים הוא היה צריך ללכת לקליניקת תקשורת מזכירה את ההערה של טומי לפיד לאורחת בפופוליטיקה שמהכסף של השמלה או התסרוקת שלה אפשר היה לקנות אוכל או משהו דומה, וחוסר הרגישות שגלום במשפטים הללו מעיב על כל פעילותך הפמיניסטית.

  אם יתר דברייך אני מסכים, כמובן.

  אהבתי

 29. יונתן הגיב:

  במשפט האחרון צריך להיות כתוב עם ולא אם, כמובן.

  אהבתי

 30. ראשית, כפי שכתבתי, ביקורת עניינית ממגיבים מזוהים ראויה להתייחסות.
  לגבי ברק, מדובר באיש שהביע גזענות מגדרית בוטה, בהמית ומתבהמת נגד ליבני, באיש שעשה מאמץ להשתמש בדמוקרטיה על מנת למחוק או7תה במפלגתו, באיש שראה בפשעי מלחמה נגד אוכלוסיה אזרחית בעזה, עניין "אסטרטגי", וזה רק מקצת העניינים שכאיש ציבור – חושפים אותו לכל ביקורת. הוא באופן אישי, מזיק לנו באופן לגמרי אישי ולכן הוא באופן אישי חשוף לביקורת אישית, שלעולם תהיה פחות אישית ממה שהוא מעולל לך ולי, גם אם היא מתייחסת אליו באופן אישי… מאחר וראיתי במו עיני את המיצג המחליא של הסיגר והוויסקי, למשל, ואני מבינה דבר או שניים בשיח סטריאוטיפים כמו גם בשיווק עצמי ומשמעויותיו הנסתרות והגלויות, נותר לי רק להציע לך שתשקיע מחשבה נוספת בעניין. על פי תגובתך, אתה רחוק מהבנת משמעות הפוסט שלי או הסאבטקסטים של ברק שנגזרים מדיבורו, ומחבר לכן מין שאינו במינו. הדוגמא של טומי לפיד היא ספין, אינה קשורה אלא אם אתה משווה את ברק עצמו לטומי לפיד. המלך עירום, לא השליח/ה.

  אהבתי

 31. יונתן הגיב:

  כפי שכתבתי עם עיקרי דברייך אני מסכים ושותף לתחושת הגועל הכללי. יחד עם זאת לדעתי אין מקום ללעג לליקוי דיבור (גם אם האדם המדובר הוא בהמה בפני עצמו). לעג כזה אינו ביקורת כלל אלא סתם משהו נמוך. על ה"סאבטקסטים" של הירידות הללו נראה שנצטרך להסכים שלא להסכים.

  אהבתי

 32. אם כן, אתה וודאי יודע שה"פגם בדיבור" אינו "פגם" אלא הרגל פשוט, שניתן לשינוי בתרגול ב- 4-5 פגישות אצל קלינאית תקשורת. לחברי קופ"ח – 23 ש"ח לפגישה. בחירתו כמפקד ומנהיג לא לעשות זאת היא חלק מאותה יהירות זחוחה.
  האמת היא שמצחיק אותי עניין ה"פגם" שעלה כאן בתגובות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s