בגשם בככר ספרא

אתמול, בעודי משוטטת לי בין מדפי השופרסל דיל ברעננה עם עגלה עמוסת כל טוב, צלצל הטלפון שלי ומתוכו קפץ הדיסוננס, ממש קוואנטום-ליפ; על הקו היתה אשה שהציגה את עצמה בקול רועד כ- ס', שיושבת כבר חודש בגשם ובקור בככר ספרא בירושלים, עד שהרווחה יחזירו לה את הבנות. רבות נכתב בבלוג הזה ובכלל, על מדיניות ההשמה החוץ-ביתית של משרד הרווחה, שבאה בעיקר להזין מערך של עובדים ותקציבים המיועדים לנושא. ממש לא את טובת הילד, טובת ההורים וטובת המשפחה. מספיק לקרוא קצת סיפורים בבלוג הפרת זכויות הילד והמשפחה, בפורום משמורת הוגנת.

בין מדפי החלב והבשר, חיפשתי בקדחתנות מי שיסע עם מצלמות לככר ספרא. מצלמות הן נשק יום הדין בענייני צנעת הפרט, אולם הן גם נשק יום הדין בכל האמור להרתעת פקידות סעד לסדרי דין ו/או חוק נוער מביצוע הוצאות ילדים מהבית שלא לצורך: הן מפחדות מתקשורת. לא רק הן – גם הממונים עליהן (שחוששים פן תישמטנה ידיות סיר הבשר מידיהם) וגם כבוד השר ומקורביו, שממש לא צריכים שערוריות שתירשמנה על הקיר הפוליטי שלהם.

סיפרו לי שיש כתבת רווחה שכבר עשתה משהו עם הסיפור של ס', אז טלפנתי אליה. כן, היא ניסתה לעזור לה באופן אישי אולם ס' בעייתית ולא קבלה את הפתרונות המוצעים. לא, היא לא עשתה על זה כתבה כי לא צריך לחשוף אותה (את ס') בטלויזיה. תביני, היא אמרה, הסיפור יותר מורכב ממה שנראה לך. חברתי מ', למודת קרבות נגד הרווחה ובעד קורבנותיה, אמרה מייד באירוניה עייפה: בטח שהיא לא אייטם, הרי היא לא הסכימה לפתרונות שהציעו לה והמדיה לא עושה אייטמים על מי שמרגיזים אותה.

היתה אולי כוונה טובה בטיפול בנושא, אולם לא דרייב עיתונאי של ממש, וגם לא הבנה תחקירית רצינית של השיטה;

אחד ממרכיבי השיטה בהתעללות ממסדית באזרח/ית (לא רק כאן – זו שיטה ידועה מקדמת דנא) היא ניצול מרכיב רעוע בנפש הקורבן על מנת להוביל את הקורבן אל פי התהום ולגרום לו לדחוף את עצמו למטה. אז, אומרת השיטה: אתם רואים – הוא לא כשיר. אני רואה את זה במקרים קשים אליהם נחשפתי של "השמה חוץ ביתית" (מינוח מכובס ל"ניקח ממך את הילדים כי אנחנו יכולים").

עוד מרכיב בשיטה היא להציע לקורבן פתרונות שנראים טובים למציע/ה אולם לא נאים בעיני הקורבן, ומאחר ומעצם הפוזיציה הראשונית בה הושמ/ה הקורבן אין לו/לה זכות בחירה באשר לפתרונות המתאימים לו/לה – להכריז עליה/ו כ"לא משתפ/ת פעולה". אם או אב שאינם משתפים פעולה ושיצאו מדעתם (תגובה נורמלית) בשל האיום לגזול מהם את ילדיהם – הם מזון מדמם שחושי המערכת הטורפת מריחות ממרחק רב. ידה הארוכה של פקידת הסעד מצפת הגיעה עד ככר ספרא בירושלים. מאחר ובתי המשפט מתייחסים לתסקירי פק"ס כאל תורה מסיני – הדרך להוצאת צו והבאת הילדים, במחיר טראומה קשה, למרכזי חירום ופנימיות – קצרה.

מה קורה שם לילדים? בדידות, פחד, עלבון, אימה, התעללויות נפשיות ופיזיות (גם ובעיקר מילדים אחרים), תחושת נטישה, התעללויות מיניות (כנ'ל), חריצת חתך עמוק בנשמתם. כמו שאמרנו: טובת הילד.

אנחנו, ה"מושיעות", מגיעות תמיד באמצע הסיפור, ולא היינו עדות לניואנסים שיצרו אותו. הסיפור שמספרים לנו לעולם אינו הסיפור השלם והמלא, אין לנו את הכלים לשפוט את ההורים או את המצב (מנקודת מבטינו בת המזל והשופעת), ויש בו רק אמת אחת: זו של הקורבן, של הפרדת הילדים מהוריהם והריסת התא המשפחתי (פשוט כי לא מתועלים תקציבי רווחה מספקים לשיקומו, אלא רק להריסתו).

באופן תמוה, החשיבה הזו, שאמורה היתה להיות כטוטפות בין עיני אנשי הרווחה – בולטת שם בהיעדרה.

לא נותר לי אלא לקוות ש:

 1. מישהו ירים את הכפפה ויעשה תחקיר רציני ומקיף בעניינה של ס', של פקידת הסעד בצפת ושל נושא ההשמה החוץ ביתית כשיטה ממסדית לשבירת רוח הפרט ועשיית רווחים משניים על גבו.
 2. שהיום לא יהיה גשם בככר ספרא ו- ס' תוכל לשבת כמה דקות לנמנם בשמש חורפית חמימה, לפני דרך החתחתים שעוד מצפה לה.

חוק נמרודי ומוזס נגד אדלסון

כבר כתבו את זה קודם לפני: וולווט, רגב, דרוקר ומרמרי.

אם לקשר לנושא הקודם, הרי שנתקלתי בעבר בתחקיר על התעללות בילדים בפנימייה של הרווחה, שנגנז כי השר התקשר לעורך. לעיתונות ולקשרי הון שלטון שלום. אני לא בטוחה לגבי הילדים.

בכלל, זו נהייתה שיטה: שימוש בכנסת ובבית המשפט כדי (מחקו את המיותר) לסגור חשבון, להשיג בלעדיות מסחרית, לצאת מהמינוס, להשיג רווחים לקבוצה החברתית שלהם, להשתלט על תחום עיסוק כזה או אחר או להתנקם במישהו שעצבן אותם.

דוגמאות?

יורי גיא רון, יו"ר לשכת עורכי הדין, עליו ועל העסק שלו לעיצוב והפקת מודעות זנות כבר כתבתי לאחרונה, עולה שוב לכותרתו בהקשרנו החדש: עושה שימוש בבית המשפט על מנת לעשות (כדבר הכותרת בכלכליסט) סדרת חינוך למזכירה שלו, באמצעות תביעה משפטית מופרכת בגודלה (96K ש"ח) נגד משתכרת-פחות-מהשכר-הממוצע, כי נסעה לאילת עם בעלה כשהוא חשב שהיא חולה.

נמרודי ומוזס יסלקו ככה את המתחרה. או לא (נקווה שפחד הח"כים מטרור העיתונות החופשית נגד המהלך, יגבר על פחדם מהטרור שמפעילים בעלי העיתונים בעד החוק).

איגודים מקצועיים מייצרים ככה חקיקה ה"מסדירה את התחום" על פי קריטריונים שרק חברי האיגוד היוזם מכירים ויכולים להסמיך אליו (ע"ע יוזמת חוק המאמנים, למשל).

חוק הבאת עובדי סיעוד נתפר בזמנו להסדרת "השוק הפרוץ" (המינוח האהוב על מי שפונים לח"כים בנייר עמדה בפונט 14 ורווח כפול, שמניב חוק שהח"כים עצמם לא בהכרח מבינים את משמעותו) וחפירת תעלה דמיונית המתעלת את רווחי השוק הפרוץ לכיסים העמוקים של מקורבי ש"ס.

ליצמן מעביר תקציבים בהצבעת ממשלה לטיפולי שיניים ל(בעיקר)ילדים חרדיים.

גם האינפלציה בתביעות לשון הרע מצביעה על בית המשפט ועל חסות המחוקק כערוץ אטרקטיבי לשיפוצי אגו חבוט וכחלופה ליכולת התמודדות חברתית פשוטה של התובעים (גם אני הייתי לאחרונה קורבן לאחד כזה – פעמיים הבהיר השופט שהוא מצוי במלכוד החוק וזכות התביעה של התובע אולם נהיר לו שמדובר בניצול לרעה של מערכת המשפט, פעמיים פטר אותי באופנים שונים מהתביעה ומעונשו של אותו תובע סדרתי).

הערה פמיניסטית:

נראה שלירות על זבובים בתותחים זו תכונתו הטובה של ה"גבר גבר", זה שהתגים ליד שמו באינטרנט או דפי העיתון שלו מובילים איכשהו גם לזנות, ליווי, ומיני אביוז אחר של נשים. המחוקק ובית המשפט הם אחלה תותח.

בוז'י והרחם הלאומית

הרצוג מנסה להוכיח נאורות. הבעיה היא שבכל פעם שפוליטיקאי ממין זכר מנסה להוכיח נאורות – יש נשים בעם שמשלמות את המחיר.

ככה זה עם מיסוד הזנות, אישור שידורי הפורמנוגרפיה, ניטרול האפשרות לחסימה סלקטיבית של האינטרנט לתכני פורנו, וככה זה עם השטות האינפנטילית (למי שמתיימר להיות פוליטיקאי מוסרי וחברתי) והנצלנית של אישור פונדקאות לזוגות חד מיניים.

אם קודם לכן היו מעט נשים ששימשו שקית איברים לטובת האספירציות ההוריות הקפריזיות (My way or no way – רק ילדים ביולוגיים שלי) של הורים To be קהים, נרקסיסטיים ונטולי חשיבה חברתית, הרי שכעת יהיו מעט יותר.

פונדקאות היא מעמדית והריון הוא דבר מסוכן. אין הבדל גדול לטעמי בין סחר באיברים מכל סוג שהוא לסחר באיברים לצורך הולדת תינוקות. פונדקאות היא הניצול האולטימטיבי של גוף האשה, ובוז'י הופך את זה לאידיאולוגיה, שם על זה ארגומטציה מזוייפת של "שוויון". תפקידו, כשר הרווחה, לדאוג לרווחת החלשים, או במקרה זה – החלשות. רק שזה לא יביא לו תרומות ובוחרים בסיבוב הבא. הכלכלה הורודה כן.

אם קודם עדיין היה סימן שאלה על מחשבתי שמא מפלגת העבודה אבדה את הבסיס האידיאולוגי-חברתי המצדיק את קיומה, בוז'י העניק לי כעת סימן קריאה, על מגש איברים כסוף.

 

זה רק חלק ממה שקרה השבוע. רק חלק.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כתיבה תמה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

26 תגובות על בגשם בככר ספרא

 1. דודי הגיב:

  על סמך מה כתבת שמדובר בהטבה "(בעיקר) לילדים חרדים"? זה יהיה בעיקר לילדים עניים וכאלה יש חרדים וחילונים, יהודים וערבים.

  רק 10 אחוז מהילדים הם חרדים.

  מספר שיניו של ילד חרדי זהה לזה של ילד לא חרדי.

  אהבתי

 2. מצב כלכלי נמדד על פי הכנסה לאדם במשפחה. כמו הקצבאות – גם כאן זו הטבה סקטוריאלית ולא לכל ילדי ישראל.

  אהבתי

 3. דודי הגיב:

  כמותך במנגנון המדויק של העברת הכספים לטיפולי שיניים לילדים, כך שאשמח אם תרחיבי בעניין.

  מן הכתבה המצורפת לא הצלחתי להבין מדוע יהנו מטיפולי השיניים "(בעיקר) ילדים חרדים"

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1101993.html?more=1

  מכל מקום גם לדברייך מדובר בהטבה על בסיס כלכלי ולא על בסיס דתי. כל ילד עני יהנה ממנה ולא "(בעיקר) ילדים חרדים".

  עצם הרעיון של הכללת טיפולי שיניים בסל הבריאות הוא הגיוני. כך נהוג במדינות מערביות רבות. אם זה ייעשה בצורה חכמה תחסך לציבור הוצאה ניכרת, כי סתימה ב-200 שקל היום יכולה לחסוך כתר ב-2000 בעוד שנה.

  אהבתי

 4. לורי שם טוב הגיב:

  אנו האזרחים חסרי אונים.

  הן גם לי לקחו את שני ילדיי, והן גם אנוכי מייסדת עמותת ע.ל.י.ה. בראשות פרופ' אסתר הרצוג, אמא כשירה לכל דבר וענין, אישה עובדת. הילדים שלי נמצאים אצל פסיכופאט שהגיע מסומם למסוגלות הורית.

  השופטים – בני עוולה מושחתים לא רק שלא מסייעים לאמהות, הם חלק מהפשע המאורגן כשהם נותנים יד לחטיפת ילדיה של ס'.

  אהבתי

 5. לורי שם טוב הגיב:

  שלי את מספר הטלפון של ס'.
  היא התקשרה אלי ממספר טלפון חסוי.
  lorish69@gmail.com
  תודה רבה.

  אהבתי

 6. גולדבלט משה הגיב:

  לילדים חרדים היא ממש לא במקום וכמי שרגישה לנושאי רווחה את חייבת להיות מודעת לכך שילדים רבים לא מקבלים טיפול חיוני בשיניים,מה שיעלה להם בהרבה יותר בשנים הבאות וחלק מנהזק לא ניתן לתיקון.

  כמי שמוציא עשרות אלפי שקלים על טיפול שיניים לבנותיו אני לא אחת שואל עצמי מה קורה במשפחות אחרות-למרות שיש גם סיוע על ידי גופים שונים

  אגב -גם ילדים חרדים הם בני אדם וגם ילדים ערבים-כן הם יהנו יותר כ יש יותר ילדים במשפחה והצרכים גדולים יותר

  אהבתי

 7. לטיפולי שיניים:
  אין עוררין על כך שראוי היה שבמדינת ישראל ינתנו טיפולי שיניים חינם לכל הילדים.
  זה אינו בסיס ההחלטה הנוכחית, שלוקחת תקציב חיוני להצלת חיים ומעבירה אותו במחטף ליישום למטרות שאינן הצלת חיים. בגדול, המקומות שיהנו מהם הם אלו עם התשתית הארגונית והמרפאות, שבהן מתקיים יחס הפוך בין מס' הילדים למשפחה לבין ההכנסה לילד. תיאורתית זה לכולם, מכבסת המילים מדברת על ילדים ערבים ופריפריה, רק שבפועל עד שבאותם איזורים ניתן יהיה לממש את התקציב יצמחו לכולנו שיערות בכפות הידיים. מדובר במחטף סקטוריאלי, גניבה בצל החוק מהתקציב הציבורי וגזר דין מוות ללא מעט חולים סופניים שתרופותיהם לא ימומנו עקב הקיצוץ בסל התרופות.
  וגולדבלט – עשה טובה ואל תטרח לייצר כאן ספינים שמנסים להראות שאתה הוא החברתי בין שנינו – כי זה לא מחזיק מים.

  אהבתי

 8. גולדבלט משה הגיב:

  דווקאה משפחות חרדיות מוצאים בהחלט בפריפריה כמו ביתר ,בית שמש,ערד ועוד. זאת משום שמחירי הדירות זולים שם. אף אחד לא ראה את התוכנית? אולי היא תוגשם גם באמצעות רופאים פרטיים.

  חוץ מזה שמרפאות שיניים יש בכל קופות החולים-הן רק עולות בכסף

  באשרא לנימוק הדמגוגי של תרופות שנלקחות מחלויםפ סופניים. א למה?-האם ראית מהיכן זה יילקח. ב.מי קבע שלהאריך חיים של חולה סרטן במספר חודשים קטן זה חשוב יותר? מי המוסמך לקבוע קביעה כזו?

  התחום הזה פשוט רווי באינטרסים-כדאי מאד להיזהר מהתלהמות מיותרת. אפילו התרופות המופלאות המאריכות חיים במחיר מופקע זוכות לתמיכה מצד חברות התרופות המקדמות אותן בכל דרך ולרבות מתן תמורה לרופאים שיכולים להשפיע-אל תהיי תמימה

  אהבתי

 9. דודי הגיב:

  באיזה סכום מדובר, ואיזה חלק ממנו יילך לילדים חרדים? לא הצלחתי להבין מדברייך איך בדיוק ידאגו שהכספים המיועדים לטיפול שיניים לילדים, יילכו בעיקר לחרדים.

  אהבתי

 10. ניצול מהסוג הבזוי ביותר

  אהבתי

 11. עמרם הגיב:

  נטפלתם רק לפילפולים על טיפולי השיניים? חבל

  אהבתי

 12. גולדבלט ודודי – לא הזכרתם שמחקרים אומרים ש…
  אתם מרגישים טוב?
  דודי, הסכום הוא 65 מליון ש"ח.
  משה, ליצרני דמגוגיה יש קושי לעיתים לזהות נתוני אמת, אה? 65 מליון ש"ח נלקחו מתקציב סל התרופות, לא מתקציב סל הבריאות.

  גלעד – דעתי כדעתך.

  עמרם – יפה אמרת. איך מורחים את מה שחשוב? ע"י התייחסות אנקדוטית למשהו אחר.

  אהבתי

 13. מיכלי הגיב:

  על חשבון טיסות פמליות של חברי כנסת לחו"ל!!!. הפמליה של ברק בזבזה מיליון ש"ח!!!!!!!!! או מיליון דולר???????????? 1

  אהבתי

 14. מיכלי הגיב:

  בתוכנית בערוץ 10, "ילדים בבתים של אחרים" הראו ילדה קטנה, שהוצאה מבית עני למשפחת אומנה עשירה, וילה שכולה פאר והדר, אך הילדה אמרה בפירוש שהיא כל הזמן חושבת על אמה ועל אחיה!!! כל העושר והפאר והילדה הכי רוצה לחזור למשפחתה, למרות שמקבלת יחס טוב

  מה שהציק לי, שהילדה ביקשה שהאומנת שלה לא תספר משהו אישי לצוות, אך למרות זאת היא סיפרה וכל מי שצפה יכל לראות ולשמוע

  אהבתי

 15. גולדבלט משה הגיב:

  איך את יודעת ממה נלקח התקציב-אני מנסה להשיג אתהמידע כבר שבוע ולא מצליח-אני מתכוון למידע ולא מה שדמגוג או אינטרסנט אחד מדליף לעיתונאי
  בטלן
  מעבר לכך- כל נושא סל התרופות עצמו הוא הרבה יותר מורכב ממה שחושבים אבל כמו בהרבה מקרים-דיון רציונלי אינו אפשרי.ניתן היה ללמוד זאת במאבקם של חולי סרטן המעי הגס.
  לאחר שהתנגדתי לבטוח נוסף לתרופות מצילות חיים במסגרת השב"ן נראה לי שיש לשלקול את הנושא מחדש-עדיף שביטוח כזה יתקיים-הו אלא צריך להיות יקר במיוחד

  אהבתי

 16. דודי הגיב:

  אך לא נתקלתי בנצון שלפיו הוא יוקצה "בעיקר לילדים חרדים". איזה חלק מן הסכום יוקצה לילדים חרדים?

  שאלה נוספת – כתבת בתגובתך כי הסכום יועבר מסל התרופות ולא מסל הבריאות. למיטב ידיעתי המונח סל התרופות הוא כינוי אחר לסל הבריאות. אין מדובר בשני דברים שונים. כך או כך נכללים שם גם טיפולים שאינם מצילי חיים או מאריכי חיים.

  אהבתי

 17. dugmanegdit הגיב:

  שמתחיל להסביר את המקור של מספר הקסם, 65
  מליון:
  http://www.pmo.gov.il/PMO/Archive/Decisions/2008/02/des3117.htm

  הסל שירותי הבריאות אמור לגדול ב-470 ש"ח בשנה כאשר 60 מליון מהסכום מוקצה לשירותים שבאחריות משרד הבריאות והיתר מוקצה לשירותים שנתונים בידי הקופות…

  אהבתי

 18. dugmanegdit הגיב:

  לגדול ב-470 מליון ש"ח ולא כפי שנכתב בטעות.

  אהבתי

 19. חבורת הטרולים החליטה לנחות כאן דווקא. ככה זה באינטרנט, מקבלת עלי את הדין.

  דוגמאנגדית – בבלוג הזה אין זכות ביקורת בעילום שם ואין תוקף לביקורת כזו. הודעתך הראשונה נמחקה ואני מקווה שהרמז הובן. Put your ass where your words are. היינו – שם ושם משפחה אמיתיים. או לא – אבל אז תתנהגי בנחמדות יתר ובחיוביות לכל אורך הדרך.
  זו הודעה לכולם.

  דודי – מאחר ושאלת ועניתי ושאלת שוב את אותה שאלה, גם כאן בעילום שם, הרי שהכלל חל גם עליך. יש דבר אחד שאתה, ממאורת העכברים של טרולים בניק בדוי, לא יכול להתחרות מולו – הסטטיסטיקה של דיוקי התחזית שלי, שמושתתים על הבנה מעמיקה של השיטה. תמשיך לנסות להוכיח אטימות, זה בסדר. האמת עולה על כל דמיון ודמיונך מוגבל מכדי להבין איך האמת הזו עובדת בשטח. תישאר בחישובים אריטמטיים, שם גדולתך.

  משה – למה שלא תציע לס' את שירותך המשפטיים פרו בונו? לזה היא זקוקה, תגובות אטומות וקהות המצטעצעות מילולית עם ספינים כדי לצאת "צודק" – יש לה, לחולים סופניים, לקורבנות השיטה, מספיק גם בלעדיך.

  אהבתי

 20. 1. ההעברה היא מתוך 415 מליון ולא מתוך 470.
  2. אין תקדים כלשהו, מעולם, להתערבות פוליטית בשיקולי הועדה. השיקולים היו וצריכים להישאר מקצועיים, בראייה ציבורית רחבה ומתוך שיקולים והבנה רפואיים רב תחומיים וציבוריים רב תחומיים שמייצג הרכב הועדה.
  3. ההעברה הפוליטית-סקטוריאלית מיתרת את ועדת סל הבריאות.
  4. ההתמקדות של גולשים אנונימיים ו/או לעומתיים לי (פוליטית-חברתית) בנושא, מעידה על הכוונה ועל הימצאות מניעים סמויים, אפילו יותר מהניתוח שלי את הנושא.

  אהבתי

 21. עמרם הגיב:

  הלשון השוודית / נתן אלתרמן

  מעטים הם יודעי הלשון השוודית,
  מי דובר בה, אולי רק השוודים עצמם.
  כי ארצם בהרים ובפיורדים אובדת
  וקטן ומוצנע העם.

  ועת שוודיה אמרה: "הנני מקבלת
  מגבול דניה את כל היהודים הגולים",
  נוכחו וראו כל עמי החלד
  כמה דל הוא בשוודית אוצר המילים.

  כי רבות מדינות כבר כהנה הכריזו,
  אך הללו הראו את גינזי לשונן,
  במילות "אינפליטרציה", ו"קווטה", ו"ויזה"…
  רק בשוודית
  מילים שכאלה אינן.

  ועת נער נמלט אל גבול שוודיה מציד,-
  היא איננה פונה לעיין במפות.
  היא פשוט מוליכה אותה פנימה לבית,
  בלי לדעת כי זו שאלה של טרנספורט.

  מדינות בעולם יש גדולות שבעתיים
  ומקום בהן רב למחסה ומלון,
  אך לפני הצילן איש טובע ממים
  אוהבות הן תמיד להביט במילון.

  יען שפת מילונן ססגונית כפרפר היא –
  יש "קצה גבול של יכולת" או "כושר קליטה".
  רק בשוודיה עוד חי המנהג הברברי,
  להציע להלך כוס תה ומיטה.

  ולכן הגדרות היא איננה בוררת
  ואיננה מרבה דקדוקי מנגנון,
  היא כותבת פשוט: "הכניסה מותרת",
  ויסלח לה האל על דלות הסגנון.

  ויאמר לה האל בדמעה: שוודיה, שוודיה, –
  שתי מילים נשכחות את כתבת על פתחים
  אך שוות הן טרקטטים ואנציקלופדיה,
  כן… אפילו בריטניקה… כל הכרכים.

  ואזי מלאכים בשירה ימללו
  ואמרו זה לזה: מה רבה התהום,
  אם שתי המילים הפשוטות האלו
  הולידו דמעה בעיני מרום.

  אהבתי

 22. dugmanegdit הגיב:

  לקינוח – ראו פיסקה שניה בעמוד 14: בקישור למטה
  "הגידול הריאלי בסל שירותי הבריאות שבאחריות קופות החולים לשנת 2010 עומד על כ 700- מיליון ש"ח, מתוכם 260
  מיליון ש"ח בגין גידול האוכלוסייה והזדקנותה ו 415- מיליון ש"ח עבור הוספת טכנולוגיות ותרופות לסל השירותים
  שבאחריות קופות החולים." קרי – 415 מליון ש"ח הוא הגידול בשירותים שבאחריות קופות החולים. יחד עם הכסף שבאחריות סגן שר הבריאות אנחנו שוב חוזרים למספר שקרוב למספר המתוכנן של כ-470 מליון ש"ח.

  יש ללחוץ כדי לגשת אל C17.pdf

  מישהו צריך עוד עדות לכך שחנה לא ממש מבינה על מה היא כותבת?

  אהבתי

 23. בדיוק כפי שחזיתי: תרופות מצילות חיים וגואלות לסוגיהן – out, טיפולי שיניים לילדים חרדיים – In. לפחות לא נחוש את העששת בתפילתם עבורינו (נאמר בהשראת שי ודרור בשיחתם בנושא הבוקר).

  אהבתי

 24. מה שמצחיק זה שלקח בדיוק יומיים כדי שכל העיתונים והמדיה ידווחו, שכל מה שאמרתי, ניתחתי וחזיתי – מדוייק. איזה מזל יש לך שאת פחדנית בניק בדוי – ככה לא תצטרכי לתת את הדין התדמיתי על הפאדיחה.

  אהבתי

 25. לורי שם טוב הגיב:

  כי הוא מעדיף מיטה שבורה בבית על פני מיטה שלמה בחוץ. העוול שגורמים רשויות הרווחה בלקיחת ילדים עניים והעברתם למשפחות אומנה כל כך מקוממת ולא אנושית, מעידה היא על מדיניות אכזרית מעין כמוה. ילד לכל משפחה עשירה. עם קצת עזרה וסיוע מאותה רשות הרווחה, אשר משלמת למשפחת האומנה סך כ- 3000 ש"ח מידי חודש, יכלו לתת למשפחה האומללה הזו את הכסף, ובא ציון על גואל. אלא שלא. נפש יהודי הומיה, עובדים סוציאלים קהי לב בצורה מחרידה עוקרים ילדים מהוריהם.
  זו טובת הילד.

  אהבתי

 26. לורי שם טוב הגיב:

  אמא ס' לא שם. בשיחה טלפונית אמרה לי שאשה אמריקאית עזרה לה במקלחות וכפי הנראה מסייעת לה במיטה חמה.
  הבזיון של לקיחת ילדיה ממשמורתה רק בשל העובדה כי היא עניה, מעידה על מדיניות כושלת ונחשלת.

  ביוןם 22.12.09 בדיון בכנסת ישראל, הגיעה גם גב' ציפי לבני. אני תקוה כי יהיה הד לזעקת הנשים האומללות שילדיהן נחטפים מהן בשל אי יכולתן להתמודד כלכלית עם גידול ילדיהן.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s