אל תתייחסי אליהם, ענת

צילום: עידו קינן, חדר 404

 

לא קראתי את הטוקבקים, אבל שמעתי מה כתוב בהם. ראיתי את העצומה האינפנטילית להכריז על הארץ כעל ארגון טרור. מדינת ישראל והחברה הישראלית מצויים כעת ב- backlash מעורר חלחלה ונעשים דומים מיום ליום לאיסלאם הפונדמנטליסטי יותר מאשר למערב אליו אנחנו מתיימרים לדמות. יתכן והחיבור הוא למערב של ימי מסעות הצלב – במקום שיהייה לחשיבה מערבית אוניברסאלית והומאניסטית.

בעולם כזה, מקיימים עיתונים ועיתונאים עלובי נפש ומפוחדים מסעות צלב נגד ארגוני זכויות אדם והטוקבקיסטים (כולם – מאלו שמגיבים באתרי החדשות ועד לאילו שמנסחים כתבי אישום) קוראים נקם נגד מי שמסייעים לישראל להשיב לעצמה מעט צלם אנוש, במקום שיסיתו את זעמם הקדוש נגד מי שנותנים פקודות לירות בחפים מפשע.

ענת היתה בימי קדם אלת המלחמה, הציד והפריון. היא לא היתה פציפיסטית, אלא ידעה למקם את כל אחד ממרכיביה בהקשר החיוני לקיום האדם. היא לא נרתעה ממלחמה בעת הצורך – אבל קידשה את הפריון, הצמיחה, ההזנה. עם ישראל החליף את עבודת הבעל (עבודת האלילים, בכללם האלה ענת) בעבודת האלוהים. רואים את זה בטוקבקים, היטב. עבודת האלוהים היא עבודת הבעל האמיתית, מתן דרור ליצריו השפלים ביותר של האדם בחסות אידיאל שנבחר על פי התאמתו ליצירת מרחצי דמים וזריעת פחד, אימה ומוות ע"י מי שמכתירים את עצמם לשליחי אלוהי הזעם הזה.

האלה ענת היתה פטרונית לבני האדם ואחות נאמנה, ולצד כל זה ידעה להילחם ולדרוך בדם אויביה. יש בה כח עצום לצד חמלה רבה ונאמנות עצומה, כפי שעולה מהפעולות המיוחסות לך. השמות שנבחרו לנו בלידתנו, אינם סתם. הם משרים עלינו מהשראתם.

ברגעי קושי וכשאת נאבקת על הצדק ועל החופש שלך – זכרי את זה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה אינטרנט, ביטחון, ענת קם. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

49 תגובות על אל תתייחסי אליהם, ענת

 1. אסתי סגל הגיב:

  זה לא כל כך פשוט חנה.
  אלפיים ומשהו מסמכים… בעייתי ביותר העניין הזה.

  אהבתי

  • זה מאד פשוט. העבירה הזאת נעברת בכל יום על ידי גנרלים קצינים ופוליטקאים. בבקשה שיכנסו ללשכת הנשיא ויגררו משם את כבוד מדליף המדינה מר שמעון פרסומת. שיתנפלו בבקשה על רונן ברגמן על אהוד ברק על אברמוביץ על כל הרמטלכים כל אלופי צהל וכל המדליפים לדורותיהם ולא על ילדה בת 22. כל סודות המדינה הכי נוראים הודלפו פה בשנים האחרונות כולל שמות יחידות כולל שמות של סוכנים בארצות אויב כל דבר. בבקשה שיתחילו בזה ואחר כך ילכו על איזה אזובת הקיר מהסוג של הגברת ענת קם.

   אהבתי

  • זה גם לא כל כך מסובך. בין מי שחתם על מסמך החיסולים לבין מי שהדליפה אותו לכאורה, ברור לי מי צריך להיות במעצר, מי בוגד בבטחון ישראל. וזו לא היא. אני מניחה שה- 2000 הם מעט מזעיר מהמסמכים המעידים על פעילות לא חוקית של צה"ל. כו-לה מגה או שניים של חומר מפליל שכולם מכירים ושאינו מפתיע אף אחד.
   השאר בתשובתו של עדי…

   אהבתי

   • אין צורך להסחף. אני מצטער קראתי את מה שפורסם אצל בלאו. לדעתי אין שם את מה שאת טוענת שיש שם. את יכולה להתנגד למדיניות החיסולים , אני למשל ממש בעדה. היא הוכחה כמדיניות יעילה, אבל זה לא העניין כאן בכלל. מה שחשוב כאן זה שלושה דברים הראשון מה התוצאה של המעשה? האם הוא הזיק לביטחון המדינה? לדעתי בשום צורה שהיא לא אבל מהחשובה דעתי? הצנזורה חשבה שלא.
    דבר השני מה היתה הכוונה של ענת קם ובמיוחד האם התכוונה לפגוע בביטחון המדינה וגם כאן התשובה היא שלא.
    והדבר השלישי הוא מדוע הוצא צא"ה ולאיזה צורך? וכאן התשובה היא ברורה לחלוטין לצורך כסת"ח פשוט של ערמת פאשלונרים סידרתים החל בעובדה שהתאפשר לה להוציא את המסמכים וכלה בעובדה שרוב הזמן בעצם הצו כוונתו היתה להסתיר כבר את עצם העיסוק שלהם בפרשה.
    עכשיו הם עסוקים כמובן ביצירת מצג שהם תפסו את מאטה הרי  לפחות. היא העליבה אותם וזה עוונה הגדול הציגה אותם כערמת בטלנים אידיוטים חדלי אישים בדיוק כפי שהם.
    לא רק שהם עצלנים טיפשים והוציאו טונות של מיליוני דולרים בכדי לצייד את צהל בכל מיני תוכנות הגנה ובסוף באה ילדה ושותה להם את הסודות הנוראים שלהם. אז הם גם עושים שימוש לרעה בצו איסור הפרסום….

    אהבתי

 2. שאול סלע הגיב:

  אסתי

  כאן נכנסתמונה "זאב זאב"

  ייתכן מאוד שמה שהעיניים שלה ראו ומה שהאזניים שלה שמעו הוא כל כך נורא ואיום שלא היתה לה ברירה אלא לנהוג בצורה זו. אנחנו רגילים לדמוניזציה של נאשמים ותעמולה שיקרית של המדינה.

  אהבתי

 3. חנוך גיסר הגיב:

  מישהו אולי שכח את זה:

  בידיעה הראשונית מהבוקר ב Ynet נכתב, בין היתר:
  "בפגישה שקיים הבוקר ראש השב"כ יובל דיסקין עם עורכי העיתונים בישראל,
  הוא סקר את השתלשלות הפרשה, אותה הגדיר "חמורה ביותר" מבחינת הנזק
  הפוטנציאלי לביטחון המדינה. הוא הסביר את הנזק האפשרי בחשש שהמסמכים, שאת
  מקצתם הגדיר"סופר-מסווגים", יגיעו לידי גורמים עוינים. "

  סליחה?

  ראש השב"כ מתדרך עורכי עיתונאים?
  סוקר ב…פניהם את "השתלשלות הפרשה"?
  מסביר להם את הנזק שהיה יכול להיגרם אם וכו' וכו' וכו'?

  האם פגישה כזו היא בתחום סמכותו של יובל דיסקין?
  הייתכן כי הפגישה גם נופלת בקטגוריה של שיבוש מהלכי חקירה/משפט?
  ניסיון להשפיע על דעת הקהל ועל השופטים?

  זה יובל דיסקין שהודיע כבר בעבר בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת כי "השב"כ יסכל פעילות פוליטית חוקית של מפלגות אם היא נוגדת את רוחה של מדינת ישראל כמדינה יהודית"?

  מישהו מפקח על ראש השב"כ, או שהוא בעל הבית האמיתי של המדינה?

  אהבתי

 4. פינגבאק: Tweets that mention אל תתייחסי אליהם, ענת | במחשבה שניה -- Topsy.com

 5. גיורא לשם הגיב:

  לשאול סלע,
  קראנו את הציטוט המובחר שלך.
  מיהו הולופרנש?
  עמוס שוקן?
  העתונאי בלאו?

  אהבתי

 6. גיורא לשם הגיב:

  לכל המגיבים,
  נניח שענת קם לא היתה נוגעת בחומר בטחוני וגונבת רק אלפיים דפי מחשב ריקים. האם זאת עבירה או לא?
  ואם היתה מעבירה לידיים לא מוסמכות דיסק ובו 2,000 רישומי פטנט, זאת עבירה או לא?
  צר לי שבמדינת ישראל הקו הברור בין עבירה על החוק לבין אי-עבירה על החוק מיטשטש והולך.

  אהבתי

 7. קצת תגובות מפייסבוק:
  .‎Yulli Shapira‎ במקום שהאשמים יועמדו לדין על פשעיהם הלא חוקיים מדינת ישראל מנסה להסית את הדיון כלפי חיילת, וואללה יופי

  ‎‎Shahar Ilan‎‎ מאד מדאיג שהגענו ליום שבו יש מי שמבקר עיתונאי על שהשיג מסמכים סודיים. תפקידו של עיתונאי להשיג מסמכים ותפקידה של הצנזורה למנוע פרסומים, שפוגעים בטחון המדינה. לשב”כ לא צריך להיות בסיפור הזה שום תפקיד. וכל מי שחושב אחרת, עלול למצוא את עצמו חי במדינת שב”כ.

  ‎Shmuel Yerushalmi‎ ולדעתי, מעשיה של ענת קם, לא רק שאינם חמורים, אלא להיפך, אלה מעשים צודקים ביותר. לדעתי, אין שום פסול בכך, שאדם שיש לו גישה למידע סודי כלשהו, שאי-חשיפתו עלולה לסכן את הציבור, יחשוף את המידע. אין שום פסול, שאיש צבא או שי”ן-בי”ת יחשוף מידע שקשור בסוגי נשק סודיים או בתוכניות צבאיות כלשהן. אין שום פסול, שאיש שב”כ או כל שירות ביטחון אחר, בארץ או בעולם – י… ראה/י עודחשוף מידע על עינויים, מעקבים, ואפילו פרטי הסוכנים הסודיים של השירות. בסופו של דבר, אין פסול בכך, שעובד במפעל מזון מסויים, יגלה סודות מסחריים הקשורים בשימוש בחומרים כימיים המזיקים לבריאות.

  ובכן, אני לצדה של ענת קם, ולצדו של כל עיתונאי או סתם אדם, שהנר היחיד לרגלו – זה אמת, ורק אמת.

  אהבתי

  • גיורא לשם הגיב:

   לא, חנה.
   אני מצביע על עבירה פלילית בכל המקרים.
   את העונשים השונים תצטרכי לבדוק בעצמך.
   אבל כדי להעמיד אותך במבחן אציג לך שאלה לא נאה, לא "תקינה פוליטית": נניח שגנבתי ממך 2,000 תצלומי עירום (לא בהכרח כולם שלך) ומסרתי אותם לידי עתונאי, מה תהיה תגובתך?
   אני מודה שהטיעון שלי לא נאה ולא מתוחכם אך הוא עשוי לעורר הרהורי חרטה שונים.

   אהבתי

 8. שחר אילן הגיב:

  באמת מה עלה בגורל חקירת יאיר נוה? אה, לא היתה חקירה? אז יכול להיות שבאמת להדליף זו עבירה הרבה יותר קשה מלהחליט על חיסול בלתי חוקי.

  אהבתי

  • זו בדיוק הנקודה.

   אהבתי

  • גיורא לשם הגיב:

   לחנה בית החלמי,
   האצת היא שלא האמנתי שתגובתך על דברי היא תגובתך.
   את טוענת שיש איפה ואיפה בגניבה?
   שמותר למישהו לגנוב מסמכים סודיים (כאשר הוא, בתפקידו הצבאי, אמון לשמור עליהם) אך אסור לו לגנוב תצלומי עירום ולהפיצם ברבים?
   לא תיארתי לעצמי שחדלתי עד כדי כך להבין מהי התנהגות מוסרית!
   לו היתה הגברת קם מעבירה לעתונאי מסמכים המעידים על הפרת הנחייה של בית-המשפט העליון, ניחא. אולם 2,300 מסמכים, שרובם ככולם אינם נוגעים לעניין!

   אהבתי

 9. מתן שירם הגיב:

  ענת קם עברה עבירה בטחונית ופלילית חמורה, להבדיל מאורי בלאו שעשה עבודה עיתונאית לגיטימית.
  אסור שהאידאולוגיה, לכאורה, תשחק לטובתה.
  אם ההאשמות כולן יתבררו כנכונות – ראוי שתישלח לכלא.
  להפוך אותה לאלה, לאיזה מיתוס – זה לא לעניין.

  אהבתי

  • מתן, אחרי כל שורת קציני צה"ל והשב"כ שעברו עבירות בטחוניות חמורות משלה, חלקן גבו חיי אדם, ויושבים בנחת בבית – לא אני זו שהפכתי אותה לאלה. אני רק המשגתי את זה. מי שמנסה לקחת ילדה בת 22 ולהפוך אותה לשטן, שייקח בחשבון שיש שכמותי שיאזנו את התמונה. אני לא בטוחה שחבורת עובדי האלילים שמככבת בקמפיין האינפנטילי שלהם כעת לסגור את הארץ, להכריז עליו כעל ארגון טרור ולהוציא להורג את ענת קם – יודעים בכלל מה זו דמוקרטיה, במסגרתה פעל אורי בלאו לעילא ולעילא, מהו החוק עליו עברו קצינים החתומ ים על הוראות חיסול שכאלו, ומיהיא האלה ענת. שילמדו.

   אהבתי

   • גיורא לשם הגיב:

    למתן שירם,
    אדון בלאו פשוט רימה את השב"כ!
    זאת עבודת עתונות לגיטימית?
    איש לא רדף אותו על הכתבה שפירסם בזמנו, שעברה את אישור הצנזורה!
    הוא מחזיק בידויותר מאלפיים מסמכים ללא הרשאה!

    אהבתי

 10. איה הגיב:

  אין עיתונאי רציני שלא נחשף למסמכים סודיים ביותר. אלה שנקראים "מקורות" מספקים את החומרים. זה מה שעושה את העיתונות ל'כלב השמירה שלה דמוקרטיה'. בלאו זקוק למקורות. אי אפשר להגזים בחשיבות המקור. אנשים יפחדו לגלות שחיתויות לצאת נגד הממסד הרקוב

  אנילא חושבת שקם היא מלאך טהור ואפשר לנחש שהמניעים שלה היו מורכבים ולא לגמרי טהורים –

  אין הרבה מה לחשוב ולגופו של עניין: בגץ פסק נגד חיסולים. זה בדיוק מה שצהל עשה

  אהבתי

 11. הגרה הגיב:

  אני מלאת הערכה לעמדתך ולדרך ניסוחה.

  אהבתי

 12. יודית שחר הגיב:

  חנה, אני הגבתי כאן ומחקו לי את התגובה, למה?

  אהבתי

 13. חגי הגיב:

  האמת היא שזו פעם ראשונה שאני מגיב לפוסטים באתר הזה
  ענת קם היא לא אלה וגם לא המשיח ואורי בלאו הוא אפילו לא חמורו של המשיח
  אבל בכל מקרה יש לי כמה תובנות מהסיפור הזה

  הראשונה ענת קם עשתה מעשה שלא יעשהץ היא לקחה מסמכים הבינה אותם בצורה מסוימת פירשה אותם כך שלדעתה ואני מדגיש שלדעתה סותרים את הוראת בג"ץ ומסרה אותם לעיתונאי שגם הוא פירש אותם כך. בשום מקום לא נאמר שזה נכון. את לוקחת את הטענה הזאת ומקבלת אותה כתורה מסיני.
  התובנה השניה באה לי אחר שקראתי את הפוסט הזה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3873339,00.html
  "ואם ענת קם הייתה מהר ברכה"
  באמת שאלה מה היה קורה אז בטוח שלא היתה משווה אותה לאלה
  התובנה השלישית קשורה לקודמת באופן מסוים. אכן ענת הא בסך הכל בחורה בת 23 שהמערכת התגייסה כולה כנגדה כן מתוך הרבה נקמנות על עצם החשיפה. ובכן הנקמנות הזאת היא אותה נקמנות של מערכת שיצאה למתקפה נגד ילדים בני 16 שבסך הכל חסמו כמה כבישים במחאה על ההתנתקות וגרמו להרבה כאב ראש למערכת. לאותם ילדים חיכה מעצר ואז כתבי אישום מצחיקים על סעיפים איזוטריים – למשל כמו קשירת קשר לביצוע עבירת "סיכון חי אדם בנתיב תחבורה במזיד". ובכן המערכת נקמנית נגד כל מי שגורם לה לכאב ראש מהימין או מהשמאל
  התובנה

  אהבתי

 14. יודית שחר הגיב:

  חנה, ענת ממש לא ש"ג. ענת היא חיילת לשעבר שעבדה במקום מסווג ושממנו גנבה בשיטתיות אלפי מסמכים מסווגים ביותר. מוזר לי מאוד איך מתחלקת המדינה היום. כשמישהו מהימין עושה משהו חמור הוא הופך מיד לקדוש. כשמישהי מהשמאל עושה משהו חמור, היא הופכת מיידית לאלה. משהו רע מאוד קורה לנו, איבדנו את השיפוטיות והמוסר, והפכנו למדינת פלנגות.
  דמייני לעצמך עכשיו איך 'המעשה הפעוט' של גניבת המסמכים עובר לימין הקיצוני ולעולם הפלילי, האם צריך להסביר לך עד כמה זה חמור?
  יגנוב כל מי שיש לו 'הצדקה אידיאולוגית' מסמכים על מערך הצבא, הוא יהפוך מיד לקדוש, והארץ תוקרב על מזבח הטירוף של כולנו.

  אהבתי

 15. ירון כ. הגיב:

  כששמעתי לראשונה פרטים על הפרשה, לפני שהתפרסמה, אמרתי למי שסיפר לי, שאם ענת קם גנבה והביאה לידיעת הציבור מסמכים המעידים על עבירות חמורות של בכירים תוך הפרה של הוראות בג"ץ, ואם עשתה את זה מתוך נכונות לשלם את המחיר, אני מצדיע לה.
  עכשיו, כשמתברר שמדובר באלפיים מסמכים, אני תוהה מה היה המניע של החיילת. הרי לא צריך אלפיים מסמכים כדי להוכיח טיעון. זה לא נראה טוב. בכל זאת, כדאי לחכות עוד קצת, כי במציאות ההבדייה וההצללה בה הורגלנו לחיות, בהחלט יכול להיות שעוד נכונו לנו פיתולי עלילה מפתיעים, ואני מעדיף לחכות רגע לפני שאני מחליט איפה אני שם את הרגל. בכל אופן, שנתי לא נדדה בינתיים מחרדת הסכנה הקיומית בה העמידה אותי החיילת הצעירה. מה שמדאיג אותי זו דווקא המכונה הדורסנית של ליבוי היסטריה והסתה בסמכות וברשות. המכונה המשומנת הזו חונה במחשכי החצר האחורית של מדינת ישראל עם המפתח בסוויץ' – מטופלת היטב ומוכנה להפעלה בכל רגע נתון; סיבוב קל של המפתח והמכונה מתניעה ופוצחת בדהרת בלהות. הרי אף בר דעת לא חושב ברצינות שענת קם היא מרגלת שפעלה במטרה לפגוע בבטחון המדינה, ומי שמאיים ב15 שנות מאסר בא להלך אימים ולזרוע בהלה והסתה. בהחלט נראה לי הגיוני שהחיילת לקחה בחשבון שהיא עלולה להיתפס ולשלם מחיר, ואני תוהה מה רוצים המבהילים להשיג בפלצות הזאת שהם מנסים להכניס בלבה ובלב כולנו כשהם מטפטפים את עניין ה"ריגול החמור", ואת מחירו.
  וכל זה לא אומר שענת קם לא צריכה לשלם על העברה שביצעה, אלא שצריך לחזור לפרופורציות, אם בכלל היו פה פעם כאלה.

  תוך כדי שאני כותב את התגובה מזדחלת לראשי מחשבת אבסורד: הרי האחראים לבטחוננו מתבטאים בשיקול דעת, בקור רוח, ובאחריות לגבי כל מה שקשור לבעייה האיראנית. הם נוהגים לקום בבוקר ומיד אחרי הגילוח להזהיר את סוריה בביטחון עצמי זחוח שמרנין את לבנו. אבל כאן; כאן הם פתאום רועדים ומזיעים מפחד ממה שעלול לקרות לבטחון המדינה. אם כך, אולי בכל זאת יש דברים בגו ומדובר במרגלת נועזת ומסוכנת במיוחד- מעין הכלאה של ג'יימס בונד, ניקיטה, ופרדי קרוגר – ואז באמת הלך עלינו. ששים שנות תקומה עתירות גנראלים ירדו עם המים במחי ידה הענוגה של נערה בת עשרים וקצת. ובכלל, מחשבות אבסורד- כשאחת נולדת היא מיד מולידה מחשבות אבסורד חדשות, למשל; יכול להיות שזה בכלל התסכול הנורא מאחמדיניג'ד? הוא הרי באמת אחד שאתה מת לתקוע לו אגרוף ישר לתוך החיוך, אבל הבעייה אתו שהוא לא זמין. אני מדמיין את ראשי מערכת הביטחון צופים כמעט מדי יום בחיוך עתיר הפיקסלים שנמרח להם לכל רוחב הפלזמה, ואני רואה את האגרופים נקפצים, את הוורידים ליד הרקות מתנפחים, לחץ הדם עולה, הצוואר ווהפרצוף מאדימים, הכל אוטוטו מתפוצץ מבפנים, ואין, לעזאזל, פשוט אין מה לעשות. אז נכנסים עם כל העצבים בענת קם.
  טוב, זה לא הכל, יש עוד הרבה מחשבות אבסורד, אבל מאוחר ואני לא רוצה להעמיס על השרת.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s