ערכים מחפשים מפָרֵק

השבועות האחרונים חלפו עלי עמוק בהררים של עבודה, וכל גיחה מתוכם הפגישה אותי עם עוד זוועה מקומית, במונחים של ערכי כבוד האדם הבסיסייים ביותר של תושבי ותושבות (בעיקר תושבות) ישראל. דווקא כשאני לא שקועה בחקר המוטציות החברתיות שמייצרת החברה הישראלית, הן קופצות לי מול העיניים מבלי שיהיה לי זמן ללחוץ ברקס מהיר ולמנוע תאונה, מתנגשות בי בכל הכוח. הבוקר, כשאני נוהגת בכייף במכוניתי החביבה במורדות הגליל בואך ואדי מילק וכביש שש, שמעתי טוב טוב ולא מעט פעמים, למשל, את הסלוגן שתבע ניצב ברלב: "הגעתי לארץ מיוזמתי, כשאני לא חמוש במשרדי יחצ"נות ובסוללת עורכי דין. אני בא עם האמת שלי, והיא תנצח".

ואין לי ספק שהאמת שלו כבר כבר מנצחת. עצם הצגתה של המתלוננת כ"חמושה במשרדי יחצ"נות ובסוללות עורכי דין" מעניקה לברלב אימג' של צדיק צח מרבב, קורבן קונספירציה מניפולטיבית וקורבן עלילה. האמנם? הקלטת הניצב והשמעת דבריו שוב ושוב, מסבירה לנו הסבר ראשוני מדוע הוא אינו זקוק למשרד יחסי ציבור או לסוללת עורכי דין: התקשורת, מתוך הבנה אינטואטיבית של טיפשות ההמונים וכיצד ניתן לעבוד על כולנו בעיניים, מחליפה הן את זה והן את זה – וחינם. אם מקשיבים טוב יותר לעדויות (ולא רק לשטיפת המוח ע"י ברלב באמצעות התקשורת), מסתבר שהמתלוננת א' – שבניגוד אליו אין לה שם, אין לה פרצוף ואין לה קול משל עצמה להשמיע ברדיו על מנת להגיב למניפולציה הנבזית הזו – עברה בדיקת פוליגרף בהצלחה. היינו – נמצאה דוברת אמת בשני הנושאים המדוברים: הטרדה מינית מנכ"ל משרד הביטחון ותקיפה מינית ע"י ניצב ברלב (לכאורה, לכאורה). כפי שציין כתב ערוץ 2 שהתראיין באחת מתחנות הרדיו – הבעייה של ברלב איננה האם ימונה או לא למפכ"ל, אלא האם ילך או לא לכלא. ויש מצב…

ברלב מבין את זה – את המהלך שלו לריסוק אמינותה של המתלוננת ואולי לריסוק המתלוננת עצמה (הקריירה שלה, לפחות), הוא התחיל היום, בראיון הלכאורה-תמים הזה.

רגע לפני – זה התחיל במסע דמגוגי קטן ומאורגן להגדרת המתלוננת (לא המטרידים חו"ח) כ"סדרתית". נעמה הגיבה לכך.

הניצב לא חי בואקום. הוא חי במדינה בה עשר פעמים ביום קופצת השיטה המיזוגנית (מיזוגניה = שנאת נשים) הזו לעיניים, בין השורות ועל השורות, מבלי שלאף אחד יהיה אכפת. למשל, מכון לנדר הירושלמי פרסם כנס על "מרחב וביטחון" (בירושלים וסביבתה). כל המרצים גברים, כמובן. אין אף אשה לרפואה, למרות שהמרחב הירושלמי עתיר נשים שיודעות משהו על מרחב ובטחון בירושלים. איפה העוקץ? מאוד פשוט: הכנס הבטחוני, אגרסיבי ועל טהרת הגבריות הזה, מוקדש לזכרה של איה אלדר אלמקייס ז"ל, אשה שנרצחה באכזריות ע"י בעלה לעיני ארבעת ילדיהם. ככה מכבדים את זכרה. ועם ישראל כל כך קהה לב ונטול ערכי כבוד האדם של נשים, שזה אפילו לא הזיז לו. לא הבינו את הקשר.

רוצים עוד דוגמאות? בבקשה… קחו את חבר המועצה החדש במועצת העיר רעננה, ד"ר שלמה לישה, שאומר: "אחד הדברים שמרגיזים אותי הוא ריבוי הערבים בעיר. אנחנו אדישים והם משתלטים, עוד מעט הם ירצו כאן מסגד…אני אוהב את הערבים, אבל שיהיו במקום שלהם…אני לא הולך לאום אל- פחם, אבל הם באים לפה חופשי. אני עולה איתם במעלית בבניין של המרפאה שלי, ואני מרגיש זר במדינה שלי. אני לא יודע איך אפשר למנוע מהם להיכנס לרעננה, אבל צריך לחשוב על פתרונות למצב הזה…".

עצם היבחרו של לישה מספר סיפור עצוב של ערכים שמחפשים מפרק זמני, שיעשה הסדר נושים עם כמה אנשים שעוד אכפת להם (אין הרבה, הסדר קל), ישיב להם את ערכיהם לפיקדון ויפרק את המדינה. אם אני יכולה להצטרף לתביעת נושים כזו, אני מבקשת באותה הזדמנות דרכון ניו-זילנדי והבטחה ששום ברלב/לישה/נציגי מכון לנדר לא יורשות להגר לשם, כי חשובה להם הזהות היהודית של מדינת ישראל עד כדי כך, שנהיה לי לא נוח לעלות איתם במעלית. זה מעורר בי חרדות, המחשבה על לעלות איתם במעלית: מה יהיה אם הם עוד יפוצצו אותי כמו שד"ר לישה רוצה לפוצץ את הקסבה בחברון, יתמכו ברצח נשים או יטרידו אותי מינית מאופן שיוציא אותם גבר גבר ואותי מתלוננת סדרתית? בררררר.

 ואם נחזור רגע לברלב כדי לאחד קונספטואלית את הסיפורים שסיפרתי כאן, הרי שעוד דיווח ברדיו היום (בתכניתה של יעל דן), דיבר על שמועה לפיה קיים חשש בצמרת המשטרה שאם ברלב יפתח את הפה, תיחשפנה שערוריות מין בצמרת המטרה. נובמת, כמה הם כבר יכולים להפתיע אותנו? אחרי שבאי-אילו מקרים נחשף קשר אמיץ בין שוטרים לסרסורים וסוחרי נשים, אחרי ששוטרים בצפון הטמינו מטעני חבלה תחת רכבים של עבריינים (ובכירי המשטרה עמדו לצידם), אחרי ששוטר (שחר מזרחי) הוציא להורג ללא משפט גנב רכב וזכה על כך לתמיכה רחבה מצמרת המשטרה, אחרי ששוטר אחר (מייקל פישר) רצח את משפחתו והתאבד, אחרי שסוהר נכנס לאחרונה לכלא על רצח ביתו למען כבוד המשפחה, אחרי שנים של מאבק פמיניסטי על מנת ששוטרים יימנעו מלגבות את חבריהם האלימים ע"י אי-התייחסות לתלונות נשותיהם על אלימות במשפחה, אחרי שהסתבר לאחרונה ששוטרים שילמו עבור מין לעובדת ניקיון בתחנה – מה כבר יש להם לחדש לנו? הרי ההמשגה של שוטרים בסמוך למילים כמו רצח, אונס, הטרדה מינית, סחר בנשים, עבריינות, אלימות פיזית – כבר אינה News. אז אנא – תחדשו לנו. תספרו לנו שיש שוטר נקי בסדום. תביאו אחד, שניים. זה כבר ישפר לי את מצב הרוח.

לסיום, יש לי מסר לא' – שימי עליהם קצוץ, לכי עם האמת שלך, תעידי, אל תתרגשי מהניסיון שלהם לרסק אותך כי עצם ההתרגשות היא ההצלחה שלהם במזימתם הנכלולית, ואם באותה הזדמנות תסייעי להביא לפיטורי כל צמרת המשטרה ולריענון השורות בתוספת הרתעה מהידרדרות עתידית – הרי ששמור לך מקום של כבוד בפנתאון גדולי ישראל. את כבר בפנים, א'. אין מצב ל"מיזעור נזקים" ע"י נסיגה כלשהי. מיזעור הנזקים היחידי שיקרה כאן, יקרה אם תלכי עד הסוף. בלי פשרות. ואם את זקוקה לתמיכה – אני (ולא רק אני) כאן.


דיון על לישה בפייסבוק ובפורום רעננה
פוסט מצויין של מרב מיכאלי בהארץ: אם משלמים לך 223 ש"ח לשעה, מותר לזיין אותך

פוסט זה פורסם בקטגוריה הטרדה מינית, חוק, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

46 תגובות על ערכים מחפשים מפָרֵק

 1. קרלוס הגיב:

  המתלוננת בחרה לא להיחשף – זכותה, אבל זה אכן מציג אותה שונה ממשהו שעומד ומתראיין
  לא ברור למה תמיד כגבר ניצב מול אשה – ללא יוצא מן הכלל – האשה תמיד צודקת והגבר הוא הרשע
  יתכן ואכן במקרה הזה הגבר הוא הנבל – אבל למה זה יוצא לך תמיד אוטומט
   

  אהבתי

 2. אם קראת את דברי המנומקים – הרי שעולה מהם בברור שלא מדובר ב"אוטומט". חשבת למה תמיד התגובה הפבלובית על ניתוח השיטה הפטריארכלית המרסקת נשים בשיטתיות, היא "את מגנה על נשים באופן אוטומטי"?

  אהבתי

 3. קרלוס הגיב:

  כגבר שחושב שאכן אנחנו (הגברים ככלל) אכן רומסים את זכויות הנשים – ולא חסרים אירועים שבהם ברור באופן בולט ביותר על היחס המביש שגברים נוהגים בנשים.
  אבל עדין בסיפור הנוכחי עדין רב הנעלם על הגלוי – קצת קשה לצאת בהצהרות בשלב זה.
  יתכן וקשה לך לשמוע את זה – אבל הדימוי של הגברת א' הוא לא כל כך זך ונקי.
  זה לא מפליל אותה ובהחלט שבסוף נראה שהיא הצודקת
  אבל בשלב זה – אני לא הייתי יוצא בהצהרות

  אהבתי

  • אין אשה שפיתחה קריירה ונשארה עם דימוי "נקי". חלק מעבודתי עם נשים היא פרידה מחלום הדימוי ה"נקי" הזה, שהוא בסה"כ כלי מישטור להשארת נשים במקומן המודר והממודר. יע"ז הקשבתי היטב לכל הנאמר ואני לא מסכימה שרב הנסתר על הגלוי. למדיה יש את דרכה להעביר מסרים ליודעי חן (היינו – למביני מדיה) והם עושים זאת ביעילות רבה. אין לכך קשר כמובן לכך שאני מאמינה בלב שלם שתרבות כוחות הביטחון היא כזו, שאני מתפלאת לכשנתקלת בגבר במסדרונות הללו שלא פילס את דרכו תוך כפייה כזו או אחרת על נשים. ניסון רב, אתה יודע. יש לי כבר מיילג' בעיון בשערוריות שמספקים האנשים הללו, ומספיק נגישות במשך השנים גם לסיפורים שהושתקו.

   אהבתי

  • חנה בית הלחמי הגיב:

   תודה על לינק – מסתבר שבכל זאת אין חכמה כבעלת ניסיון, ומאחורי כל שרץ עומדת קופה עלומה של שרצים רבים.
   מהכתבה:
   "הסערה בצמרת המשטרה לא נרגעת. בתום שעות של חקירה ולאחר שהבהיר שלא ישעה עצמו, נמסר ממשרד המשפטים כי אורי בר-לב "חשוד בביצוע עבירות מין בשתי מתלוננות שונות, בזמנים שונים". בין המתלוננת א' לבר-לב נערך עימות".

   אהבתי

 4. מנחם רבוי הגיב:

  נכון שיש לברר ולחקור אם התיאורים של א' על קורותיה נכונים. נכון שאפשר להעלות כל מיני שאלות ותמיהות. נכון שהניצבים [יותר מאחד] חייבים גם הם בהסברים, אבל אי אפשר לקבל את הטוקבקים המכפישים, כנגד א', גם של שוטרים. זה לא טוקבקיסט אחד או שניים. זה קהל גדול וזאת בושה גדולה,ואני מקווה שזה גם לא עוזר לניצבים בחדרי החקירה. אולי עכשיו יחסמו טוקבקיסטים אנונימיים מסוג "אחד שיודע.."
  .http://menachemraboy.wordpress.com/2010/11/22/%D7%94%D7%A9%D7%A8%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%94-%D7%9E%D7%94%D7%98%D7%95%D7%A7%D7%91%D7%A7%D7%99%D7%9D/#comment-625

  אהבתי

 5. הבעיה היא הפעם לא מזיוגניה חנה. אם כי אני מודה שההרגלים הישנים מבצבצים מכל חור. למשל העיסוק הבלתי נלאה בהרגלים המינים שלה. שדוקא לדעתי מירב מיכאלי עשתה לא המיסתורית עוול.
  השאלה לא עם מי היא שכבה בשנים האחרונות אלא עם ימי היא דיברה ונפגשה בחודשים האחרונים. בר לב לדעתי מקבל תמיכה בעיקר בגלל שנמאס להרבה אנשים מהתעלול הזה שבכל פעם שיש התמודדות כזאת נשלפות התלונות השומרות עימנו לצרכי מלחמת ניצבים, אז במשטרה זה א נגד בר לב (ובמקרה של בר לב יש את ההיסטוריה של היחסים שלו עם המשטרה והמפכ"ל ובצבא זה שולפים לגלאנט איזה תחקיר עפש בקשר למריבת שכנים במושב שלו (וזה מעצבן אותי במיוחד בעיקר בגלל שזה מאלץ אותי לתמוך באידיוט הזה בצורה עקיפה)
  הפעם העבירה המינית היא בשולי הדברים ולא העניין עצמו.

  אהבתי

  • העבירה המינית היא עיקר העניין ומעידה על האדם פי אלף מונים מכל קלף היסטורי אחר שיעלה להגנתו. ברגע שאדם כזה מתגלה כמי שביצע עבירות מין, כל קרדיטציה אפשרית נמחקת. המניפולציה הזולה של "התלונה היא חלק ממאבק על המפכ"לות"  היא עלבון לאינטליגנציה ולאינטגריטי של מי שמעלה אותה.

   אהבתי

   • זה בדיוק ההפך. כל העבודה הענקית שעשו בכדי לידע את הניצבים שהזמנים שהם הגיעו למשרד שלהם וכופפו את הכפיפות שלהם על השולחן עברו חלפו להם הולכת לעזאזל. אם הסדר של הדברים היה הפוך היית צודקת.

    אהבתי

    • אני לא מבינה איך אתה מגיע למסקנה המופרכת הזו. א' לא התלוננה למח"ש אלא חגי פלג, בניסיון עלוב להוכיח שהיא "מתלוננת סדרתית". משם כבר לא השאירו לה ברירה. כך שתאוריית הקונספירציה הזו שקושרת את התלונה שלה למאבק על המפכ"לות, לא מחזיקה מים. זה קשור לאגו הרקוב כנראה של חגי פלג ולניסיון הנואש של שני חלאות להיחלץ מאישום על עבירות מין. וזה רק קייס של עבירות מין. הכי פשוט והכי נמוך שיכול להיות.

     אהבתי

     • מאיפה את יודעת שהם חלאות? אולי שתי המתלוננות חלאות? זה לא האונס בשומרת. הקונסירציות הללו הן אף פעם לא יושבים בחדר אפל ומחליטים היום נתחיל לתפור תיק לבר לב או לרמון. אלא כל אחד במערכת משבש מגזים קצת רוח המפקד היא שאם אפשר להפיל את בר לב אז זה בסדר. אגב אני מבין שהסדרתיות של בר לב היא אישו גדול אבל הסידרתיות של א היא נושא לחסיון? ואני האחרון שאגן על שני הליצנים הללו .
      הקונספרציה וראינו את זה אצל רמון היא לא נעשית בחדר חשוך פשוט המערכת מתגיסת. אז נוסעים לקריבים לראין אותה, ומקליטים ומשקרים ומשבשים ואחר כך כותבים ספק דין שהוא משפח ולא משפט כולל הכפשת עדים שלא עשו כלום אבל הם הפריעו לגברת כוחן בדרכה למחזוי אז הוגדרו כשקרנים…
      אגב איך יודעים אצל רמון שזה קונספריצה? כי כוחן לבאה לבקש את אתנן שלה על אותו פסק דין מביש שהכתים את בית המשפט הישראלי  לשנות דור. היא הרי הרשיעה….. אז מה לא ממנים אותה למחוזי? ואכן מונתה בצורה עקומה אבל מונתה….

      אהבתי

     • חנה בית הלחמי הגיב:

      עדי, יש הבדל גדול בין סדרתיות בכפייה לסדרתיות כפייתית. הראשון – עבריינות מין. השני – לא רלוונטי לכלום. המחשבה שרק נשים העובדות בכפיפות למישהו יכולות להיות קורבנות תקיפה, שגוייה ולא ידידותית במיוחד לרעיונות שאתה עצמך מקדם, שכן אין בה ממש. המעמדיות הבסיסית היא בין נשים לגברים באשר הם. השאר הן וריאציות על העניין. מאחר ונתקלתי, ואני בטוחה שגם אתה נתקלת, בהטרדות מיניות של נשים רמות דרג – לא ברור לי מאיפה אתה מביא את הגישה הזו, שאין לה מפגש של ממש עם המציאות (לא זו החברתית-מגדרית ולא זו החוקית).

      אהבתי

     • בכל מקרה אחר את היית צודקת. התוצאות כאן הן מאד מאד חשובות. בכלל אנחנו שוכחים שבדין הפלילי ובכלל בחיים תוצאות המעשה הרבה יותר חשובות מעצם המעשה. אי עצירה געצור במהירות מופרזת היא עבירת תנועה חמורה אבל בסך הכל עבירת תנועה. אותו מעשה בדיוק שהסתיים בתאונה  עם חמישה ילדים הרוגים הוא דבר אחר לחלוטין.
      הטרדות (זה לא הטרדה זה מעשה מגונה בכוח לדעתי אבל לא משנה) עברין מין לא משנה. העובדה שזה נגמר בחסימת דרכו של מועמד למפכלות שכל צמרת המשטרה רודפת אותו כבר שנים (אני ל אמכיר אותו רק מכיר את התוצאות שלו בדרום זה ברור למשל שכל ארגוני הפשע בארץ לא רוצים שהאיש הזה יהה מפכ"ל ) מבחנתי בטח מבחינה ציבורית דורשת שכל תלונה כנגדו תבחן במאה משקפות וזה לא משנה לי בכלל אם זה עבירת מין או עברית רכוש או מרמה. יותר מזה. כל קצין בכיר ואו בכיר במשרד לביטחון פנים חשוג בעיני במקרה הזה בחוסר תום לב מהותי ואני אומר בעדינות שהוא בעיני לא אומר אמת עד שיוכח אחרת.
      עכשיו בסוג של עבירה כזאת? אם היה מדובר במישהו בתחתית שרשרת המזון? ניחא גם אז הייתי חשדן מאד לגבי חוקריה והמניעים שלהם. אבל מתלוננת ? שחיה מהמשרד לביטחון פנים? היא חשודה באבואה בטח יותר ממנו. שיחקרו אבל גם אותה. אין שום בררה. ושאני אומר לחקור אותה? בלי שום חסיון כי עניני המיטה שלה לא מענינים כאן (אם כי גם זה יש לזה חריגים בין גבר ואישה בטח בגלל שאומרים שהיא ביחסים עם מתחרה אחר או היתה זה לא מעינין אותי אני רוצה את פלט השיחות שלה בחצי שנה האחרונה ואת הGPS שלה ואת האימלים שלה . כי אם היא סתם קורבן אז אני מצפה מאישה במעמדה לבלוע את הכדור. אבל אם היא חלק מהקמפין נגדו? זה בעיני עבירה של ריקטרינג שדורשת שנים על שנים בכלא. ועם כל הכבוד? עבירת הטרדה המינית או המעשה המגונה בכוח הן לא עבירות עם מעמד על תחוקתי. בטח לא שקורבן היא אישה במעמדה.
      אגב אם אני צריך להמר? שני הדברים נכונים. כלומר הוא שלח ידים יותר מדי . והיא שמרה את זה בכיס לימים טובים כזכר ליצאת מצרים וסיבלר דולר כי אני לא צריך לספר לך כמה מטרידים את נפנפת מעליך ונדבקים במעלית ואנחנו פה באזור ה100% במלואו . השאלה היא איזה אימפקט זה עשה לה ומה חומרת העניין .אם אני צריך להמר, אם הוא לא היה בדרכו מעלה היא לא היתה טורחת לזכור את זה לשניה.
      אבל זה ניחוש מרושע. אבל קורבן כבר עכישו? אני לא מוכן לעשת ממנה ואותו עד שלא תהנה ראיות מוצקות הוא בעיני זכאי כבר עכשיו כי המשטרה וכל המערכת המשפטית נגועה כאן.

      אהבתי

    • מה שכן – הפמיניסטיות "סקס פוזיטיב" מקבלות חיזוק מצמרת המשטרה (הגברית). גם הם סקס פוזיטיב. אצל אלו ואצל אלה מדובר באותה אלימות כבושה נגד נשים ודה לגיטימציה לריבונות מינית.

     אהבתי

 6. עדו הגיב:

  הייתי פעם שותף לדירה של החיילת טלי כצנלסון שהייתה כתבת גלי צה"ל לענייני משטרה, היא אישית סיפרה לי שהעיפה כמה סטירות לכמה קצינים במטה המשטרה עד שהבינו שאליה לא שולחים ידיים. 
  כך שאני בהחלט יכול להאמין שהאווירה במטה המשטרה מעודדת תופעות כאלו, מצד שני דווקא בגלל זה יש משהו במה שעדי אומר, פתאום כשאדם מועמד למפכ"לות צצה איזו פרשת הטרדה מינית (ועדיין, ייתכן שהיא לא נכונה, אנחנו לא בית משפט) שאף אחד לא שמע עליה קודם.
  זה קצת כמו הסיפור עם מפקד חיל הים שהודח בגלל פרשה דומה, אין לי בעיה עם זה שהוא הודח, יש לי בעיה שמשה דיין עשה דברים גרועים פי כמה ועד יום כיפור נחשב לגיבור ישראל וכל מעשיו עם נשים הוסיפו לו דווקא הילה של גבר-גבר ולא של עבריין מין סדרתי. לכי תדעי כמה מפכ"לים או סתם קצינים בכירים היו צריכים מזמן לשבת בבית סוהר על דברים כאלו אבל דווקא במשמרת של בר לב כולם נזכרים להיות צדיקים.

  אהבתי

 7. חנה בית הלחמי הגיב:

  לעדי ועדו,
  ראשית, עדו, לא ניתן להשוות את משה דיין להיום פשוט מכיוון שהתקדמנו מאז. מפקד חיל הים לא הודח למרבה הצער ולמרבה הבושה לכולנו – האמת היא שהוא די מתאים לפשיטת הרגל הערכית והלאומית שאני מדברת עליה.
  עדי – מדובר בפרשייה די טרייה ולא מדובר במעשה מגונה, אלא לפחות על פי העיתונות הבוקר – כנראה באונס. איזה מזל שזה נחשף לפני שהאיש נבחר כמנכ"ל! לו אני אחת הנפגעות, הייתי שוקלת מחדש החלטה קודמת להימנע מתלונה, לו ידעתי שעבריין מין שפגע בי עומד להתמנות למשרה ציבורית רמה. קוראים לזה אחריות ציבורית. כל הממבו-ג'מבו של "בכל מקרה אחר היית צודקת" הוא חלק מהלגיטימציה לאונס ע"י בעלי סמכות. בכל מצב, בכל מקום, בכל זמן ותזמון אפשרי, יש להוקיע אותם ולא לאפשר להם לשאת יותר בשום משרה ציבורית. בית המשפט פחות מעניין אותי. משפטיזצייה של עריינות ואלימות נגד נשים לא תמיד עושה עימדנו טוב (ע"ע סחבת קצב). אנחנו חיים בדמוקרטיה והסנקצייה החברתית היא המשמעותית, וזו אחריות של כולנו – כולל של מי שיודעים משהו על איש כזה – לא לאפשר לו להתקדם וליידע את הציבור מי האיש. חבל שיש אנשים שבארגומנטציה משפטית כוזבת סוללים לו את הדרך לצאת מזה נקי. הוא לא נקי. כבר מחצי הודאתו יש הכרה בכך.
  מזל, מזל, מזל שהא נחשף לפני המינוי ולא אחריו! אתה אמור לברך על כך!

  אהבתי

  • שטויות. בניגוד למפקד חיל הים (שנהם למען האמת לא נשכח את יומי הבלתי נשכח..) אני שמעתי על האונס הנורא וגם הנאנסת בעיני חשודה בדיוק באותו דבר. לא רק זה שאני אקח את זה עוד טיפה יותר רחוק וכאן אני חושב שאת לא כל כך מכירה במה מדובר. האיש מכניס לג'ננה את כל צמרת המשטרה ואת צמרת ארגוני הפשע בארץ. וכיוון שמדובר בארגון כל כך בעיתי ואת לא מתארת לעצמך בדמיון כמה הוא בעיתי אני לוקח את הסיכון של שתי המתלוננות הללו ומקפיא את התלונות שלהם לתקופת המפכלות שלו…..כל כך זה חשוב. את מדברת על שטויות יחיסית למה שעומד כאן על המאזניים. זה סיכוי של פעם בחמישים שנים לעשות סדר במשטרה וגם כן רק סיכוי ורק אם הוא יבחר.

   אהבתי

   • עדו הגיב:

    טוב עדי, כאן אתה מכריח אותי להיות בצד של חנה דווקא. ניקח מקרה אחר לגמרי – השתלבות חיילים דתיים בצה"ל נושא שהועלה בפוסט קודם. משום מה, בשביל המטרה החשובה של גיוס חיילים חרדיים פתאום נשים צריכות לזוז הצידה, לא מדובר בכלל בהטרדה מינית, להיפך, אסור לחיילת להיכנס לבסיס שבו נמצאים חיילים חרדים (שטות מוחלטת, האנשים האלו גרים בבית אחד עם שש אחיות מתבגרות ועומדים בזה) אסור שחיילת תעביר שיעור נשק גם אם היא לבושה צנועה וכן הלאה. כלומר משום מה, כל פעם צץ איזה עניין נורא דחוף, נורא חשוב, נורא עקרוני שבגללו הנשים צריכות לזוז הצידה – רק לרגע כמובן.
    כשנסגרה עיסקת הטיעון עם הנשיא קצב והיה רושם שהעסק נרגע כתב על זה איתן הבר מאמר ארוך שהשורה התחתונה שלו היא 'איזה מזל, נמנעה מבוכה בינלאומית ממדינת ישראל, לא ייתכן שהנשיא של מדינת ישראל יורשע כעבריין מין כי זה יהפוך אותנו למדינה מגוחכת' אם ייתכן שנשיא מדינת ישראל באמת יהיה עבריין מין והאם ייתכן שדווקא הנשיא של המדינה, הדמות הייצוגית מכולן יהיה זה שיפגע כך בנשים זה פחות חשוב.
    והנה שוב, יש משהו חשוב על הפרק, כל כך חשוב שבגללו כדאי שהנשים יסבלו עוד קצת, לא נורא (הן רגילות). תאר לעצמך לצורך העניין שבר לב היה בעל רקורד מזהיר בפיצוח מקרי אונס ושליחת מטרידים מיניים לכלא והיה מתגלה – חצי שנה לפני המינוי שלו למפכ"ל שהוא מעשן פה ושם סמים בשביל הכיף, האם אז היית אומר שחייבים לשים אותו בכיסא המפכ"ל ובעוד כמה שנים נסגור איתו חשבון על הסמים או שהיה ברור לך שמי שמעשן סמים (ולא פוגע באף אחד תוך כדי) לא ראוי להיות מפכ"ל מלכתחילה גם אם יעלה את רמת הביטחון של כל נשות ישראל למקום גבוה יותר?

    אהבתי

    • סלח לי שאני אגיד לך לא שטויות אלא שטויות במיץ עגבניות . פה מדובר בעקרון שמשמעותו לרוחב המערכת וכאן אני מדבר על מקרה בודד של איש אחד וגם כן רק לזמו מוגבל (מצדי שיאשימו אותו אחרי שיגמור את הקדנציה ) בנסיבות מאד מאד מיוחדות. זה שיקול דעת. אני אתן לך דוגמה. נגיד רק נגיד לצורך הסיפור שמאיר הרציון שהיה בקורס ס של דני דין הרואה ואינו ניראה והוא גם מצ'יסטה יכול להציל את כל עם ישראל מאבדון . ומסתבר שיש לך בררה או לוותר לו על עבירת האינוס שבה הוא נחשד (בנסיבות מחמירות של ילדות קטנות..) או להציל את עם ישראל? מה אתה עושה?
     ובכן עם ישראל מזמן החליט שהוא מוותר על ההרשעה. למה יותר? מוותרים לא בעבור הצלת העם כולו אלא בכל עיסקת טיעון מוותרים על הרשעה בעבור הרשעה שח איזה נאד אחר. כמעט אותו דבר כאן. במקרה של גיוס החרדים? זה לא פרסונלי אלא נורמטיבי זה דבר אחר לחלוטין. (אגב ובסוף גם לחרדים מוותרים אז על אחת כמה וכמה)

     אהבתי

     • עדו הגיב:

      אבל זה תמיד ככה לא? כן, בהתחלה יש לנו איזה קצין שהוא אלוף בתפיסת פידאינים, אנחנו בשנות החמישים הנורמות לגבי התנהגות כלפי חיילות לא ממש ברורות וידוע שהמפקד הזה נוטה לצבוט לחיילות בישבן, נו, אז מה זה כמה חיילות מוטרדות מינית לעומת משפחה שלמה שתירצח בגלל שהאדם המתאים ביותר לא היה בסביבה? ברור שמקדמים אותו, וככה זה ממשיך וממשיך כל פעם רק מקרה אחד מסוים רק בן אדם אחד שצריך לסלוח לו ולהביט הצידה והנה  המדינה כבר קיימת יותר משישים שנה ועדיין – כאילו אנחנו בשנות החמישים מסתבר שמכל הקצינים בשירות המשטרה יש אחד ורק אחד שיביא לנו את הישועה ולכן שוב חייבות הנשים לחכות גם הפעם (תחסוך לי את השטות של 'להתחשבן איתו אחרי תום המפכ"לות, לא מתאים לעורך דין רציני להגיד דברים שהוא יודע שלא יקרו) כאילו אין אף קצין מוכשר ואיכותי שיכול לעשות סדר במשטרה, מוזר באמת הרי אם באמת אין קצין כזה מלבד בר לב אז מה השתנה פה מאז שנות החמישים?

      אהבתי

    • חנה בית הלחמי הגיב:

     אגב, הטיעון ש"הנשים יכולות לחכות עS ש…" הוא טיעון שעדי התנגד לו בזעם כשמדובר היה בהטרדות מיניות בהפגנות שמאל, כשהפעילים אמרו "קודם נטפל בכיבוש"…. 🙂

     אהבתי

   • חנה בית הלחמי הגיב:

    סיכוי לעשות סדר? ע"י מי? ע"י מי שמפר אותו ואת החוק?

    אהבתי

   • Alamuaddib הגיב:

    עדי,

    לעצום עיניים מול עוולה מוסרית, בגלל ש"יש לנו רק משה דין אחד", זה לא רק עוול מוסרי, זה גם מעשה לא חכם, ברמה הפרקטית.

    אדם שעשה מעשים בהם מואשם ברלב – שאין לי מושג אם הוא אשם או לא – הוא עבריין.
    עבריין לא יכול לעמוד בראש שום מערכת ציבורית, ודאי לא בראש המערכת האמורה ללכוד עבריינים ולהוות את הזרוע הביצועית של שמירת החוק.

    צריך לחקור את התלונות מהר וביסודיות, כדי למצוא את האמת. אם הוא אשם – שיעמוד למשפט כאחרון העבריינים. אם הוא נקי – שיתמודד על התפקיד. ואם יהיה קשה להכריע – כפי שקורה פעמים רבות בתלונות מסוג זה, אני בכל זאת מעדיף אותו בבית.

    נ.ב.
    רמתה המוסרית של המתלוננת כלל לא רלבנטית. גם אשה שאיננה נזירה, עלולה להיות קרבן.

    אהבתי

    • חנה בית הלחמי הגיב:

     תודה על דבריך, אני מאוד מסכימה אתך. אגב, גם אולמרט היה ראש ממשלה מצויין (כמנהל המדינה), אבל מעצם הפגם המוסרי שנפל בו – אינו יכול לשאת בתפקידו. דרעי פוליטיקאי ומנהיג מבריק – וכנ'ל. אני תמהה על הסלחנות שכולם מגלים כשמדובר בעבירות מין כלפי נשים.
     כמו כן – עדי נאבק על הפללת לקוחו הזנות, אבל למול אשה נורמטיבית המותקפת מינית – הוא נאחז בהאשמת הקורבן? עדי, אני תמהה….

     אהבתי

     • אולמארט  היה ראש ממשלה מצוין ואין שום פגם מוסרי במעשיו (אלה שהוא מאושם בהם עד היום) זה תביעה סלקטיבית חסרת ביסוס בגלל בריונות של מערכת אכיפת החוק והעובדה שלפיד ודנקנר ולביני הפסיקו להזמין את דן מרגלית לצ'ונט בשבת הודח ראש ממשלה בישראל וראש ממשלה מצוין
      ענינית – מילאג' וריאשון טורס אם הוא אשם אני מניח שרוב נוסעי הביזנס בישראל צריכים להיות מרושעים לדעתי הנורמה החדשה היא רעה וא נכונה כי אחרת הוא היה צריך לעבוד בחינם שזה דבר שאין לו בטח שום בסיס חוקי. אנשים בוודאי בעבר וגם היום אנשים מעבירים מילאג' לכסף הלוך ושוב ללא הפסקה.
      הבית ברחוב כרמיה זה בכלל היה בדיחה , טלאנסקי זה אולי העברה היחדיה שהוא באמצ אשם בה ושוב כל המתרימים בארץ אשמים ואם רוצים לשנות נורמה קיימת אפשר לחכות עד סוף הקדנציה
      ואחרי כך זה מדובר בהאשמות של עניני זוטין שיכולים לחכות לסוף הקדנציה. זה דרישה מטורפת חסרת כל בסיס והדורשים אותה אינם עומדים בעצמם בקרטריון שהם שמים לכולם. והמבין יבין ומי שלא רוצה להביןש לא יבין נקיון כפים אין כאן.
      בכל מקרה זאת דוגמה נפלאה מדוע צריך להחזיר חסינות מוחלטת לנבחרי ציבור ובהקדם. כי כמה עיתונאים עלובי חיים ושוטרים ותובעים משוחתים ועלובי חיים עוד יותר עשו פוטש במדינה ולמה? בגלל קצת עבודה לדן מרגלית….וכמה גרושים.
       
      דרעי זה הרשעת חרפה שתהיה לדראון הרבה שנים.  פסק הדין שלו הינו חרפה משפטית וענינית ואני מוכן פעם לעשות על זה פוסט  חרפה וכלימה ובושה גם לשלטון החוק וגם להגיון הבריא יש שמה קביעות שלא נדע, ואגב בשביל זה הוא נלחם ככה אחרת היה עושה עיסקת טיעון…
      . אבל דרעי זה דוגמה יפה כי בשני ההרכבים היו שני פרנקים ואשכנזי אחד. אני רוצה בבקשה שיראו לי עוד נאשם פלילי אחד בכל ההיסטוירה של מדינת ישראל שבשני ההרכבים שלו ישבו שני פרנקים ואשכנזי אחד? שנשאל כבוד נשיא בית המשפט העליון בעניין הוא ביטל את זה ואמר שלא יעלה על הדעת שהוא התערב. מי שמאמין לו?  שיקום בבקשה וזה בחודש שהמערכת המשפטית מתערבת ומטילה קלון בצחי הנגבי ומשנה סידרי עולם פוליטים בגלל איזה דיווח מחורטש נשיא בית המשפט העליון לשעבר שלא הצליח לעבור שבוע בלי שהוא נחשד באמירת אי אמת הצליח לריב אפילו עם כותבת הביואגרפיה שלו שישבה וצוטטה אותו בעיני עגל מעריצות גם איתה הוא הסתבך באי הבנת הנאמר והוא שם את נורמות של נקיון כפים לעם ישראל…..
      פוליטקיאם אינם רעים משוטרים ותובעים ופרקליטים ומהכרות אישית עם שני הצדדים אני הרבה פעמים הייתי רוכש מכונית משומשת מהרבה חברי כנסת ושרים. ורבים רבים של שופטים ופרקליטים ושוטרים אני ממליץ בחום לכל אחד שנפגש איתם לספור בזהירות את האצבעות בידים אחרי לחיצת יד איתם..

      אהבתי

 8. חנה בית הלחמי הגיב:

  שים לב שככל שקשה לך יותר להגן על עמדה, אתה עושה את זה ביותר מילים. הנושא הוא בר לב, שלגבי ניקיון כפיים השאלה היחידה שעולה בי היא האם הוא רוחץ אותן עם סבון אחרי (לא שזה עוזר לו להתנקות, כפי שאנחנו רואים).

  אהבתי

  • עדו הגיב:

   עכשיו אני חייב לעבור שוב לצד השני, כמו עם יצחק לאור, את לא בית משפט, לא מושבעים ולא תליין ואין לך מושג אם האיש אשם או שאולי כן תופרים לו תיק.

   אהבתי

   • חנה בית הלחמי הגיב:

    אני חושבת שאתה לא שם את לבך מספיק להבדל שבין המרחב הציבורי ובית המשפט. אדם שנגע בניגוד לרצונה באשה אחת ושכב בניגוד לרצונה עם אחרת, בעודו נשוי לשלישית, אני לא צריכה  לחכות לבית המשפט כדי לקבוע את עמדתי לגביו. המשפטיזציה הזו של הערכים החברתיים לא רק מוזילה אותם, אלא מרוקנת אותם מתוכן. האמת המשפטית ממילא אינה אמת אלא דיני ראיות. אין לה משמעות לגבי אשמתו, כשירותו לשרת את הציבור ביושר וכיו"ב. עברתי (בגועל ובזלזול עמוק, אני מודה) על הטוקבקים בווינט. אני מודה שאין בי חיבה לאלו הזועקים "עושים לו לינץ'" בעודם עושים לינץ' (היחידים שעושים אותו, למעשה) למי שמסכן להם את הפרה הקדושה. הפר, אם לקדש. פרות לעולם אינן קדושות דיין כדי לקבל את הגנת הטוקבקיסטים בווינט.
    הוא אשם, עדו, וראוי לגינוי והדרה מתפקידים ציבוריים – הרבה לפני כל דיון משפטי. זו  משמעותה של דמוקרטיה, שהיא מייצרת שורה של כללים חברתיים, נורמות שלטוניות ומנהיגותיות, שמצמצמות את מידת ההגעה לבית המשפט לאותם מקרים פליליים בהחלט, אבל יודעת להבחין בין מותר אסור מבלי ששופט (או מפכ"ל….:-P) יאמר להם מה זה מה.
    ברגע שיש יותר ממתלוננת אחת, אין יותר את הנימוק "תופרים לו תיק". יש תיק. אם הוא משפטי או לא – זה לא מעניין.

    אהבתי

    • עכשיו את מצדיקה את כל הטענות נגדך…. את לא מהמשרד למניעת אינפידלתי ונאמנות מינית במשפחה זה עניין למשפחה. את את המספרים מכירה  בדיוק כמוני ואין מה לעשות אי נאמנות במשפחה היא לא עניין ציבורי ומחולקת נאה מאד בצורה ג'נדריאלית. בודאי לא נושא לפסילה מוסרית. אני מעדיף את קלינטון עם וניקה מתחת לשולחן על הצדקנות גם של שני הבושים ובטח על הצדקנות של קארטר ובטח של אשתו הצדקת.  יש כרגע שתי מתלוננות שתהין קשורות אחת לשניה ואין בררה אלא לחקור אבל מגיעה לו את חזקת החפות ולעם ישראל מגיע חקירה ענקית לגבי המניעים שלהן.
     בקשר לאורך דברי את כבר צריכה להכיר אותי שאסור להגיד בנוכחותי אולמארט, דרעי ורמון. אבל עדיין זה קשור כי זה דוגמה נהדרת מדוע החקירות הללו מנוצלות לרעה.

     אהבתי

     • חנה בית הלחמי הגיב:

      אל תוזיל בבקשה סקס עם אחת שמסממת את השנייה כדי לשכב איתו, ל"חוסר נאמנות בחיי המשפחה", כי זה לא יצליח לך. זכור מול מי אתה מתדיין כאן – קשה לגרור אותי לדמגוגייה שכזו.
      כמו כן – אני לחלוטין חושבת שיש רף מינימום אתי בסיסי שעל איש ואשת ציבור לעמוד בו, והוא הדרדר ממנו בגדול. הוא לא ראוי לשום משרה ציבורית. קראתי הבוקר שאשתו עומדת לצידו – זה מזכיר לי את גילה. כלומר – היחס שלו לנשים עקבי, כי אדם ישר ויושרתי לא היה נותן לאשתו להגיע לחשיפה ציבורית מהסוג הזה, כשהיא בגללו.

      אהבתי

 9. אוי בחייך שאלתי עלקלינטון עם  מוניקה או קלינטון בוש (שנהם) וקארט?
  אם הוא אנס וסיממו אז הוא ילך לכלא  מה השאלה? (יש שאלה גדולה בעניני ראיות שזה סיפור אחר )  השאלה אליך האם מותר למנות מפכ"ל שעושה שלישיות עם נשים נשואות לאחרים?

  אהבתי

  • עדו הגיב:

   בבקשה לעשות סדר בדברים. נגע בניגוד לרצונה, סימם, אנס, אלו מונחים פליליים ורק בית משפט יכריע בהם, מותר לך לחשוב שאת מאמינה יותר לצד א' מאשר לצד ב' אבל לכתוב בפירוש שאדם עשה דבר פלילי בלי שיש לך אישור של בית משפט? טוב אני לא עורך דין אבל נדמה  לי שיש כאן הכפשה בלתי חוקית (לפחות עד שיורשע).
   לעומת זאת לגיטימי לגמרי לטעון שמי שבוגד באישתו עם נשים נשואות לא ראוי להיות מפכ"ל, רק שיש לנו ראש ממשלה שנבחר פעמיים עם סיפור כזה בדיוק בעברו אז מה רוצים מבר לב?

   אהבתי

 10. Alamuaddib הגיב:

  אני לא מתבייש לומר שלמרות שבגידה בבן זוג היא עניין שבינו לבין משפחתו (ודוק: משפחתו, לא רק אשתו. אינני מקנא בילדיו של ברלב שצריכים לקרוא בעתונות על מעללי אביהם בין הסדינים), יש הבדל מהותי בין משרת מפכ"ל המשטרה, לבין נבחר ציבור.

  היו לנו כבר, ויש לנו עוד לא מעט, נבחרי ציבור שלא היו נאמנים, שבגדו בבני/בנות זוגם/ן (הו פי.סי. מכביד. הבה נודה על האמת, רובם – גברים שבגדו).
  ההבדל המהותי הוא, שהציבור החליט לבחור בהם. הציבור בחר בנתניהו למרות שידעו על מעלליו. אני יכול לחשוב מה שאני רוצה על נואף, אולם לציבור יש זכות לבחור בו, או במי שדחף לשון לחיילת, או במי שהורשע במעילה בכספי ציבור.
  לא כך הדבר במינויים. מינויים נעשים לפי כללים, ובמקרים רבים, מי שעשה מעשה שלא ימנע ממנו להבחר, לא יכול להתמנות למשרה ציבורית.

  כאן צריך להפריד, לעניות דעתי, בין משרות מסויימות לבין אחרות. יש הבדל מהותי בין, למשל, מכהן בתפקיד רב עיר, לבין מי שממונה על גביית חשבונות המים באותה העיר. יש הבדל מהותי בין מי שמתמנה לשופט לבין מי שמתמנה לכבאי, ובין מפקדה העליון של המשטרה לבין האחראי על חוות השרתים במערכת המיחשוב של משרדי הממשלה.

  ניאוף הוא לא עבירה על ספר חוקי מדינת ישראל. ניאוף הוא כן בעיה מוסרית, לפי מערכת הערכים הקיימת כיום – ואינני מדבר על המערכת הדתית, משום ששם מדובר בעבירה, לא ב"בעיה".
  מפכ"ל המשטרה אינו תפקיד טכני, ולרמתו המוסרית של העומד בראש המשטרה יש חשיבות גדולה.

  שיילך הביתה. שימשיך לנהל את המאבק על חפותו כפי שעושה אולמרט – כאזרח פרטי. ברגע בו אולמרט לא ראש הממשלה שלי, המשפטים המתנהלים כנגדו בחשדות שונים לא מעניינים אותי יותר מאשר כל משפט אחר נגד מי שהואשם בעברה, פלילית או אזרחית.

  אבל לא במשטרה שלי.

  אהבתי

 11. אני רוצה להגיד כאן משהוש הוא קצת אוףטופיק אבל קשור לפני שאני הולך להכניס לתנור את התרנגול ההודו של חג ההודיה.
  הבעיה הגדולה היא שכל המינויים או כמעט כולם הם בידים של מחליט אחד ועל כן מתרחשת מלחמת עולם שלישית על כל מינוי ועם הרבה רעש צדדי. אני חושב שהמינוי יותר חשוב מעבירות מין חנה חושבתה ההפך ההוא חושב באמצע. צריך לנטרל את הנפיצות של המינויים הללו. והדרך היחידה לעשות את זה זה הגרלה. ממנים רמטכ"ל? שר הביטחון ימליץ על חמישה שישה אנשים ראויים. לממשלה תהה זכות וטו של שמות אבל חיייבם שיהה נגד ארבעה מועמדים. ביום חמישי אחרי שמגרילים את הלוטו? יגרילו את הממונה הבא. זה היה מכניס שקט לעמרכת היו נבחרים אנשים ראויים ואפשר היה לטפל בבר לב אם הוא חשוד באונס מבלי שהיה רעש כזה.
   

  אהבתי

  • עדו הגיב:

   רגע, קודם היה לנו רק בר לב אחד שיעשה סדר בבלאגן, עכשיו פתאום יש לנו כל כך הרבה אנשים מוכשרים ומתאימים שצריך הגרלה כדי לקבוע מי יהיה המפכ"ל הבא, זה רק אני או שמשהו לא מסתדר פה?

   אהבתי

  • חנה בית הלחמי הגיב:

   מה זאת אומרת "המינוי יותר חשוב מעבירות מין"?

   אהבתי

   • זאת אומרת שהמעשה שלטוני כולל כל הזמן פשרות ובחירות בין רע אחד למשנהו. וחקירה וברור האמת הם לא צריכים להיות מעל הכל .ומותר למערכת ולחברה לעשות איזונים ויש מקרים שיכול להיות שצריך לא לחקור ווא לבדוק תלונ העל עבירת מין (או עבירת רכוש ואו עבירת מס) אם מהצד השני נפגע אינטרס אחר ציבורי כללי. אני חושב שזה המקרה (גם אולמארט זה מקרה כזה) המדינה מוותרת על חקירות וברור תלונות כמעט בכל מקרה של עד מדינה למשל. מוותרים על חקירה של פלוני כי הוא יכול להרשיע את אלמוני. או כמו במקרה של קו 300 ובעוד הרבה מקרים אחרים.
    מדינה יכולה לעשות איזונים כאלה ופעם היו עושים אותם הרבה וזה מקרה שבו היה צריך לדעתי לבחון אפשרות כזאת זכותה של אורלי אינס שתלונתה תחקר אינה זכות מוחלטת בלתי ניתנת לאיזון נגד זכויות אחרות. למשל זכותי שיהה מפכ"ל שאינו מפחד מארגוני פשיעה גם אם לכאורה עבר עבירת מין. הטהרנות הזאת שכולם צריכים להיות נקיים וזכים כשמן זית היא דרישה פופוליסטית ויותר מזה גורמת לנזק נוראי למערכת השלטונית. אני לא יודע מה בדיוק היה שם אבל בדיוק כפי שאני חושב שצחי הנגבי ראוי לחזור לפוליטיקה ומיד ואותו כנ"ל אהוד אולמארט וחיים רמון אזי בהחלט צריך לבחון את המקרה הזה מהזיות הזאת. הירשזון למשל לא ראוי לחזור למעשה השלטוני ומשה קצב לא ראוי (אפילו אם יצא זכאי), העובדה שא. שלו מונתה להיות רל"ש של בית הנשיא בעקבות רומן שהיה להם מספיקה לי שלא יוכל למלא שום תפקיד ציבורי.הנסיבות ועוצמת הפגיעה ניתנות לאיזון והן אינן מוחלטות.

    אהבתי

   • לדוגמה בן גוריון חשב שגנבת שק סוכר שלל  על ידי אורי בן ארי מספיקה להדיח אותו מהצבא ומצד שני חשב שיותר חשוב שמשה דיין יהה רמטכ"ל ושר ואו שמאיר הר ציון ישפט על הסתננות ורצח. מבלי להתיחס לצדקת העניין אלו הם איזונים שהריבון יכול לעשות לדעתי בניגוד לדעה המקובלת.

    אהבתי

 12. אלמואדיב הגיב:

  מה שאתה מציג אלו לא איזונים, זו שרירות לב.
   
  אלת הצדק, עיניה קשורות, כזכור.

  אהבתי

  • חנה בית הלחמי הגיב:

   אני מסכימה עם מואדיב ויכולה רק להוסיף, שאני מאמינה שגם אתה חושב שדבריך חסרי משמעות למעט הפרובוקציה. איזונים זה בין אדם לא נחמד לצרכי התפקיד, לא בין עבריין מין (או כל עבריינות אחרת) לצרכי התפקיד שנועד להיאבק באותה עבריינות עצמה. אני חושבת, לשיטתך, שאפשר לדלג על בר לב ולמנות למםכ"לות מייד את אחד מראשי משפחות הפשע. למה לא? ממילא הם אינטליגנטים ממנו, בעלי כושר הנהגה, ניהול וארגון טובים משלו ויעשו סדר טוב ממנו. אז מה אם הם פושעים, גם הוא. אז בוא ניקח את הפושע המוכשר יותר….

   אהבתי

   • אני לא אמרתי לקת פושע להלחם בפשע (אם כי זה בדיוק מה שעושים בעדי מדינה) אני אמרתי לאזן בין אינטרסים והקונץ הזה שבכל פעם שיש מי שמאיים על המערכת שולפים איזה עבירת קקמיקה מהבוידם . ועם כל הכבוד גברת שיש ריטנר מהמשרד לבטחון פנים שנזכרת ערב המינוי של האויב מספר אחד של המשרד ושל המשטרה (להזכיר לך הוא נשאר במשטרה רק לאחר שעתר לבג"צ) באיזה שהיא אפיזודה שהיתה בנהם לפני שנתיים אני הייתי מאזן את זה אחרת.

    אהבתי

 13. ועם כל הכבוד לפורפגאנדה מי שנפגע הכי הרבה עד הרגע הזה זה הוא ולא היא. להוצי את העובדה שנחשפה העובדה שהיו לה יחסים מחוץ לנישואין.

  אהבתי

 14. פינגבאק: ניצחה את השיטה | חנה בית הלחמי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s