המושחתים: נקרא לדגל

השר אהרונוביץ' הודיע הבוקר על מינויו של רב גונדר בדימוס יעקב גנות למנכ"ל המשרד לבטחון פנים.  גנות הוא חבר אישי טוב של אהרונוביץ'.

מתוך פסק הדין של העליון אשר נגע בשלוש פרשיות שחיתות של קבלת שוחד,  ושמנע בעבר את מינויו של גנות למפכ"ל משטרה:

"בקבלו את טובת ההנאה מכך שהמסיבה נערכה גם לכבודו, לא נהג גנות כמתחייב מקצין משטרה בדרגתו ובתפקידו, אשר משרת כגורם מרכזי במערכת אכיפת החוק. ולא זו אף זו, שלכאורה יש בנסיבות אלה כדי להכניסן לגדר עבירה משמעתית, שכן עניין לנו ב'התנהגות שאינה הולמת שוטר או שיש בה כדי לפגוע בתדמית המשטרה'…התנהגות גנות בפרשת המסיבה, לא זו בלבד שלא טיפחה וקידמה את אמון הציבור במשטרה – אלא, אדרבה, ההיפך הנכון: התנהגותו חתרה מתחת לאמון הציבור וכירסמה בו כירסום של ממש".

היה שם גם אחד, סובחי, לגבי הקשר עימו פסק בית המשפט העליון: "לא ניתן לראות את הידידות כנטולת כל אינטרס ולכל אחד מהם היה עניין משלו לטפח את הידידות. ראיית בית המשפט המחוזי את הידידות בין השניים כתמימה וחסרת פניות אינה משקפת את התמונה בשלמותה… מהיבט נורמטיבי זה יש לבחון את טובות ההנאה שבנתינתן וקבלתן הואשמו סובחי וגנות בפרשיות השוחד".

איך, איך שגלגל מסתובב… החבר של סובחי בפרשייה אחת הוא החבר של אהרונוביץ' בזו העומדת לפתחנו. וכל זה לאחר פרשת ברלב וביום בו אמור להיבחר מפכ"ל המשטרה הבא.

וגנות? צוחק כל הדרך למשרד הפינתי. מי שלא רצה אותו כמפכ"ל, יקבל אותו כבוס של המפכ"ל.

דגל ישראל, על במותיך חלל. איך, נפלו גיבורים. תגידו בגת. בשרו בחוצות אשקלון.

אני רק שאלה: אם שמו היה יעקבה גנות, זה היה אפשרי?

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, חוק, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

15 תגובות על המושחתים: נקרא לדגל

 1. AlMuaddib הגיב:

  ספין!

  אהרונוביץ' רוצה שכולנו נזדעק על מינוי מנכ"ל משרדו, ואז יוכל להגניב מתחת האף של תשומת הלב הציבורית – מפכ"ל לא ראוי.

  עוד לא היתה עתירה לבג"ץ נגד מינוי של מישהו לא ראוי?

  אהבתי

 2. חנוך גיסר הגיב:

  לחובתו של גנות יש לזקוף גם את היותו מקימה של "משטרת ההגירה".
  דפוסי ההתנהגות של שוטריו אז הקרינו על המהדורה הנוכחית – יחידת "עוז" – באכזריותם ובנמהרות הפעולות.

  אהבתי

 3. יש דין מיוחד לאוכפי החוק החל בשוטרים וכלה בשופטים. מדובר בבני אלים שיד אלוהים ירדה עליהם וקבעה שגם אם חטא ישראל נקי וטהור הוא כתינוק בן יומו כבתולה היוצאת מהמקווה. אם עשו לו מסיבה זה לא עולה לדרגת שוחד, ואם נשיא בית הדין ההארצי לעבודה מתבלבל בינות תואר ראשון לתואר ד"ר  או שופטת נכבדה שלא ידעה שאין לה מאסטר בלהט העיסוק שלה בפרקליטות נשתכח העניין והיא לא בדקה. הדין המיוחד הזה גם כולל כמה עיתונאים ועיתונים שמאד חשוב למשל שהם יקפידו להכתיר שופטים בתוארים כגון "גדול שופטי ישראל" ואו "ענק משפטי".
  כל זה לא משנה הדרישה לטהרנות מוחלטת כלומר לאנשים שאין בהם מתום היא כשמה כן דרישה טהרנית שנועדה בעיקרה לאפשר את המצב הזה שבו אפשר לפסול כל אחד אם רוצים ואת האחר לא לפסול….

  אהבתי

 4. רני הגיב:

  סתם דברים.
  אז בדייסה המדממת הזו, בין טפילים בשם הדת, בין מושחתים, בין קציני קבע שיוצאים לפנסיה אלוהית בגיל 45 , בין רמטכ"ל מזוהם בגניבת קרקע, בין לבין לבין. ישראלי אחד, בוגר תיכון, בוגר גבעתי כחובש פלח"ן ושתי מלחמות, ואחת במלואים, רס"פ במילואים, בוגר תואר ראשון טכני עובד 12 -16 שעות ביום, נאמן כמו כלב למעסיקיו ולמכונה שהוא מפעיל, קודם כל למכונה. נוסע להרכיב מכונה ולתחזק בארץ רחוקה, פעם אחר פעם. בא אליו שם מנהל חברה כשהישראלי שוכב בגריז מתחת למכונה כמה שעות ואומר לו אני רוצה לדבר אתך. כך שח איש הכסף: אתה יודע שאין עוד הרבה כמוך, גם אצלנו התחרבן העולם, כמה אתה רוצה בשביל לבוא לכאן, אתה ומשפחתך הכל עלינו, חוזה לשנים רבות. מה יגיד לו הישראלי? מה הייתם אתם אומרים? לא נמאס לסחוב על הגב את כל הטפילים?

  אהבתי

 5. עוד הערה קטנטנה לפוסט הזה. כל מי שמכיר את החונטות הללו ידע שלא יעזור שום דבר הגנות הזה יקבל ג'וב.

  אהבתי

 6.  לרגע נשכח שגנות זוכה ואף הערות העליון לא האשימו אותו בשחיתות אלא לכל היותר בהתנהגות שאינה הולמת , עבירה שעליה לא הועמד לדין ומימילא לא יכול היה להתגונן בפניה.

  מחר די יהיה בהרמת גבה של שופט כדי לתלות קולר של שחיתות וקלון על צווארו של אדם-נפלא

  אהבתי

  • היתה דעת רוב והיתה דעת מיעוט. לו הזיכוי היה פה אחד, אולי היתה אמת בדבריך.
   שלושת השופטים תהו היכן הקו בין עבירה משמעתית לפלילית במקרה שלו, כך שההכרעה לטובתו היתה טכנית.
   התגובה שלך מצביעה על הריקבון המוסרי העמוק שאנו שרויים בו – כל שרץ ניתן להכשרה ע"י הציבור, שאין לו חוט שדרה מוסרי משל עצמו ולכן גם לא כושר שיפוט ושיקול דעת, והוא מחכה לדעת הרוב בעליון כדי לגבש את דעתו בנושאי אתיקה ומוסר.

   אהבתי

 7. הלוואי וגולדבלט יכול היה לעזור לו או לקלקל לו מה יש רק לשרגא אליעד ולרם כספי מותר? האמת העגומה שגולדבלט כאוטסיידר מובהק בכלל לא מכיר את גנות או אף מועמד אחר ומבחינתו האישית והמקצועית השאלה מי יתמנה לאיזה תפקיד במשרד לביטחון פנים, או בכל משרד ממשלתי אחר חשובה כשלג דאשתקד.

  מה שגולדבלט נלחם עליו כאן, כמו ביחס לדמויות אחרות שאינו מכיר אישית  ואם  שמע עליהן בכלל הוא גם לא בהכרח מחבבן [ע"ע יצחק לאור ] הוא חזקת החפות. אדם זכאי עד שלא הוכחה אשמתו ואם זוכה ברוב או פה אחד הרי שהוא בבחינת זכאי ובכך צריך העניין להסתיים.

   לו היה נטען שעל בסיס העובדות הלא פליליות ושאינן במחלוקתואשר לן מצביעות על שחיתות גנות לא צריך להתמנות-כי למשל הוא צריך להקפיד יותר בבחירת חבריו והמסיבות שהוא הולך אליהן-בסדר,זה טיעון לגיטימי. מה שלא לגיטימי הוא לכנות אדם מושחת לאחר שזוכה.

  לו הייתי צריך להרשיע בשחיתות כל אחד שהזדמן לחברה מושחתת הרשימה הייתה ארוכה מאד. האם אהרן ברק היה צריך לתת לבנו להתחתן עם בתו של השופט דן כהן? האם מי שהכניס אל חיק משפחתו אדם שנחשד בעסקות כל כך אפלות רשאי להמשיך להינות ממוניטין של אדם ישר. התשובה היא בוודאי שכן אבל אני יכול להצביע להיכן הדמגוגיה הנבובה יכולה להוליך את הוויכוח

  אהבתי

  • חזקת החפות מקומה בבית המשפט. איש ציבור ומי שממונה למשרה ציבורית אינו יכול לרחוץ בנקיון כפיו עם "עבירות משמעת" שכאלו, מה גם שגם בין השופטים עמדה פליליות המעשים בסימן שאלה.
   הוא שאמרתי – ההיזדקקות לבית המשפט כמכריע היחידי בסנטדרטים של יושרה בשירות הציבורי, היא היד שהישראלים נותנים לשחיתות הפועלת נגדם. לטעמי זו גם סוג של חידלות.

   הדוגמא לגבי ברק מופרכת. אז הוא מחותן של אדם מושחת. הבת שנישאה – בגירה, ונישאה לבנו של המושחת ולא למושחת עצמו.

   אהבתי

 8. צ.ל אאוטסיידר

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s