גם אני רוצה להיות זונה כשאני אהיה גדולה

אם מישהי/ו חשב/ה שהסלוגן הזה של מכון תודעה על גבי הפוסטר המפורסם שלהם, מייצג סוג של מחאת אבסורד אנכרוניסטית המבהירה לנו שאין בחירה בהסללה לזנות אלא דיכוי – בא הקמפיין החדש של מי עדן והסופרפארם ומוכיח שהמציאות עולה על כל דמיון.

מה שהיום הוא התחכמות – מחר הוא קמפיין אמיתי לגמרי, של מי שעושים הון מנכסי מדינה על חשבון ילדי וראייטי וע"ח העתיד של כולנו. אז אם את רוצה להיות משהו אחר חוץ ממאפרת או מעצבת אופנה או מורה, או שאתה רוצה להיות משהו אחר חוץ מחייל או כדורגלן או איש מחשבים – שתו מים. מי עדן ימכרו לכם אותם בסופרפארם בחמישה שקלים (!) לבקבוק.

מנהלת השיווק של סופרפארם, חָבְרָה למי עדן - על גב עתידם של ילדי וראייטי ושאר ילדי ישראל

מייד כששבתי מהסופרפארם עם התמונה המופלאה של הקמפיין הנאור הזה, העליתי אותו לפייסבוק.

התגובות הרבות (למעלה משבעים, עד כה) כללו התייחסות מפורטת הן לסוגייה הערכית-ציבורית של חברה שמרוויחה לכיסה הפרטי את תגמולי המים ששייכים לכולנו (ועל הגז כבר דיברנו בבלוג הזה?), והן למסר המאוד ברור שעולה מהתמונה. הסרקאזם חגג, וחלקו הניכר דווקא (בשונה מהקונספציה של מיעדןסופרפארם) מצד גברים: יאיר רוצה להיות חייל עם דם על הידיים ומקבל הצעה להיות שוחט ולשטוף את הדם עם מי עדן, ארז מתפעל: איך מי עדן וסופרפארם מצאו קופירייטר משנות החמישים, אייל תוהה על ערכה של זימה בחמישה שקלים, יולי תמלא מהיום מים מסוננים בבקבוקי מי עדן ריקים, שני לא קונה מחברות שמפיצות פרסום סקסיסטי ותפסיק לקנות מי עדן, ועוד לא התייחסתי לכל התגובות לגבי איכות המים, השירות והערכים המיוצגים ע"י מי עדן.

חשוב לציין את מעורבותן של נשים בקמפיין הזה, כלא מפתיעה. נשים משמשות מקדמת דנא כסוכנות סוציאליזציה של הדיכוי של עצמן. חוסר המודעות שלהן נובע הן מדיכוי מופנם והן מהצורך האינהרנטי לקריירה נשית בארגון גברי, לשאת חן בעיני הארגון. לא מדובר כאן בהנעת התהליך ע"י נשים כאלו בכוונה מודעת. רבות מהן – מונעות. לעיתים מונעות נגד נשים אחרות, שכן הסללה למקצועות שוליים וארכיטיפיים ו"הפרד ומשול" בין נשים, הן 2 אסטרטגיות עתיקות וטריוויאליות לחלוטין של דיכוי מגדרי.

התובנה לפיה חברה שמבזה נשים בגלוי או בסמוי – עלולה להיות בעייה עם אבטחת האיכות שלה, חילחלה בי בימי פרוץ פרשת רמדיה. שלושה חודשים לפני כן העליתי השערה כזו במאמר ב- News1. פרשת רמדיה, שכבר כתבתי עליה כאן בהקשר זה בעבר, הרעידה את אמות הסיפים של התודעה המגדרית-חברתית שלי:

 1. מיזוגניה (שנאת נשים בלע"ז) אינה מכוונת בסופו של דבר רק לנשים – היא ביטוי של זחיחות, יהירות, שוביניזם וחוסר אחריות כוללים.
 2. מי שמזלזל בכל אדם אחר – אשה, ילדים, אויבים – הוא אדם שתפקודו מסוכן ועלול להביא לנזקים לסביבתו. שווה להיזהר בקלה כבחמורה.
 3. הפרשנות היא בעיני המתבונן: נשאלת השאלה, האם כשאנחנו שומעים ילד/ה אומר/ת שהיא/הוא רוצים להיות חייל או מאפרת, האם אנחנו שואלים משהו ומה אנחנו שואלים. מראית העין של מי עדןסופרפארם היא מצג שווא של אחריות חברתית, שכן התוצאה אינה אחראית-חברתית ולכן מאיינת כל משמעות אחרת שהמפרסמים התיימרו לה.

כמו שהיתה בעבר לקוחה נאמנה של מי עדן לאורך חמש עשרה שנים – עזבתי את החברה הזו לפני כשנתיים לאחר משבר איכות המים ויותר מכך – משבר האמון שבין הספקית ללקוחותיה, מעצם העובדה שמי עדן כבר אינם מי מעיינות: על מנת למזער את נזקיהם הכלכליים, הם מוכרים לנו למעשה מים מפולטרים (בהנחיית משרד הבריאות). פילטר, אני יכולה לקנות לבד ולשתות מי ברז. תודה.

כשעזבתי את מי עדן, החזרתי באופן מסודר את המתקן וחיסלתי התחייבויותיי כלפיהם. ואז – לאחר חודשים ארוכים – קבלתי טלפון שאני חייבת לשלם להם עוד 700 ש"ח. מאחר והעלות החודשית עמדה על 139 ש"ח, וכל תשלומי חוייבו בכרטיס אשראי, בקשתי פירוט. המטלפנת צרחה עלי במלוא גרונה ובזעם שגרם לי לחשוש לבריאותה, שהיא ממשרד גבייה והיא "לא עובדת אצלי בשליחת פירוטים", או שאשלם או שאבקש פירוט מבית המשפט. שאלתי אם זה איום, היא אמרה שכן, אז אמרתי להתראות בבית המשפט. התחושה המאוד סובייקטיבית שלי אז היתה, שמי עדן מתנהגים כמו גבר אלים שאשתו רוצה לעזוב אותו. לא שמעתי מהם לטוב או לרע מאז. גלגלי הצדק טוחנים לאט.

למה אני מספרת לכם את זה?

כדי לתרום את שני הגרוש שלי, מנסיון חיי, על מעגל השוביניזם-קפיטליזם-סקסיזם-איכות רעה-שירות לקוי. זה תמיד כדור, ותמיד הוא יסתובב בסופו של דבר לצדדיו המשלימים. אם נתקלתם בסקסיזם, צאו מתוך הנחה שכדאי לחשוש לאיכות או לשירות. אם נתקלתם בבעיית שירות – שאלו שאלה או שתיים את ידידנו גוגל על מצבן של נשים בארגון ועשו חיפוש על הקמפיינים האחרונים שלו.

למי שלא הבינו עדיין שאפלייה, דיכוי ושנאת נשים ו/או אנשים הם בעייה חברתית כוללת, אני מקווה שהוספתי עוד נקודה קטנה למחשבה.

לילד שרוצה להיות חייל ולילדה שרוצה להיות מאפרת אני מציעה להתרחק קצת מהשפעות ארגון וראייטי, שבא לברך ויוצא מקלל. העבודה האופורטוניסטית עם החומרים הללו מעידה על השגיות דורסנית שמאפיינת מאוד את ההכלכלה התאגידית, ואני הייתי מצפה מארגון כמו וראייטי לחשיבה הומאניסטית רחבה יותר. וראייטי הם ארגון מהמגזר השלישי, ונראה שהפוסט הקודם שלי – מליון סיבות רעות – על איך הקפיטליזם קנה את ההומאניזם בכסף קטן – היה רק הסנונית הראשונה לסדרת פוסטים שעוד תגיע.

ועשו טובה לכולנו – בקשו מהיד שלכם להסס רגע כשהיא מושטת לבקבוק מי עדן בסופר או בקיוסק. ואם יש לכם ניו פארם ליד הבית – נסו לדלג על סניפי הסופרפארם בתקופה הקרובה. מי שמוכר את ערכינו תמורת 5 ש"ח, כדאי לשלם לו באותה מטבע ולקנות מים במקום אחר.

פוסט זה פורסם בקטגוריה פמיניזם, שוויון, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

41 תגובות על גם אני רוצה להיות זונה כשאני אהיה גדולה

 1. עידו לם הגיב:

  ברנרד שואו הוכיח בצורה לוגית מה הן נשים רק נשאר להתמקח על המחיר:)

  אהבתי

 2. עדו הגיב:

  אני קונה רק נביעות, וגם זה כי אישתי מתעקשת, מה רע במים מהברז?

  אהבתי

 3. עצה משפטית אני מקווה שליווית את השיחה עם המוקדנית במכתב מתאים כי אחרת יש סיכוי שיהה לך קושי ראיתי להוכיח אותה.
  ותאמיני או לא סביר שביידי העו"ד של מי עדן איזה הסכם שחתמת  עליו שבו את מתחייבת לשלם להם דמי ניתוק או משהו דומה או דמי הובלת המכשיר מהבית. אין לך מה לדאוג הם כבר ימצאו משהו. מכתב יעזור אבל גם לא יפתור את הבעיה אם יש להם חתימה שלך על משהו.
  הביעה לחזור למי ברז היא קשה בשכונה כמו שאני גר בה היות והצנרת  מקולקלת ומלוכלכת ופילטר רגיל לא עוזר. בלי חקיקה נאותה זה לא יעזור ובטוב זה לא יעזור. זה דורש שינוי פארדיגמה שלם.

  אהבתי

 4. נציג סופר-פארם הגיב:

  חנה שלום,
  סופר-פארם משתפת פעולה עם מי עדן וארגון וריאטי (שאנו בטוחים שאת מכירה בחשיבותו) זו השנה החמישית, כשבכל שנה נמכרים בקבוקים ורודים תמורת 5 שקלים, שהתמורה מהם נתרמת לארגון. השנה אנו מקווים לגייס 600 אלף שקל בפרויקט משותף זה.
  התוויות עוצבו בהתאם לבחירת ילדי וראטי עצמם שנשאלו מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים, ובחירותיהם אווירו והודבקו על הבקבוקים.

  אהבתי

  • וגם אני רוצה להיות ארגון וראייטי שאיהה גדול. יהה לי אוטו גדול ומזכירה יפה עם מחשוף חושפני ויהה לי בית גדול עם אישה יפה ושקטה ומתנדבת בוראייטי והילדים הקטנים שלי גם כן יתנדבו לוראייטי הבנים לכדורגל הבנות לפח הזבל…..
   לא היתה אף ילדה שרצתה להיות מכבי אש? ומה עם הילדה שכמו שחנה כתבה  רצתה להיות זונה שהיא תהיה גדולה? למה לה אין בקבוק?

   אהבתי

  • שלום לנציג סופרפארם.
   אני מודה לך על תשובתך, ויחד עם זאת מטעמי שקיפות וקשר תקין עם לקוחות – הייתי שמחה יותר אם היית מזדהה בשמך.
   לגבי הקמפיין – בחירות הילדים במענה לשאלתכם אינן מנותקות מהשאלה, השואל וכוונות הקמפיין – בין אם הסמויות-חברתיות או הגלויות. מצער אותי להבין בין השורות של תשובתך, שסופרפארם אינה רואה לעצמה חובה, במסגרת התרומה לקהילה, ליצור כאן חברה טובה יותר עבור הילדים הללו היום ולכשיתבגרו. אין מטרה המקדשת את האמצעים ולכן טובת ילדי וראייטי אינה עולה או יורדת מטובתן של כלל הילדות והנשים בישראל, חלקן הדי גדול סובלות מאפלייה, קיפוח ודיכוי שמונצחים דווקא בעזרת מסרים שיווקיים מסוג זה שלכם.
   כמו כן, חופש הביטוי של כל אדם נגמר במקום בו נשללות זכויות האחר, וההסללה המגדרית הברורה בקמפיין היא מסוג הדברים הללו.
   טוב תעשה סופרפארם אם תניח לקמפיין, תמשוך את הבקבוקים ותעטה עליה תוכן אחר שאינו פוגעני ושמסריו יקדמו את איכות חייהם של ילדי וראייטי ושל כולנו.
   דבר נוסף שעולה מתשובתך, שפסול בעיני על הסף, הוא העמדת הרווח הכספי – גם אם מוקדש לכאורה למטרה נעלה – לפני זכויות האדם של מושאי הקמפיין. גם ילדי וראייטי זכאים לסיוע שאינו מקבע אותם במגבלות תפיסת האני הסטריאוטיפית ממנה באו, אלא פותח בפניהם אפשרויות.
   תודה,
   חנה בית הלחמי.

   אהבתי

  • ולמר סופר פארם הנכבד
   תתפלא אבל פה ושם יש אנשים שלא מכירים בחשיבותו של ארגון וראייטי על כל חשיבותו. ארגון וראייטי למרבה הצער דואג לתת לאנשיםשאין להם את מה שהיה מגיע להם אם לא היו חברי וראייטי לוקחים להם את זה בבוקר בעבודה שלהם. אז זה הולך ככה בוקר במשרד מקצצים את התקציב עוד קצת ואחר כך מפריטים עוד טיפה ואחר כך מורידים בכנסת עוד קצת מהקצבת נכות הזאת ואז הילדים המסכנים כבר אין להם כלום ובאים כל האנשים הטובים שלקחו להם בבוקר את מה שמגיע להם ונותנים להם בחזרה  בערך שלושה אחזו ממה שלקחו להם.
    
   אז אני לא יודע בקשר לחנה אבל בקשר אלי אני ממש לא מעריך את הפעילות של וראייטי ודווקא חושב שהם בסופו של יום עושים הרבה יותר רע לילדים קטנים וחולים מאשר טוב.
   בכל אופן כיוון שאת כל הרעל הזה כתבתי מזכרון הלכתי לאתר שלהם והנה הצעות קונקרטיות לוראייטי איך באמת הם יכולים לעזור לילדים חולים ובריאים וגם שיעריכו אותם:
   1. קבוצת האחים עופר החברה לישראל ומשחת אנג'ל ואו איך שהם מתחבאים באותו היום אז  זה מאד מאד יפה העזרה שלכם בלתי חולים אבל אם הייתם משלמים תמלוגים למדינת ישראל בעד כל הדברים היפים שאתם מקבלים בים המלח ובנגב אולי היה קצת יותר כסף לילדים חולים, ואם למשלה ייתם משלמים משכורות אמיתיות ולא דרך חברות קבלן היו לכל מיני משפחות קצת יותר כסף לחיים נורמאלים ואם לא הייתם כל כך מזהמים את הנגב ואת מפרץ חיפה בוודאי היה קצת פחות מחלות וילידים חולים.
   מר סופר פארם להמשיך לנציג בנק הפועלים בוראייטי או שהבנת את הפרנציפ?

   אהבתי

 5. אורית אטיאס הגיב:

  מסתבר שלמרות כל הפתיחות, המודעות, ההבנה וההתפתחות עדיין נשארו תאגידים בעלי אורינטציות סקסיסטיות… חבל

  אהבתי

 6. AlMuaddib הגיב:

  ורק מלה אחת, על כך שגם מחלקת יחסי הציבור של סופרפארם, או של חברת היחס"צ שלהם, משתמשים ב"רובוט" אינטרנטי – במנוע שסורק אזכורים של סופרפארם כדי להכנס לדיונים באינטרנט שרלבנטיים אליהם.

  רק חיזוק לסייבר-אקטיביסטית שלמעלה.

  אהבתי

  • הלוואי שהייתי יודע שזה ממש רובוט . לא תאמין לי זה איש  או אישה בשר ודם שבאמת חשב שככה הוא ישכנע פה את הנוער לחזור מיד ולרכוש בקבוקים ורודים של מי עדן….
    

   אהבתי

 7. AlMuaddib הגיב:

  עדי,
  לא הסברתי את עצמי היטב.

  התוכנה הסורקת ומחפשת אזכורים של "סופרפארם" – היא המכונה בז'רגון "רובוט".

  המגיב כאן, למרות שאינני בטוח שהוא יכול לעבור את מבחן טיורינג בהצלחה, הוא אדם. בן אנוש, הומו סאפיינס (1).

  אבל אם אחד כמוני תומך לגמרי במה שכתבה חנה למעלה, כנראה שהמצב באמת חמור. אין סיכוי שאתן לבנות שלי, או לבנים שלי, לקנות בקבוק עם תווית כזו עליו.

  (1) את ה"סאפיינס" הוספתי רק כדי למנוע אי-הבנות, לא בגלל שאני מייחס להם חשיבה, ולא נאריך בכך.

  אהבתי

 8. דפנה לוי הגיב:

  מאחר שלא ראיתי את הקמפיין עצמו ואין לי כל כוונה לצרוך מים בבקבוקים כל עוד יש לי ברז בבית, לא הבנתי מה בדיוק קרה שם בקמפיין שלהם. הם הפגינו את אותה סקסיטיות שטופת מוח ש99% מהפרסומות פה מפגינות? לא מפתיע…

  אהבתי

 9. נעמה הגיב:

  וכדאי גם להזכיר שהמשאב הציבורי הזה, שמי עדן ניכסה לעצמה, הוא בכלל משאב כבוש.

  אהבתי

  • כבר לא.. שוחררו.
   כמו שחנה כתבה זה כבר לא מי מעין סתם מי ברז מסוננים. מה שנקרא רמאות פשוטה.  לוקחים מי ברז מסננים אותם שמים בבקבוק ואנחנו שותים את זה. כבר ברוב הארץ בברז מיים מצויינים אבלך הם מוכרים לנו מים מהטבע ומה שהכי גרוע בעטיפה של טבע ובריאות. כמו שהפסקתי לנסוע לעדן מרקט. מאז שננסי ברנדיס מפרסם את זה ועוד כמה? חזרתי למה שיש בשוק….
    

   אהבתי

  • AlMuaddib הגיב:

   המממ

   גם מעינות ראש העין, שבמקורות הירקון, הם משאב כבוש. אמנם כבוש מאז תש"ח, אבל כיבוש זה כיבוש.

   לדעתי גם חלק מהחשמל שמפעיל אותם, מגיע מתחנת הכח באשקלון, שגם היא – כידוע – בנויה על שטח שנכבש במלחמת השחרור.

   סתם, אם כבר מזכירים.

   אהבתי

  • עופר דגן הגיב:

   גם כל יבשת אמריקה היא שטח כבוש.

   אהבתי

  • גיורא לשם הגיב:

   נעמה,
   נא לזכור שבעבור המים שישראל שואבת בגדה המערבית היא מקצה מים לירדן, המדינה שממנה כבשה את הגדה.

   אהבתי

 10. I&I הגיב:

  נראה לי שבמי עדן ובורייטי רוצים לייצר טלפניות שיענו לך כמו שענתה לך ההיא ממי עדן.
  גם התשובה של סופרפארם נראית כתגובה שבאה מאישה שיודעת מה מקומה.

  אהבתי

  • עופר דגן הגיב:

   האשה ממי עדן אכן התנהגה בצורה מגוחכת: היא דרשה 700 שקל, לא רצתה להסביר על מה, ועוד צרחה משום ששואלים אותה על מה צריך לשלם.

   לדעתי אותה אשה יכלה לחסוך את שיחת הטלפון ולגשת ישר לבית משפט. היא כנראה יצאה מתוך הנחה שיש אנשים שנכנעים באופן אוטומטי לכל דרישה כספית שאין לה שום הסבר.

   אהבתי

 11. יאיר הגיב:

  חנה, שאפו על התגובה הנפלאה לנציג שום-כלום-פארם. כיף לקרוא….

  אהבתי

 12. מיכל הגיב:

  נכון, יש שוביניזם ותאגידים והרבה מעט תופעות פסולות, אבל דווקא בגלל זה, כשחברות יוצאות בשיתוף פעולה רחב אשר ילדים שבאמת זקוקים לעזרה ייהנו מכך, אז אפשר קצת יותר לפרגן ולא רק לחפש את הרע בכל מקום. אני מניח (אם לא תוציאי את התגובה שלי), שהתשובה שתתני לי היא שהחברות האלה עושות את זה למען יחסיי הציבור שלהם, אבל זה לא העיקר, כי העיקר הוא שילדיי וריאטי ייהנו מכך, וכן, הלוואי שכל חברה תתרום כך לגופים שזקוקים לכך כפי שמי עדן וסופר פארם תורמות, ואין לי בעיה שיזכו מכך גם ליחסיי ציבור טובים.
  יש כל כך הרבה תופעות פסולות להתנגד להן, חבל שאת מתנגדת גם ליוזמה כל כך ברוכה כמו זו.

  אהבתי

  • מצווה אינה נקנית בעבירה.
   אגב, לאן אני יכולה "להוציא" את התגובה שלך?
   יש לי רעיון: אני אוציא אותה לטיול במעונות לנשים מוכות, בתור לקבלת קצבאות אבטחת הכנסה ובטבלאות הלמ"ס על פערי שכר ועוני נשי, כדי להבין טוב יותר מדוע הקמפיין הוא עבירה. אפשר לערוך טיול נוסף לאיתור תוצרי ההסללה לבנים: בתי קברות צבאיים ובתי מעצר. זה יכול להיות אחלה טיול, בקש מתגובתך שתצטייד במימיה, ובטישו לדמעות התנין.

   אהבתי

  • מיכל איזו שמחה לפגוש אותך כאן. זה נדמה לי או שאת עדיין מיכל לא מזוהה? אהה, את מיכל מסופר פארם – למה לא אמרת? יש לך אולי אקמול במקרה? תגידי אתם עוד מוכרים אפה צה? או שכבר לא? את לא יודעת מה זה אפה צה? זה מין כדור כזה שפעם רופאים במרפאת זמנהוף היו רושמים לכל מי שהיה לו כאב ראש. אבל בגלל זה לי יש כאב ראש בכל פעם שאני נתקל במגיבים מסוגך…

   אהבתי

 13. מיכל הגיב:

  קודם כל חנה, הרשי לי להתנצל, אולי את לא מכירה את האופציה הזו אבל בדרך כלל מי שמנהל את הבלוג שולט גם בתגובות שמגיבים בו. בכל אופן הדמוקרטיה בבלוג שלך ראוייה להערכה :-)))
  עכשיו מעבר לכך, חנה, הצטערתי לראות שכל תגובתך מהותה ללגלג על עניין (יחסית שולי) זה ולא להתייחס לדברים שכתבתי שם. אחת הבעיות הנוספות שבמדינה שלנו, ושלא ציינתי למעלה היא ציניות. ולא יזיק לנו אם מדיי פעם קצת נוותר עליה, ונפרגן לחברות שמשקיעות בקבוצות חלשות ובעמותות. בין אם יש לכך גם ערך שיווקי ובין אם לא, זה ממש לא טריוויאלי.
  ולגביי דבריך, עדי, האשמותיך הן לא במקום וחבל שאתה ממהר להסיק מסקנות שגויות. אבל הצלחת להצחיק אותי אז אני לא אנטור לך טינה על כך.

  אהבתי

 14. משה הרפז הגיב:

  בקיצור – שתו רק מי-ברז

  אהבתי

 15. י הגיב:

  נורא השתדלתי להבין מה את רוצה ולא הצלחתי.
  התכוונת לזה שהמקצועות שנתנו לנשים הם מאפרת, מעצבת אופנה או מורה?
  והמקצועות חייל, כדורגלן או איש מחשבים נחשקים יותר?
  כנראה הם בחרו במקצועות שהרבה רצו. יש לך ילדים? זה בערך מה שהם אומרים.
  אם לא זו הבעיה אני לא יודע מה הבעיה – ממליץ לך לעבור קורס כתיבה. בפסקה הראשונה מסבירים את הבעיה ולא מתחילים מהפסקה השניה.
  לחכמולוגים: מכיון שלא בטוח שאחזור לכאן לא אשאיר תגובה בשם מלא, לגבי IQ ויכולת מחשבה ארשה לכם לטעות למטה כי לטעות למעלה לא תצליחו.

  אהבתי

  • אפרת הגיב:

   היו המון דברים שרציתי בתור ילדה ולא נתנו לי. זה נקרא חינוך.

   אהבתי

  • לא נמחקת רק מפאת כבודה של אפרת שענתה לך.
   אין זכותו תגובה בבלוג שלי למי שמעבירים ביקורת לא עניינית בעילום שם. יש מספיק מקום בעיתונות המקוונת לטרולים ופחדנים בזויים שלא עומדים מאחורי דבריהם. לא כאן.
    

   אהבתי

 16. טטיאנה הגיב:

  חנה שלום,
  אני קוראת יחסית חדשה של הטור שלך ואני מרגישה שלראשונה יש מישהי שאומרת את האמת כפי שהיא, כבר הספקתי לפגוש נשים שמדכאות את חברותהן בכוח ולא מתקדמות בשום בחינה משמעותית בעצמן, אני מסרבת להיות אחת מאילה מה שהרבה פעמים הופך אותי ל"מוזרה" או מנודה, למזלי חוסר ההתפשרות שלי גם זיכה אותי בכמה חברות מדהימות שתומכות ולא מתפשרות (לא שאני אתן להן גם ככה) על ידידים ויתרתי כבר מזמן…(בגלל בלה בלה הטרדות מיניות וכ'ו).
  ואני רק רציתי להוסיף מבחינת הטור שלך שאני לחלוטין מרגישה שיש לנשים תקרת זכוכית עווה שלא נשים ולא גברים נותנים לעבור אותה. בניסיון למצוא לעצמי משרד רואי חשבון נחשק (אני רו"ח לעתיד) יצה לי לעשות רעיונות עבודה אצל שני מנהלות כוח אדם אשר פשוט לא היו מוכנות להתמודד אם אדם כמוני, חשבתי שייתכן ואולי אני פשוט לא מתאימה אבל אחרי שראיתי את סוג הנשים שהן כן לוקחות לעבודה נידהמתי לגלות שהן לוקחות את הבחורות הכי שקטות וקונפורמיסטיות שלאולם לא יתלוננו או ישאפו לקידום, וזה בהכלט צורם לי במיוחד… אחת מהן היתה גסת רוח במיוחד, הרגשתי שהיא מנסה בכוח לימצוא בי פגמים רציניים.
  במשרדי רו"ח מנהלות הכו"א לא מחליטות מי מתקבל ומי לא, רק מי עובר לעשות רעיון עבודה אם שוטף.
  (מתנצלת על שגיעות הכתיב, אני דיסלקטית)

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s