פּוֹסְטוֹרֵחַ: פדופיל, אוהב ילדים? / רוני אלוני סדובניק

הבוקר עלה ליו-טיוב ולרשת קמפיין הזוי של ארגון חדש "פדופילים ישראלים" הטוען כי בישראל חיה קהילה המונה כ 70,000 פדופילים "בלתי מזיקים" שכל חטאם שהם אוהבים ונמשכים מינית לילדים.

בסרטון הצבוע בדגלי ישראל וסמלי הלאום מגן דויד וכד'- מגוייסת מגילת זכויות האדם של האו"ם בדבר חירות כל אדם לרדוף אושר ולהיות חופשי לבטא את רגשותיו.

ברחבי העולם קמו בעשורים האחרונים אלפי קהילות של פדופילים המחזקים ומעודדים זה את זה והייתה גם מפלגה של פדופילים שניסתה לרוץ בבחירות בהולנד-עד כדי כך מפלצת הלגיטימציה הולכת ומרימה ראש.

במאית ישראלית שחיה בניו יורק וששכחתי את שמה, יצאה לפני שנתים עם סרט דוקומנטרי עשתה בקמבודיה, מדינה זו הפכה ליעד של מאות אלפי פדופילים ברחבי העולם, אומרים שבעיקר גרמנים ואוסטרים הממלאים טיסות שלמות שכינויין "טיסות זרע",  אבל יש גם מכל הלאומים  – פדופילים בכל פינה.

תיירי סקס חולניים אלו כך לפי הסרט המתעד זאת, יצרו בקמבוטדיה שוק פורח שבו 800,000 זאטוטים בגיל שנתיים ומעלה רצים אחרי התיירים הללו ומציעים מציצה או משגל תמורת כסף. הסרט מתעד זאת בצורה כה מזעזעת עד שנדמה שהשטן ניצח ובני האור יכולים להפסיק להלחם.

גם אחרי הצונאמי הגדול באסיה, דיווחה סוכנות הידיעות רוייטרס על פדופילים שהגיעו ליבשת המרוסקת, שבה מחנות פליטים של פעוטות שנותרו יתומים, הם הציגו עצמם כנציגי בתי יתומים וארגוני זכויות הילד ולקחו איתם מאות ילדים וילדות עד גיל 10 במטוסים ליעדים בלתי נודעים.

באירופה ידוע כי ישנן וילות ניסתרות במקומות מרוחקים המשמשות בתי בושת של האלפיון העליון ובהם זאטוטים "נאהבים" בידי פדופילים.

חיפשתי בדי.אס.אם (אינדקס המחלות – חב"ה) האם פדופיליה היא מחלת נפש אך לא מצאתי כזאת הגדרה. אולי מרוב שמיהרתי אולי לא חיפשתי טוב, אבל לא היה קשה למצוא שם מאות הפרעות נפש של נפגעות/י פדופילה, PTSD  או כמובן טרנסים ובעלי זהות מגדרית שאינה זכר/נקבה מוגדרת כרגע ב DSM כהפרעת נפש.

יתכן כי הקמפיין הזה, הוא בכלל סוג של הפוך על הפוך ודווקא מישהו מהמתנגדים הרים אותו לאוויר. כנפגעת פדופיליה בילדותי , אני יכולה להעיד כי מי שעשה זאת פגע ברגשותי ובוודאי ברגשות של ניצולי פדופילה רבים ורבות אחרים, יש גבול לכל תעלול שיווקי .

לינק לכתבה ולסרט ביו טיוטב:    http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID=796808&pid=48

פּוֹסְטוֹרֵחַ הוא מדור חדש בבלוג, של פוסטים אורחים בנושאים חברתיים שחשוב לי שינכחו בבלוג אולם אני לא תמיד כותבת עליהם.

חב"ה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה חברה, חוק, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

43 תגובות על פּוֹסְטוֹרֵחַ: פדופיל, אוהב ילדים? / רוני אלוני סדובניק

 1. נעמה הגיב:

  פדופיליה ב- DSM:
  http://is.gd/J9pXD9

  אהבתי

 2. Tsunami הגיב:

  לי דווקא כלל לא נראה שהקמפיין הוא "בכלל סוג של הפוך על הפוך ודווקא מישהו מהמתנגדים הרים אותו לאוויר" . לפי עניות דעתי יש כאן פניה בסגנון של "מותר לחשוב ולחשוק וגם מותר לנו להתענג ולאונן וג לחגוג יחד על תמונות, קליפים וסרטים של פעוטות וכל עוד לא נגענו בילד/ה שלך תרדו מאיתנו ותנו לחיות"
  מה שכל כך מקומם ופטאתי בעיניי הוא הרעיון שאנו אמורים להבין ולהכיל את הסטייה המחרידה הזו ואם פדופיל לדוגמה יושב לו במגרש המשחקים ומפנטז לו על שכנתי בת ה-8 ואלי גם הולך לו בשביל אחריה כי הוא פשוט לא יכול לעמוד בפני ניענוע התוסיק המתוק שלה אנחנו אמורים לחיות עם זה , כי הוא לא נגע בה ולא הטריד אותה.
  ולגבי תעשיית המין הפדופילית באסיה יהיו אלה שיאמרו שזה טוב לכלכלה והזאטוטים הללו גם הם הרי נהניםמהיד המלטפת והיחס האוהב.
  בא לי להקיא !!!!

  אהבתי

 3. ירדנה אלון הגיב:

  פדופיליה זה אחד הסיוטים הכי גדולים של כל אמא
  יש גם בעיה בלהסביר לילד/ה
  כי מצד אחד צריך להזהיר
  ומצד שני איך עושים זאת מבלי לנטוע בילד/ה  את התחושה שהעולם הוא מקום מסוכן וכך לתת לו/ה לגדול בתחושה שאסור לתת אמון באיש

  אהבתי

  • אם אינני טועה, ישנם מקמות שבהם ההורים , כלומר גם האמהות , מוכרים את ילדיהם לזנות ולדופיליה. אל תאשימו את העוני שהרי זה לא קורה בכל מקום שבו ישנם עניים. יש לגנות תרבויות סובלניות לפדופיליה כולל אלה באירופה המהווים שוק לנצול מיני של ילדים. מה עם האו"ם והאחריות שלהם לאותם ילדים שנותרו לאחר אסונות טבע. מה עם פעילי זכויות האדם ?  ובארץ, גם כאן חייבים לחמיר עם הפדופילים. יש לדרוש זאת מהשופטים.

   אהבתי

  • כילדה נפגעתי בידי פדופיל.בגלל זה הכל אצלי רגיש בעניין.אני יודעת רק דבר אחד- שאם פדופיל יפגע בילד שלי -אני אגרום לו לשלם בכאב פיזי .

   אהבתי

 4. עלמה1 הגיב:

  אני העברתי את כתובת האתר למרכז לנפגעות ת.מ כדי שיבדקו את הנושא לעומק.
  האם יוכלו לעשות משהו?
  אני בספק לצערי
  :-

  אהבתי

 5. אסף הגיב:

  אני חושב שפדופילים צריך להוציא להורג, נקודה. ולא, אני לא כותב את זה כתעלול שיווקי הפוך על הפוך, אני באמת חושב ככה. ואני מקווה שהמשטרה שלנו כבר לקחה על עצמה לאתר מי מאחורי הדף ביוטיוב. לא שאני סומך על זה.

  אהבתי

 6. עלמה1 הגיב:

  הנה כתבה מה
  IntHeraldTribune
  יש קשר?
  אני מקווה שלא

  http://www.nytimes.com/2011/04/26/world/europe/26iht-abuse26.html?_r=1&scp=1&sq=child%20sex&st=cse

  אהבתי

 7. עופר דגן הגיב:

  מה המטרה של הארגונים האלה? ברור שהמטרה איננה רק להאבק על הזכות לפנטז – הרי הזכות לפנטז גרידא ממילא קיימת. המאבק הוא גם לא על הזכות לשבת בגן ולהסתכל על איזושהי ילדה מרחוק – גם על זה לא אסרו אף אחד. ברור שהמטרות שלהם הן יותר מרחיקות לכת.

  זה גם לא מפתיע שארגונים כאלה צצים דווקא במדינות כמו הולנד, בהן הזמנות ממוסדת.

  אהבתי

 8. טלי הגיב:

  אמאלה!!!!!!!!

  מה שהם שוכחים, כשהם נתלים באילנות גבוהים של זכויות אדם, זה שגם ילד הוא אדם וגםלו יש זכויות!

  אהבתי

 9. עופר דגן הגיב:

  נראה לי שהם מנסים למצוא איזושהי פשרה בין ה"זכויות" של הפדופילים לבין הזכויות של הילדים.

  כל שימוש בילדים לסיפוק הצרכים המיניים, גורם לנזק נפשי איום לילדים. הדרך היחידה לספק את היצרים בלי לגרום נזק לילדים הוא להסתגר לבד בתוך חדר ולפנטז, ולצאת רק אחרי שגומרים לפנטז. כל דרך אחרת שמתבצעת בנוכחות הילדים – תביא לילדים נזקים נפשיים.

  אהבתי

 10. עלמה1 הגיב:

  כל הטרמינולוגיה "אוהבי ילדים" בעייתי מאוד לדעתי.

  כי מה זה אומר??
  אין האהבה הזאת בתבטאת?
  הוא אוהב להסתכל על תמונות של ילדים?
  פרסומות?
  ילדים משחקים בפרק השכונתי?

  הרי הם טוענים שהם לא פוגעים בילדים

  בעייה
  הלוואי ואירגון לזכויות הילד היה בודק את הנושא לעומק

  אהבתי

  • חשבתי רבות על המילה הדלה בעברית "אהבה".
   אני אוהב את אימא,
   אני אוהב את האישה /איש שאיתי
   אני אוהב גלידה
   אני אוהב לרוץ
   אני אוהב ילדים
   אין אצלנו ניואנסים המבדילים בין סוגי האהבה וזה נורא מבלב ילדים.
   אני רוצה לכתוב על זה ספר לילדים.טוב בין שאר מיליוני הדברים שאני רוצה לעשות.

   אהבתי

 11. לו לעולם היה עניין אמיתי פסיק זאת, הדבר היה נפסק, לפחות בכל מה שקשור לצרכנים האירופים.כנראה ילדים אסיאטים לא חשובים למערב במידה שתגרום לו לפגוע בפדופילים. אני תוהה אם זה לא קורה גם לילדים מארצות אירופה המזרחית. אני מדברת על זנות של ילדים. בנוסף, יש לחוקק חוקים מחמירים. חברה חייבת להגן על הילדים גם אם זה כרוך בעונשים חמורים לפדופילים. שלא ישחחרו אותם כל עוד הם מסוכנים לציבור הילדים. ללא פשרות וללא התחשבות. ילדים הם בני האדם החלשים ביותר, חסרי אונים לחלוטין
  ם 

  אהבתי

  • טטיאנה הגיב:

   עניין זאת לא הבעייה, ואי אפשר להפסיק שום פשע. בקמבודיה זנות של ילדים גלוייה זה הכל, בכל מקום אחר זה גם קורא פשוט לא לנגד ענינו, למשל אם תעברי בתחנה המרכזית הישנה תראי שפה ושם יש שם ילדים בני 13 שניכנסים למכוניות. זנות של ילדים קוראת בכל העולם ובכל מקום אם אנשים נואשים מספיק לכסף. בכל מקום בעולם יש הורים שבשימחה ימכרו את הילדים שלהם בשביל המנה הבאה אם כל סיבה שניראת להם.
   ומה אם סחר בנשים? זה לא על אותו משקל? ואם אפשר לעשות את זה לנשים למה לא לילדים?

   אהבתי

 12. עדו הגיב:

  אני רק יכול לקוות שהמנוול שפגע בך שילם על זה ושהפצעים הגלידו עד כמה שניתן אחרי דבר כזה.

  אהבתי

  • אני בת 44, בזמני לא היה למי להתלונן, כשכבר בגרתי והנזק החל לפעפע בנפשי, רציתי להתלונן אז אמרו שיש התישנות.ככה זה, על עבירות בזאטוטים יש התישנות, על הכאב הנצחי שנשאר להם בנשמה-אין התישנות.

   אהבתי

 13. מרקיאל הגיב:

  הקשר של האתר הזה לאנסים בקמבודיה (עליהם שמעתי רק כאן) הוא בערך כמו הקשר שלך למשטר באיראן: שניכם בעד לסתום לזולת את הפה.

  קראתי את המעט שכתוב וקראתי גם בין השורות ואני יכול להבין כך:
  1. הוא מציין במפורש שאין לעבור על החוק.
  2. הוא מציין שרוב הפגיעות המיניות בקטינים נעשות על ידי מבוגרים שאינם פדופילים (אין לי דרך לבדוק ולאמת זאת).
  3. אני מבין שיש אוכלוסיה גדולה שחיה במצוקה עקב נטייתה וחוסר יכולתה לבטאה. לקבל מין עם קטינים לא נוכל, אבל להבין את הקשיים בפניהם הם ניצבים- כן.
  4. מה רע בתמיכה הדדית בין פדופילים? אני שואל בהנחה שמטרת האתר ההוא (שמן הסתם עומד מאחוריו אדם בודד) אינו לתת לגיטימציה למין עם קטינים.
  5. אני נוטה לחשוד שיש פדופילים לא מוצהרים רבים שמוצאים את הדרך לעבוד עם ילדים, ומפיקים מכך הנאה (גם מינית) מבלי לעבור את גבול המותר. יש כאלו שכן עוברים את הגבול ובהם יש לטפל.

  אהבתי

  • עדו הגיב:

   "רוב הפגיעות המיניות נעשות על ידי מבוגרים שאינם פדופילים"
   נכון מאד , גם רוב מעשי הרצח לא נעשים על ידי רוצחים, רוב מעשי השוד לא נעשים על ידי שודדים ורוב האנשים שלובשים בגדים ירוקים בעצם לובשים שחור"

   הלו !! אם עשית מעשה מגונה בילד אתה פדופיל! זה ממש לא משנה אם לא אספת לפני כן תמונות עירום של ילדים או לא.

   אהבתי

   • מרקיאל הגיב:

    צר לי אך טעית בהבנת המושג פדופיל:
    לשיטתך פדופיל הוא סוטה מין הפוגע בילדים, ולכן כל מי שתוקף מינית ילדים הוא פדופיל ולהיפך.
    ההגדרה היא אחרת- פדופיל הוא מי שנמשך מינית לילדים. זה עדיין אינו פשע. איזה אחוז מהם פושעים? אינני יודע. בעל האתר ההוא הביא נתון שאין לי איך לאמת אותו, אינני חייב לקבל אותו, אך הוא אינו נראה לי מופרך מיסודו (כלומר- הטענה שרוב הפדופילים אינם פוגעים בילדים).

    אהבתי

    • עופר דגן הגיב:

     אולי לא כל הפדופילים מבצעים מין עם ילדים, אך כל אלה המבצעים מין עם ילדים הם פדופילים.

     אולי יש אנשים שנמשכים לילדים אך מתגברים על יצריהם. אך ההפך אינו נכון ואין בו שום הגיון: אתה טוען שיש אנשים שאינם פדופילים ובכל זאת מבצעים מין על ילדים?

     אהבתי

     • עדו הגיב:

      חסכת לי ובכל זאת אני רוצה להוסיף משהו, זו תמימות או היתממות להקים אתר של פדופילים שמדגיש שצריך לשמור על החוק. נכון, מותר לאדם להימשך מינית לילדים כל עוד הוא לא עושה כלום בנידון (גם אין שום דרך למנוע ממנו 'להימשך' לילדים) . באותה מידה מותר לי להימשך מינית לבעלי חיים, מותר לי לרצות לרצוח את ראש הממשלה ואם יש לי דחף לקלפטומניה זה כשלעצמו לא פשע. 
      אבל אם מישהו יקים קבוצת פייסבוק ששמה 'אני רוצה לרצוח את  ראש הממשלה' הוא יעלה מיד על הכוונת של השב"כ (היי, הוא רק אמר שהוא רוצה, לא שהוא באמת מתכוון לעשות את זה)  האם גם אז יהיה מי שיגן על חופש הביטוי של חברי הקבוצה או שיבינו שלאור ההיסטוריה יש דברים שמהווים הסתה לרצח גם אם נעטוף אותם שבע פעמים באזהרות שצריך לנהוג לפי החוק. בינתיים נרצח ראש ממשלה אחד אבל לצערי נראה לי שפגיעות בילדים קורות כל הזמן.

      אהבתי

     • הפנר הגיב:

      נראה שמטרת האתר לספק תמיכה לאוהבי ילדים, כדי שלא יתעלו את אהבת הילדים שלהם למשהו פלילי. כשלעצמו, זה מקטין את הפשע בתחום.

      אהבתי

    • אפרת הגיב:

     בתור מי שנפגעה על ידי פדופיל, ולמדה קצת את הנושא כחלק מהנסיון להתגבר על הטראומה הזו, יש חלוקה גסה לפדופילים ולפדופילים נסוגים. שני הסוגים פוגעים בילדים. גם צריכה של פורנו עם ילדים פוגעת באותו ילד מצולם שהפדופיל צופה בו. גם ההתייחסות לילד כאובייקט מיני פוגעת בילד, אפילו בלי ששלחת יד. וכמובן, הפגיעה המינית עצמה במקרה הקצה. עצם ההכרה בנטייה הזו כלגיטימית עלולה לגרום לפדופילים משני הסוגים לחשוב שהם יכולים לממש את היצר שלהם. ילדים צריכים להיות מחוץ למעגל הזה. פדופילים צריכים עזרה וטיפול. לא לגיטימציה. אני נושמת מאד עמוק תוך כדי הקלדה כדי לא לכתוב איך אני הייתי מטפלת בפדופילים, אבל כאמור, במקרה שלי, זה אישי.

     אהבתי

     • עופר דגן הגיב:

      הדברים שאת כותבת הם נכונים מאוד. אם, למשל, פדופיל עובד בגן ילדים ונמשך אליהם אך נמנע ממגע פיזי ש"עובר את המותר" (כדברי מרקיאל) – אותם ילדים איכשהו קולטים את מה שאותו אדם מרגיש, וזה מביא להם נזקים. העברת מסר סמוי מסוג כזה ע"י אותו מבוגר לילדים שהוא מטפל בהם, הוא בלתי-נמנע. בניגוד למה שכמה אנשים חושבים, ילדים הם רגישים מאוד לדברים ה"קטנים" האלה והם קולטים בעזרת האינטואיציה שלהם הרבה יותר ממה שמבוגרים נוטים לחשוב.

      אולי מבחינה חוקית לא ניתן למנוע מקרים כאלה, אך ברמה המוסרית זה בוודאי פסול. כפי שציינת, הם זקוקים לטיפול נפשי, והם בעצמם צריכים להבין את זה.

      אהבתי

 14. צור שפי הגיב:

  לא יאומן. ומה הלאה? קבוצות דיון על "רצח עם, בעד ונגד"? "בדיקה השוואתית של שיטות הוצאה להורג"?? אתם יודעים מה – זו כנראה תוצאה בלתי נמנעת של הא-מוסריות העומדת בליבו של הרס ההיררכיה בעולם הפוסט מודרניסטי. 

  אהבתי

 15. יניב הגיב:

  ניתן לראות את מקור הנתון לגבי אחוז הפדופילים מתוך עברייני המין בערך "פדופיליה" בויקיפדיה, תחת הנושא "שכיחות בקרב עבריני מין כלפי ילדים".

  ציטוטים:
  "מחקרים מראים כי רוב עברייני המין כלפי ילדים לא חושקים מינית בילדים כהעדפה מינית עיקרית.[32]"
  "הסוציולוג פרופ' רודיגר לאוטמן (Lautmann) טוען בספרו על פדופיליה כי "בספר זה אני בוחן אך ורק את אלה מהטיפוס הראשון (הפדופילים האמתיים אשר יש להם עניין אמיתי בקשר חברתי עם ילדים, כולל ממד מיני), אשר מהווים בערך כחמישה אחוזים מכלל הגברים הפדו-סקסואליים הפעילים."[34]

  סקר שנערך על גילוי עריות בין אבות לבנותיהן מצא כי רוב האבות שפגעו מינית בילדיהם עונים על ההגדרה לטיפוס השני, כלומר – מנצלי הזדמנויות (כאלה שאין להם אובייקט מיני אחר זמין) ולא פדופילים.[35]

  כפי שצוין על ידי אבל, מיטלמן ובקר[36] ‏(Abel, Mittleman, and Becker. 1985) ועל ידי וורד ושותפיו (Ward et al. 1995) ישנה הבחנה גבוהה בין התכונות של הטיפוסים השונים (בהתמקדות על השניים הראשונים). מנצלי הזדמנויות נוהגים לפגוע בזמנים של לחץ אישי; יש להם סגנונות תקיפה רבים ושונים; יש להם קורבנות מעטים, בדרך כלל מהמשפחה; ויש להם משיכה עיקרית למבוגרים. פוגעים פדופילים, לעומת זאת, בדרך כלל מתחילים לפגוע בגיל צעיר יחסית; יש להם מספר קורבנות גדול שבעיקרם הם מחוץ למשפחה; בעלי דחף פנימי לפגוע מינית; ובעלי אמונות או ערכים ומחשבות שנותנים תוקף והיתר לפגיעה ולסגנון חיים של עבריין מין."

  אהבתי

 16. עופר דגן הגיב:

  יניב, אתה עושה צחוק? כל מי שמתעסק עם ילדים מבחינה מינית נמשך לילדים, בין אם זה כהעדפה מינית עיקרית ובין אם זה כהעדפה מינית משנית.

  אין טעם להתווכח על מילים. הילדים סובלים או לא? זה מה שחשוב.

  אהבתי

 17. מאז פירסום הפוסט נתקלתי באופן מפתיע בהמון תגובות של תומכי "אוהבי ילדים" שזועקים על זכותם של הפדופילים-(לא של עצמם כמובן) לפנטז על זאטוטים-אני חושבת שעדיין לא הפנימו בישראל את הנזק האדיר שנגרם לילד מחשיפה לפעולה מינית ,גם אם היא נעשית ברוך וללא אלימות .
  המונח גן עדן של טיפשים וילדות כגן עדן, הם אכן מקבילים ונכונים-הכוונה היא שילד חי בבועה /שמנוטרלת בהנושא המיני ,לכן הוא ילד-זה בדיוק מה שמבחין בין מבוגר לילד-עץ הדעת טוב ורע-מיניות יכולה להיות דבר נפלא וקסום והיא יכולה להיות דבר נורא וזוועתי-מה שעומד בין השניים זה היכולת להבחין מה כן ומה לא טוב לך והבחירה מרצון חופשי -ילד כמובן לא מסוגל לקבל החלטות מורכבות כאלו.לכן הפדופיל מקבל אותן במקומו כאילו לטובת הילד-אבל גורם לילד לאבד את הדבר היקר מכל-הילדות.
  ברגע שילד מודע למיניות שלו-באותה השניה הוא מגורש מגן העדן-מהילדות והוא כבר לא יהיה ילד תם לעולם.
  יש אכזריות גדולה מזו?
  איזה חיים יש ליצור שלא חווה ילדות? עדיף כבר מוות .

  אהבתי

  • רונן הגיב:

   רוני, אם אתה לא מבין את ההבדל בין לפנטז לבין לפגוע בילד אני לא בטוח שאתה ראוי לתואר "עו"ד".
   המדובר כאן הוא בפדופילים שלא מממשים את נטייתם.
   (והמיתולוגיה הנוצרית שהוספת להודעתך לא מוסיפה…)

   אהבתי

   • עופר דגן הגיב:

    קודם כל, רוני היא לא "אתה", אלא "את".

    שנית, רוני לא יצאה נגד פנטזיות. הנקודה היא, שאותם ארגונים שכביכול יוצאים בעד הזכות לפנטז – מן הסתם יש להם כוונות יותר מרחיקות לכת. כי אילו היה מדובר רק בזכות לפנטז – הרי הזכות הזאת קיימת ממילא, ולכן אין צורך להתארגן ולהאבק על הזכות הזאת (אם מדובר בפנטזיה בלבד).

    הבעיה היא במקרים הגבוליים: אם גבר מחבק ילד (כששניהם לבושים לבוש מלא) ואותו גבר רק טיפ-טיפה מחכך את אבר מינו באותו ילד כי הוא נמשך אליו – הילד לא יכול שלא לקלוט את מה שקורה. אפילו אם הילד קולט את זה רק באופן לא מודע – זה גורם לו נזקים נפשיים.

    אהבתי

    • רונן הגיב:

     צודק, טעות טיפשית שלי. מתנצל בפני רוני.

     בכל אופן – אתה רואה מהרשומה כאן שעברנו, בלי שנרגיש בכלל, מדיון על הנטייה המינית (הפנטזיה) לדיון על התעללות מינית בקטינים. הבעיה היא בדיוק במעבר הזה – העובדה שהוא לא מורגש. התקשורת, והתגובות כאן בהתאם, מבלבלת בין "פדופיל" שהוא לפי הגדרה אדם הנמשך מינית לילדים, לבין "אנס ילדים" שהוא עבריין מין.
     האם הזכות לפנטז קיימת באמת? האם למשל לדעתך אדם שיצא מהארון (מהמגירה P:) כפדופיל יוכל להמשיך להחזיק בעבודתו?

     (אגב, אני לא פסיכולוג, אבל נראה לי שהטענה שלך לגבי נזקים נפשיים ממסרים "תת הכרתיים" שנשלחים מהפדופיל לילד אין ולא יכול להיות לה ביסוס. אני חושב שזה מראה ממש יפה שיש כאן ניסיון מאוד חזק למצוא מה בדיוק מפריע לנו ברעיון הזה של פדופיל, אפילו אם הוא אדם טוב שלא פוגע. כנראה זה פשוט נובע מהסלידה הרגשית הברורה והבחילה שיש לנו מהסתכלות מינית על ילדים)

     אהבתי

     • עופר דגן הגיב:

      אדם שהוא "פדופיל" רק במובן זה שהוא נמשך לילדים יכול להחזיק במשרה, אך רצוי מאוד שזאת לא תהיה עבודה שקשורה במגע עם ילדים, כמו עבודה בגן ילדים.

      לגבי המסרים שהילדים קולטים – ראשית, לא טענתי שהמסרים האלה הם בהכרח תת-הכרתיים, הם יכולים להיות גם הכרתיים. שנית, לא כל דעה שכל אחד מביע חייבת להיות מבוססת מבחינה מדעית. זכותו של כל אחד להביע דעה על פוליטיקה או כלכלה או כל דבר אחר גם בלי שיהיה לה ביסוס מדעי. לעצם העניין – עובדה שבני אדם קולטים את שפת הגוף, ולמשל כשגבר נמשך לאשה היא יכולה להרגיש את זה גם אם הוא לא אומר לה את זה. גם ילדים יכולים להרגיש דברים כאלה, וזה דבר ידוע שלילדים יש אינטואיציה לא פחות חזקה מאשר למבוגרים, ולא מעט קורה שילדים קולטים דברים שמבוגרים לא חשבו שאותם ילדים יקלטו.

      ההפרדה בין "אדם שנמשך לילדים" לבין "עבריין מין" כפי שאתה מציג אותה היא מוגזמת. נכון שיש הבדל בין אדם שרק נמשך לבין אדם שגם עושה מין עם ילדים, אך זה מוגזם לטעון שאין קשר.

      אהבתי

     • עדו הגיב:

      אני חוזר ושואל , מותר לפנטז על רצח ראש הממשלה? מותר. אז מה רע בקבוצה שמתאגדת לדבר על זה ביניהם בלי לממש את הנטיה?

      אהבתי

 18. יניב הגיב:

  עופר, מה שחשוב בהקשר הנ"ל הוא מי אחראי לפגיעה ומי לא. האדם שפוגע בילד – הוא אחראי לפגיעה. אדם שנמשך לילד – לא.
  (העובדה שאין קורלציה גבוהה בין אוכלוסיית עברייני המין בקטינים לבין אוכלוסיית הנמשכים לילדים אומרת דרשני, אבל היא אינה חיונית להבהרת הנקודה)

  זה כל תכליתו של ה"קמפיין" שהרשומה עוסקת בו. אני לא מבין למה הוא כל כך מזעזע אנשים…

  אהבתי

  • עופר דגן הגיב:

   כל אדם שנמשך לילדים ומראה להם את זה – פוגע בהם בדרך זו או אחרת, גם במקרים שזה לא ממש עברינות מין.

   לגבי עבריינות מין: מי שמבצע מין עם ילדים – נמשך אליהם. אחרת הוא לא היה מבצע בהם מין. אז מה פתאום "אין קורלציה גבוהה בין אוכלוסיית עברייני המין בקטינים לבין אוכלוסיית הנמשכים לילדים" ??

   אהבתי

  • עדו הגיב:

   מאותה סיבה שבגללה הזדעזעתי כשהנסיך הארי צולם לבוש בתחפושת של נאצי (היי, זה היה בכלל בצחוק) או כששמעתי שבדרום קוריאה הנידחת פתחו איזה פאב עם דגלים נאציים ושירים בגרמנית ומלצריות במדי אס אס. 
   מה יש? אסור לפנטז קצת? מה כולם קופצים פתאום?
   כנראה יש נושאים שכל מתן של לגיטימציה להם – אפילו בעקיפין הוא עבירה של קו אדום.

   אהבתי

 19. רונן הגיב:

  עופר – זה בדיוק מה שהוא כתב לך, מסתבר לא כל מי שמבצע מין עם ילדים נמשך אליהם…
  אין לי רקע בפסיכולוגיה, אז אני לא יודע איך בדקו את זה , אבל כן יש לי רקע בסקרים וסטטיסטיקה – והנתונים מאוד מובהקים, לפי מה שמצויין בויקי.
  אולי הילדים נתפסים כ"טרף קל" על ידי הנבלות שמנצלים אותם, ולכן המשיכה המינית לילדים היא בכלל לא גורם, לא יודע.
  לעומת זאת, לנתון השני (שרוב הפדופילים לא פוגעים) אין ולא יכול להיות ביסוס סטטיסטי – איך פתאום יודעים כמה פדופילים יש? איך יודעים כמה מהם פגעו?

  אהבתי

  • עופר דגן הגיב:

   איך יתכן שמישהו ירצה לבצע מין בילדים בלי להימשך אליהם??

   ונניח אפילו שיש אנשים כאלה (שלא נמשכים לילדים ובכל זאת מבצעים בהם מין) – מה זה עוזר ולמי? העיקר שהילדים סובלים, והם סובלים המון ממעשים כאלה.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s