לשמירה על גדר: דרושים רוצחים מקצועיים

מה שיָגוֹרנו בא לנו – חומת ברלין כבר איננה מטאפורה. היא כבר מזמן המציאות – על הטמטום שבה, האכזריות, הקהות, הגזענות, היעדר שיקול הדעת, האגו הנבוב, הפשטנות הרדודה, הציות העיוור לפקודות לא חוקיות ו/או לא הגיוניות בעליל, הכוחניות, הפסיכופטיה, הטפשות האנושית במיטבה. 

היום שילם על כך ישראלי חף מפשע בחייו. חוסל ע"י המדינה. חיסול ממוקד, היישר לעורק הראשי, מה שמשאיר את הרושם שמדובר בכנופיית חיסול מקצועית ולא במאבטחים. האמנם? הייתי רוצה להיות זבובה על הקיר בראיון הקבלה שלהם לעבודתם.

המילה "מאבטחים" היא אוקסימורן בפני עצמו. שום דבר הרי לא בטוח בסיפור הכמעט פנטסטי הזה על רוצח במדים של חברת אבטחה, שרצח בשליחות המדינה ישראלי חף מפשע שטיפס על גדר מהצד הלא מסוכן החוצה. ממש אדם נשך כלב והדביק אותו בכלבת.

ככה בונים חומה שקופה. זה מזכיר לי את אחד הסרטים היותר מרגשים ומעוררי מחשבה של אדי מרפי – מאסר עולם. שני שלמייזלים חפים מפשע מקבלים מאסר עולם בעוון פשע שנאה שביצע ההגמון הלבן כלפי שחום-עור כמותם (אפילו סיפור המסגרת – על הקונספירציות הסמויות והגלויות שבו,דומה לסיפור האקטואלי שלנו כאן). אין חומה של ממש בבית האסורים – מי שחוצה קו דמיוני בקצה החצר, פשוט נורה למוות. הסרט עוסק בין השאר בהשפעת החומה השקופה הזו על חייהם של שני האסירים.  כשהם נחלצים, בספין מתוחכם, בערוב ימיהם – הם עושים את זה בחסות אותה טפשות מערכתית רדודה שהביאה למאסרם.

אגב, אל תאשימו את היורה: האיש רק מילא פקודות, הגן על הארץ המובטחת, ביצע מדיניות של אחרים. אין לו אחריות ואין בו אשמה.

המסר עבר::

מי שמנסה לעבור את החומה הקדושה לכל כיוון שהוא, מות יומת. דבר אלוהים חיים.

ואחר כך נצקצק בלשוננו על אכזריותו של רוצח משפחת אושרנקו ואכזריותם של רוצחי עובר האורח בטיילת בתל ברוך, שבוצע, אגב, 100-200 מטר מהיכן שמאות זונות נאנסות עשרות פעמים ביום על ידי בני דמותם של מאבטחי הרמטכ"ל.

ככה זה במדינה בה דם זול מאדמה.

 

Demonstrators, playing the roles of victims who
were killed while trying to pass the Berlin Wall, lie on the street in Berlin during a protest against the downplaying of these deaths in the German Democratic Republic (GDR) on 13 August 2009

 

יש שם להרוג – יקיר בן מלך. הוא הגיע לפני כן לביה"ח ברזילי ואמר שהוא הולך לשחרר את גלעד שליט.

כמה זה אירוני… הרגו אותו כמו שהורגים כבר שנים כל ניסיון לשחרר את גלעד שליט, ומאותן סיבות – אם ניתן לקרוא להן סיבות. זה קרה על על גדר ההפרדה.

תמונתו תפורסם כאן כשתשוחרר לרשת. איש תם היה במקומותינו.

כמובן שלהורג אין שם.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כתיבה תמה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

28 תגובות על לשמירה על גדר: דרושים רוצחים מקצועיים

 1. שאול הגיב:

  נחמן פרקש ברח מהכלא ומשם לרצועת עזה (לפני 1967)

  אף אחד לא ירה בו

  אהבתי

 2. איריס הגיב:

  חדש של התאבדות. "חולה נפש" זה ביטוי מעניין בימים אלה.

  הגבתי למרות שהופר עקרון קויד פרו קוו בנושא תגובות

  שאול, פעם כתבת לי אימייל נחמד, וסירבתי להתכתב עם אנונימיים. אפשר עכשיו

  אהבתי

 3. כל אחד מכם הגיב על מרחב הרגישות שמתאים (גם) לשני/ה להגיב עליו.
  שאול – הצד שלא יורים ממנו על מי שמנסים לחצות את החומה הוא תמיד הצד שתוייג כצד המסוכן. תראה, אם נגיע לשם עוד נגלה שהכל סיפורים. אתה יודע מה ידיעה כזו תעשה לסכסוך הישראלי-פלשתינאי? הלך על הסכסוך.

  איריס, תמשיכי להפר עקרונות. בשביל זה הם קיימים. מה כבר נעשה? לא נירה בך, אנחנו בצד המסוכן של החומה. אין לנו מוטיבציה לירות בפורצי חומות.

  אהבתי

 4. גלי הגיב:

  הפלשתינים מפעילים מחבלים מתאבדים ולכן ישראל נאלצת לפעול כדי למנוע ממחבלים אלה מלהתפוצץ בשטחה. כך הוקמה הגדר המפרידה בינינו לבין הפלשתינים. הקמת הגדר בינינו לבין הפלשתינים נועדה כדי למנוע חדירת מחבלים לשטחנו.
  חומת ברלין הוקמה על רקע מלחמת העולם השניה. על פי הסכם פוטצדם חולקה גרמניה לארבע אזורים וכך גם חלקו את ברלין, כאשר בחלק אחד שלטה ברית המועצות ובשני ארה"ב ומדינות המערב. והחומה סמלה את המלחמה הקרה בין ארה"ב לברית המועצות. סטלין החליט לסגור את דרכי הגישה לברלין המערבית, השטח שבשליטת הרוסים – גמניה המזרחית. וזו הייתה מלחמה במערב, גרמניה המערבית.
  מזרח גרמניה הפכה ככה למפגרת והמערב שגשג והתחילו לערוק למערב בייחוד האינטיליגנציה. ואז ב-1961 התחילו לבנות את החומה. והיו עמדות שמירה ומעברי גבול, כמו צ'ק פוינט צ'רלי בפרידריךשטרס'ה.
  בישראל בנו את הגדר המפרידה מחשש שיכנסו מחבלים בתקופה שהיו כאן פיגועים כמעט כל יום. הייתה תקופה שאי אפשר היה לעלות כאן על אוטובוסים, כי כל יום היה פיגוע: או באוטובוס או בקניון וכולי. הביטחון האישי ממש עורער ופחדו לצאת לרחובות.
  ואז בנו את הגדר המפרידה ובפועל היא אכן מסייעת להפחתת הפיגועים בצורה משמעותית. הנימוק מאחורי בניית חומת ברלין היה נימוק פוליטי וגם כלכלי: מניעת עריקה למערב.
  נגיד שמחר תורידי את הגדר המפרידה. יחזרו הפיגועים היומיים שהיו קודם לכן. איך תמנעי אותם? הסכם שלום לא נחתם ביום וגם לא ביומיים. זהו תהליך שלוקח זמן. ולכן פתרון הבזק היה הגדר שמפרידה בין הישראלים לבין הפלשתינים.
  כמו בכל פתרון האזרחים הפלשתינים התמימים סובלים. אולם מדינת ישראל מחויבת להגן על אזרחיה כאשר יש פיגועי טרור. וזאת עד אשר יחתם הסכם שלום.

  אהבתי

 5. עם התירוצים, אה?
  החומות הוקמו מאותה סיבה בדיוק: פוליטית-כלכלית, למניעת התערבבות ולהגנה עצמית של ממשל על עקרונותיו, שלא עמדו במבחן הגבול הריבוני כך שכנראה צריך חומת ביטון של 3 מטר כדי להוריד להם את סף החרדה. החרדה מוצדקת, אגב. ריבונות לא נבנית ע"י חומה אלא ע"י עוצמה פנימית. גבולות חיצוניים ללא תוכן פנימי – הם רק חומה. ואז שמים חיילי עופרת שיהרגו את מי שמנסים לחצות את החומה. שיהרגו – לא שימנעו מעבר.
  אחרי שגמרו על הכלכלה הפלשתינאית ועל כח העבודה השחורה שבא משם, הביאו עובדים זרים. עכשיו צריך לבנות עוד חומה.
  ככה זה עובד.
  ככל שנכנסים עמוק יותר למערבולת הזו, ככה צריך יותר שכירי חרב שיהרגו את מי שמנסים לעבור את החומה. בדיוק כמו מה שקרה לסטלין, גם אם בקנה מידה אחר.
  את מפתיעה אותי, אני מצפה מבחורה אינטליגנטית כמוך להבין איך השיטה עובדתץ, מה גם שהיא פועלת באותה צורה, על פי תאורייך שלך במקומות שונים, גם נגדך.

  אהבתי

 6. גלי הגיב:

  אני פשוט חושבת אחרת ממך…
  ומכיוון שאנחנו מדינה דמוקרטית זה משאיר אותי אינטיליגנטית אבל עם דעות שונות משלך.
  לגבי העובדים הזרים.
  ישנה בעיית הטרור הפלשתיני וישנה האוכלוסיה הפלשתינית הטובה. בין לבין ישנה ישראל והאינטרסים שלה. בהעדר הסכם שלום או הסכם כלשהו בינינו לבין הפלשתינים האוכלוסיה הפלשתינית הטובה סובלת וכך גם החקלאים שלנו.
  ויותר חשוב מכל דבר אחר הוא שגם אם יש לי דעות שונות… אני עדיין אוכל לבטא אותן מבלי שיאמרו לי ששטפו לי את המוח.

  אהבתי

 7. בהבטי התעמרות המדינה על הפרט, למעט במקום בו לכאורה זה נוגע במילה הקדושה "בטחון ישראל", שהיא סיסמה כתית כמעט שמשמשת – כן – לסוג של שטיפת מח. אין פה שום עניין בטחוני. זה רצח פשוט. כל אזרח ואזרחית אחרים הם הבאים בתור…ככה זה כשתוקעים לך בראש סיסמא ואת מציבה אותה כארגומנטציה מוצקה, בשירות מטמיעי הסיסמא.

  אהבתי

 8. איל הגיב:

  כך ייעשה בעתיד לכל מי שינסה לעקוף את הדרכון הביומטרי.

  אהבתי

 9. זה כבר קורה…

  אהבתי

 10. איל הגיב:

  לא הרבה מנסים.

  אהבתי

 11. אזרח. הגיב:

  שהפיגועים הגדולים שביצעו הציגו אותם בעולם באור שלילי,ולכן הם עברו למאבק אזרחי בלתי אלים המשרת אותם טוב יותר.(ידיד טוב מאוד שלי מרם אללה הסביר לי לפני כמה חודשים את המצב כאשר נסעתי אליו לביקור,שאם היום מישהו מגיע ומדבר על הוצאת פיגועים לתוך ישראל וכד',השלטונות בגדה ואף הציבור עצמו מחטיף לו כהוגן.הם הבינו שהפיגועים אינם משרתים את מטרתם.) הגדר עוזרת למנוע פיגועים,אבל זו לא הסיבה המרכזית להקמתה.הסיבה המרכזית להקמת הגדר היא נסיונה של ישראל לקבוע באמצעותה את התוואי העתידי של הגבול הנוח לישראל.המתנחלים הבינו זאת ,ואף התנגדו לבניית הגדר מלכתחילה.התוואי לא התאים להם.

  http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-1939833,00.html
  מועצת יש"ע: יש גדר – אין קואליציה.

  http://www.ifat.com/VT/Trans.aspx?ID=2779266&CID=105335

  ל"מ (מיל") שאול אריאלי: כי סוגיית הגדר לא ניתן להסתכל עליה כאיזו שהיא סוגיה שעומדת בפני עצמה ואולי אפילו תוצר של החלטות הממשלה ב-6, 7 השנים האחרונות אלא בעצם איזו שהיא אבן דרך נוספת במדיניות הישראלית לגבי קביעת קו הגבול המזרחי היום עם הפלסטינים ובעבר, לפחות עד 88", עם ירדן ולכן הסוגיה של הגדר חייבת להיבחן בקונצפט הכללי, ההיסטורי, אחרי 40 שנות שליטה של ישראל ביהודה ושומרון בגדה המערבית. מעבר לכך, כמובן לגדר יש צורך ביטחוני והיא נשענת על צורך ביטחוני מובהק, ובעניין הזה אני מסכים לגמרי עם ראש הממשלה, כי לגדר יש תרומה משמעותית בכל מה שקשור למניעת מעבר של מפגעים, אם ברכב ואם ברגל. יחד עם זאת, צריך להדגיש, שהגדר אינה בלעדית בתרומה הזו שלה ולכך צריך לצרף מגוון רחב של גורמים שמסייעים בשמירה על השקט, החל מהפעילות של השב"כ, הפעילות של משטרת ישראל, מג"ב ואחרים ודרך הפעילות המוצלחת והאינטנסיבית של כוחות הביטחון הפלסטיני בתקופה של השנה האחרונה וגם כל מיני החלטות פוליטיות פנימיות, הן של הפת"ח והן של החמאס לגבי האינטרס הפלסטיני בשמירה על השקט.

  ומה אומרים אנשי הצבא?

  http://dover.idf.il/IDF/News_Channels/bamahana/09/033/07.htm

  בגדר הצלחה.

  "בעיצומה של האינתיפאדה השנייה, כשמחבלים מתאבדים התפוצצו בזה אחר זה ברחובות ישראל, החליטה הממשלה להפסיק לשבת על הגדר – ולהתחיל לבנות אותה. תושבי הגלבוע בטוחים עד היום שזה מה שהחזיר את השקט לאזור, אבל בצה"ל זוקפים את ההצלחה גם לטובת גורמים אחרים. "

  ובכל זאת, אתה יכול להבין מדוע הישראלים בנו אותה?

  "היום הגדר רק גורמת לכעס גדול יותר על הישראלים. לא בזכותה אין פיגועים. הסיבה היא שאנשים בג'נין שינו את ההתנהגות. מי שפעם שלחו אנשים להתאבד שינו את דעתם, בעיקר כי הם חשבו שזה פוגע במדינה הפלסטינית העתידית. העם סירב לשיטת הפיגועים, והם מצאו עצמם לבדם במאבק. בנוסף, היום, שלא כמו ב–2002, המשטרה הפלסטינית כאן חזקה. היום אנחנו מצליחים לשלוט על הרחוב".

  נא לא לבלבל את המגיבה האינטלקטואלית למעלה עם העובדות.

  אהבתי

 12. איתי הגיב:

  האזרח לא הצליח לשכנע אותי שהגדר לא עוצרת פיגועים, למרות שהביא ציטוטים מעיתון במחנה.
  מאז שבנו את הגדר אין כמעט פיגועים, הגדר בין עזה לישראל עוצרת כל מפגע שהתכוון להיכנס לישראל ולבצע פיגוע, הגדר טובה.

  אהבתי

 13. איש הגיב:

  דוקא בעניין העובדות צודקת גלי. יש קורלציה ברורה בין בניית הגדר וכמות הפיגועים.
  כך גם טוענים המקורות שהביא האזרח שכנראה מבלבל בינן לבין הדעות המובאות במקורותיו.

  יחד עם זאת צודקת (לדעתי) חנה בית הלחמי באשר לסיבות להקמת הגדר.

  אהבתי

 14. אסתי הגיב:

  גם זו תיפול.

  אהבתי

 15. דן הגיב:

  נניח והאיש שנהרג ביריה מוכוונת היטב היה מצליח לחצות את המעבר ללא פגע. מה היה קורה אז?

  אפשרות מס' 1: הפלסטינים היו מחזירים אותו ללא פגע, בהיותו מעורער נפשית
  אפשרות מס' 2: שלטון החמאס היה מחזיק בו כגלעד שליט מס' 2, לנוכח כוונתו המוצהרת לשחרור גלעד שליט. כך היו נאלצים לשחרר רוצחים נוספים בהסכם המתגבש והולך

  אתם מוזמנים להוסיף אפשרויות נוספות. עצם העובדה שהפלסטינאים מסוגלים לאפשרויות נוספות מלבד מס' 1 אומרת הרבה על ההחלטה לירות במי שמנסה לחצות את החומה מהצד הלא מסוכן שלה

  אהבתי

 16. דיזי הגיב:

  נניח שחמאס מודיע שבכוונתו לחטוף אותי מביתי.
  אולי כדאי למדינה פשוט לחסל אותי.
  כך גם לא אחטף, וגם ייחסך הצורך לשמור עלי

  אהבתי

 17. אסתי הגיב:

  ולא לאט לאט וביסורים גדולים כמו שהיא עושה עד עכשיו

  אהבתי

 18. איל, הסמיכות לאישור חוק המאגר הביומטרי אכן מעוררת מחשבה.

  אזרח – תודה על הסימוכין. אכן.

  איתי – נסיבתית, אתה צודק. מהותית – יש מימד של החלטה אסטרטגית בירידה בפיגועים, אולם כמובן שאל לנו מלייחס לפלשתינאים ה"נייטיבס" הללו יכולת אסטרטגית כלשהי, כי אם נייחס להם – יושקעו מייד מיליארדים בהגבההת החומה.

  איש – ראה תשובותיי לאיתי וגלי.

  אסתי, מה שמדאיג אותי זה מה קורה עד אז…

  דן, בוא נניח שלסבתא שלי היו גלגלים? כל ההחלטות המדיניות והבטחוניות של מדינת ישראל מבוססות על תרחישי אימה אינפנטילים כחלופה לקריאת מצ"ב, ראייה חזונית ומו"מ. אז לא נורא – אתה בחברה טובה. וכמובן שהפתרון היחידי לתרחיש הוא יריה לעורק הראשי. ממש מטאפורי.

  דיזי ענתה לך מצויין. חייכתי.

  אהבתי

 19. אני כותבת יותר מדי מכתבים רשמיים 🙂

  אהבתי

 20. איריס הגיב:

  אולי זה היה החרדי מהמארינס ?

  בינתיים יש לו כמה וכמה שמות בתקשורת, ויכול להיות שזה ברווז לצרכים שונים ומשונים…

  בן מלך בן עזרא משוגע מסומם לא משוגע לא מסומם בקיצור…לפני שעושים אוי ווי, בוא נחכה מה הגרסא הרשמית של הקומסומול

  אהבתי

 21. גולדבלט משה הגיב:

  בניגוד למקובל לחשוב לא כל כך קל לחטוף אזרח או חיל כי אם הדבר היה כל כך קל היו נחטפים הרבה יותר. החיזבאללה ניסה פעמיים והצליח לקבל גופות ואת טננבאום הוא חטף בחו"ל. יש צורך להבטיח דרך נסיגה ,מקום להסתיר את החטוף וסביבה תומכת.

  כאשר ישראלי מנסה לחצות את הגדר לעזה הוא חוסך לחמאס המון כאב ראש וכן ישולם במקרה זה מחיר כבד מאד

  באשר לגדר שאתם כל כך רוצים להפילה. הגדר סביב רצועת עזה הוקמה הרבה לפני הגדר הבלתי גמורה בגבולות יו"ש. היא מנעה כמעט לחלוטין יציאת פיגועי התאבדות מהרצועה-לעומת מה שיצא מיו"ש.למרות שהמוטיבציות בעזה הרבה יותר קיצוניות. אני מבין שחייהם של מאות ישראלים שנמצאים עמנו כיום הם כקליפת השום בעיני רוב התומכים בכתוב כאן אבל הציבור השפוי סבור אחרת. ולגברת סגל -כן הגדר תיפול יחד עם הגדר השנייה-כשיהיה שלום עלינו ועליהם-זה לא הולך לקרות בקרוב-ממש לא.
  הייתי רוצה להוסיף מילת תודה לכוחות הביטחון שהביאו לנו קצת שקט בשנים האחרונות וזוכים באתר זה ובאתרים דומים רק לקיתונות של שנאה והכפשות. הסירו דאגה הרוב השפוי תומך בכם בכל לב

  אהבתי

 22. גולדבלט משה הגיב:

  לפיגועי תופת ללא גדרות ראו הידיעה הטריה מבגדד-שם מוסלמים טובחים בחדווה מוסלמים אחרים -כנראה שאין אמנה שאוסרת על כך ואין אפשרות לגדר שתכביד על הטבח

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3816779,00.html

  אהבתי

 23. שרון רז הגיב:

  גם אני הזדעזעתי מהידיעה הזו, בדיוק כמוך, חנה, ומסכים לדברייך בפוסט ותודה על זה
  אני רוצה בכלל להחזיר את הדיון לסיטואציה הקטנה ולא לדברים הגדולים
  למשל למה אי אפשר היה לשכנע אותו לרדת, לעצור אותו בדרכים לא אלימות, לא בירי, או במקסימום לעשות ירי באוויר או לירות לו ברגל, במקרה הכי קיצוני, למה היה צריך לחסל אותו כמו הגרמנים אז עם חומת ברלין או כמו הגרמנים אז בתקופת היטלר
  בהחלט מפחיד נושא ה"מאבטחים" הללו, אולי מהשעמום הם פשוטו מתים לאיזה אקשן, מעורר פלצות

  אהבתי

 24. איריס הגיב:

  הבילבול עם השמות נובע מכך שהוא שינה את שמו בגלל התחרפנות או חזרה בתשובה.

  כניראה מדובר פשוט ברצח בדם קר !!!

  אהבתי

 25. Rשף הגיב:

  שרון, עם כל הצער חבל שאתה מגיב בלי לקרוא את הפרטים.
  המאבטחים קראו לעברו, ירו באויר מספר פעמים ורק לבסוף ירו לכיוון הרגליים. הוא נפגע בעורק ראשי ברגל ומת מאיבוד דם.

  אהבתי

 26. דפנה לוי הגיב:

  הלוא הוא עיקרון
  follow the money
  ומנסה לחשוב מי מרוויח מזה.
  מישהו מתנדב לעזור לי?

  ומטורף בעיני שהתקשורת קיבלה את זה כאילו מדובר בשיהוק קל שהדיו לא נשמעים עד דסק החדשות

  אהבתי

 27. פינגבאק: היום שבו ישראל הפכה להיות גולאג « רדיופוניה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s