חבורת האפסים

1. מעריב, הבוקר:

בראש הרשימה מככבים הבוקר חבורת הח"כים ממפלגת העבודה, שהצביעו נגד העלאת שכר המינימום:

מליונר טיפש-חברתית וזחוח, שוביניסט כוחני, איש אקדמיה שעיקר כוחו במילים ריקות, בן עשירים מפונק ואטום, קצין בדימוס עם בוחן מציאות מעוות ופנסיה שמנה הממתינה לו מעבר לפינה, קיבוצניקית מאחד הקיבוצים שגנב מנכסי המדינה ואזרחיה קצת יותר מקיבוצים שודדי נכסי ציבור אחרים, מושבניק כוחני ואמיד שענייני צדק חברתי לא נמצאים אצלו כנראה בלקסיקון, והכלבלב של כולם – שחושב שאם הוא יצביע למען החזקים, הוא יהפוך לאחד מהם.

תוספת מאוחרת: כיאה למפלגה סוציאליסטית, הם לא מסתפקים בשמונה אפסים:  הח"כית הטריה עינת וילף נעדרה מההצבעה. תודה לשושי על המידע.

אין לי (ולא היו לי מעולם) ציפיות מליכודניקים. צריך להיות טיפש ו/או נטול כושר חשיבה במיוחד בעיני, כדי להצביע ליכוד: מפלגת האספסוף. אין שם אידיאולוגיה משום סוג שהוא, אין שכל (מה שהפך להיות הדאגה של הכולנו), אין דרך – רק ‘טיפשות ההמונים’, חמדנות אישית קיצונית של נבחרי ציבור, וחוסר אכפתיות קיצוני ובולט בכל הקשור לענייני המדינה. אני ואפסי עוד.

מסתבר שהאספסוף, שהפך ברבות השנים לרוב במדינת ישראל, אוהב את זה.

אין לי ציפיה מישראל ביתינו, שהם הגרסה הישראלית (?) לגלוחי ראש שעלו לצמרת, היידרים קטנים עם קופת שרצים בלי מפתח.

אין לי ציפייה מש"ס, שמזכירה את הכנסייה הקתולית יותר מאשר חבורה של דתיים יהודים: גזילת העניים בעבור חליפות הארמאני לכומר (אלי ישי) או שמלות טרנסג’נדריות לאפיפיור (עובדיה), ואספקה סדירה של מוסדות חד מיניים דכאניים, למימון צרכיה הפוליטיים והכלכליים השונים, ומי יודע למה עוד.

אין לי ציפייה מיהדות התורה: רבנים שונאי ומדירי נשים במופגן, העוסקים על חשבון כולנו בהעמקת הכיס החרדי על חשבון כל כיס אחר. אין להם אלוהים, אין להם דין ואין להם דיין.

אין לי ציפייה מהבית היהודי כי מפלגה שבאה לקדש את ערכי היהדות מכתובות חבריה מעבר לגבולותיה הלגיטימיים של מדינת ישראל, ובדרך מטיפה לערכי הבית היהודי, לא שונה בהרבה מהקשר הערכי האמיץ בין ש"ס לכנסייה הקתולית לדורותיה ואולי נרחיב עבורם את הדימוי גם לפרוטסטנטים, על מנת לחזק את הקשר בינם לבין מסורת קולניאליסטית ארוכת שנים.

הייתה לי פעם ציפייה ממפלגת העבודה. נגוזה.

היום, למראה עיתון מעריב והשטיח מעורר הגועל של הפרצופים שהצביעו בעד השארת העניים מילימטר מתחת לקו האדום, אני שמחה מתמיד שהצבעתי קדימה.

2 ברק, בן אליעזר, ברוורמן, הרצוג, וילנאי, נוקד, שמחון ומג’דלה – תתבוננו מעבר לכתף. הוא שם: ירוד אפילו מכם, חכם ומתוחכם מכם. בתחרות הזו אתם עומדים להפסיד. קבלו את נציג הפועלים, החבר של יו"ר התאחדות התעשיינים:

מי שמקווים שהשתלטותו הצפוייה של עיני על מפלגת העבודה תיקח את המפלגה למחוזות חדשים-ישנים של סוציאליזם הומאניסטי ודרך המלך לחברה חברתית יותר, שוגה. עיני הוא וריאציה מתוחכמת של ברק, אדם היררכי וכוחני, נטול מצפון חברתי ומרובה אינטרסים. אם אצל ברק מצאנו או כתום מהבהב פה ושם, התחזית שלי לגבי עיני היא שהאיש לא יעצור באדום. היכולת הפוליטית שלו מוכחת. בשונה מברק – הוא יודע לעבוד. אם שלי יחימוביץ’ חושבת שהברית שלה עם עיני תתן לה דחיפה למימוש האספירציות הסוציאל דמוקרטיות (המבורכות, אגב) שלה, הרי שיש לי חדשות עבורה: האפשרויות העומדות בפניה היא היטמעות לקשרי ההון שלטון שמייצגת הברית בין עיני לשרגא ברוש, או היפלטות מלב העניינים. ברית עם עיני נראית לי, היום יותר מתמיד, כברית עם השטן. בשונה מאבירי ש"ס, כאן לשטן יש IQ גבוה, מצפון נמוך והוא לא לובש פראדה. אבל אל תתנו לחולצת הפסים שלו לבלבל אתכם.

3. רפלקס ההקאה:

אבל מסריח / מתן שירם

אבל מסריח…*

לא רבים מצליחים לעורר את הרפלקס הזה אצלי. אני שועלת קרבות חברתיים ותיקה, ראיתי כל אחד מהפרצופים בשטיח חרפת ה- 59 שפרס בפנינו מעריב, בעליבותו/ה ואפסותו/ה, מי שבאמת הפתיע אותי בכך שהצליח ללחוץ לי על הסרעפת ולהעלות גלי בחילה עמוקים למעלה גרוני, הוא אסא כשר:

לכאורה, אייטם צבעוני ובלתי מזיק בגב העיתון. אבל מה זה אומר עלינו? כשר, שהכשיר כבר כל שרץ אפשרי בדרך להפיכתו של צה"ל בשטחים לגרסה מעודנת, מוקטנת (כמותית) ואליטיסטית של ההוטו, באמצעות "קוד אתי" מזוייף ובמה שמעלה אצלי את החשד בהיותו אולי ה-כלי ה-אולטימטיבי והמתוחכם (?) לנקמה אישית- קיבוצית על עלבון מות בנו הקצין מידי פלשתינאים, בא עכשיו להכשיר את הסלקציה בכניסה למועדונים, האלימות הקשה ואולי (לכו תדעו) גם את סם האונס…

הוזלת המילה אתיקה וריקונה הטוטאלי מכל משמעות חברתית, שעולה מהיוזמה הזו כמו גם ממעורבותו של כשר, אינה מעידה עלינו טובות. מה שעצוב הוא שלא נדרשנו לחכות לצעד העלוב הזה של שכירת כשר למשימה, כדי לדעת מיהי החברה הישראלית 2010.

——————————————

עוד באתר בנושאים אלו:

איתמר פרחי בעד אי-הגדלת שכר המינימום

מתן שירם על כשר (אבל מסריח)

* אימג' – אסתי סגל

פוסט זה פורסם בקטגוריה ביקורת, חברה ופוליטיקה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

35 תגובות על חבורת האפסים

 1. אני דבר ראשון כועס כי גנבת לי את האיטם , רציתי להעלות את החבורה הזאת עם קליפ של האינטרציונאל. אבל מילא שתהיי בריאה.
  אבל את מדהימה אותי שחבורת מי האפסים הללו מצליחה לעורר אצלך כל כך הרבה אמוציות  זעם שכתבת כל כך הרבה מילים עליהם? מה יש בהם שהם מעוררים בכך כל כך הרבה אכזבה?
  אני מפקפק אם בחייך הפרטיים היית נותנת למישהו כל כך הרבה קרדיט וכל כך הרבה הזדמנויות לאכזב אותך ועוד לבוא ולנסות עוד פעם. אם מישהו היה מאכזב אותך מאה פעם , פעם אחר פעם ועוד פעם אם זה בעבודה, בעסקים, במשפחה, בעניינם רומנטיים או  בסתם חברות? הרי אין סיכוי שבכלל היית חושבת עליו או מתייחסת עליו. והנה חבורת האופורטוניסטים העלובה הזאת שנתפסה כבר עשרות פעמים בוגדת בכל העקרונות שבשמם הם נבחרו, בוודאי בועטת בכל מי שתמך בה אי פעם, שפשוט משתינה בקשת על אותו ציבור שלכאורה היא אמורה לייצג אותו והגיעה לשלב של שרשרת של בגידות תקיעות סכין בגב עד שהאדונים המכובדים (והגברות גם כן) נתפסים תוקעים את הסכין בגבם הם עצמם ואת עדיין מתאכזבת מהם? מדוע הם בכלל מעניינים מישהו?
  איך את בכלל מתרגזת כל כך מהם? ממש לא ברור לי.
   

  אהבתי

  • אסתי סגל הגיב:

   אבל תודה שהיא מאוד יפה כשהיא זועמת.
   אחד היותר טובים שלה לדעתי שמסכימה עם כל מילה, חוץ מזה שאני הייתי מעדנת כמה ביטויים (בהקשר של הליכוד) ומשחיזה עוד יותר בהקשר של מדמנת העבודה.

   אהבתי

   • ואני התחשבתי בשותפתי שתבדל"א ועידנתי את התייחסותי לליכוד… 🙂

    כל מה שתחדדי בקשר לעבודה מקובל עלי, כמובן. חבורת אפסים בוגדנית, צבועה ועם מרכיב השחתה חברתית בלתי נסלח.

    אהבתי

    • let go
     צריך לדעת להשתחרר ממערכות יחסים מעיקות. זה נגמר הדבר הזה. זה לא לדיון יותר. הערכים, תפיסת העולם הרעיונות הבסיסים? של ציונות וצדק חברתי? לא מתו אבל הדבר הזה שנקרא מפלגת העבודה? בשלב הזה אינו קיים. גם הליבראלים היתה מפלגה נחמדה (בניגוד לרפוגרסיבים) גססה במשך כ25 שנים בסוף נעלמה. גם זה ימות בנתיים זה גוסס ואין שום צורך לעשות לו הנשמה מלאכותית

     אהבתי

     • אפשר לשחרר מערכת יחסים שמשחררת אותך. בינתיים זו קובעת לי את גובה שכר המינימום, גובה ממני מע"מ ונוטשת את ילדינו החיילים…

      אהבתי

   • א-פרופו ליכוד, מכמיר את ליבי לראות את בורותו העמוקה של האספסוף. והרי ז'בוטינסקי בכבודו ובעצמו, קבע את חמשת המ"מים שעל המדינה להעניק לאזרחיה לפני שהיא פונה להפרטות, גניבה מהכיס הציבורי וקשקשת לאומנית: מזון, מרפא, מעון, מלבוש ורופא. כמה מאלו אפשר לרכוש ב- 3800 ש"ח למשפחה?
    כתבתי עליו פעם, למען מאמיניו השרופים ששמים פתק "מחל" בקלפי בעקבות תורתו: http://2nd-ops.com/hanna/?p=53018 
    טקסט קצר, שכולי תקווה שאפילו ליכודניקים מסוגלים לצלוח.

    אהבתי

    • אסתי סגל הגיב:

     ומה עם האספסוף של העבודה?
     לליכוד אין בעלות על האספסוף יו נוו.

     ואגב יקירתי, אפרופו: "מסתבר שהאספסוף, שהפך ברבות השנים לרוב במדינת ישראל, אוהב את זה."
     הרשיני לי לגלות לך סוד עצוב. האספסוף הוא תמיד רוב.

     אהבתי

     • בעבודה זה לא אספסוף אלא ציבור מנותק. אני רואה את זה אצלי בבית (אמי הקשישה עוסקת בריכוז גמלאי המפלגה). אין שום קשר בין אמונתם והצבעתם לבין המציאות – הם חיים את זו שגדלו עליה, לא את הנוכחית. הם לא אספסוף אלא בועה אטומה. מבחינתם רבין עוד רמטכ"ל, בן גוריון גר בצריף וספיר מגמגם ברדיו. הם אבדו את המימד הליניארי של הזמן, ממנו מורכב בוחן המציאות.

      אהבתי

 2. עדי יקירי, אני מצטערת שלא יכולה להשיל מעלךי את התסכול, הגועל והעצב מהמנהיגות הזו, ממה שהיא וממה שהיא אומרת עלינו….
  ההבדל בין הפוליטי לאישי הוא, שבחיי האישיים יש לי שליטה (או לפחות אילוזיה של שליטה) במצב. אני יכולה לגלגל מטאפורית את מי שאכזב אותי מכל המדרגות, למחוק אותו מהנייד ולהעביר את המיילים שלו לספאם. בפוליטיקה – השליטה היא של בעלי ההון ושל האספסוף, לא שלי.

  אהבתי

 3. פינגבאק: גם אלי ישי צועד | מילים מילים

 4. גיורא לשם הגיב:

  חנה,
  מזמן היה לך כדאי לדעת שאין מה לצפות מפוליטיקאי.
  חכי שתגיעי לגמלאות. גובה קצבת הזקנה שלך תהיה כמחצית שכר מינימום.
  את קרנות הגמל יאכל לך בדרך דנקנר כזה או אחר ובסל התרופות יש כבר היום חור בגודל של אולקוס.

   

  אהבתי

 5. נועם לסטר הגיב:

  נו, כשמוזכר מר אתיקה אני לא מתאפק. הפילוסוף שהפך לכלבלב החצר של הימין ומבייש את צעירותו המפוארת (הו, גילמן 144 בסוף שנות השבעים! על אדני החלונות ועל המדרגות ישב כל הקמפוס והאזין למופע השבועי של "פילוסופיה ונושאים אקטואליים", שם הוצלפו כל הפולטיקאים ובכלל כל מה שזז, תענוג). היום נדמה שהכשר-הטרף הזה מסוגל לכתוב "קוד אתי" לכל פרוצדורה, ותהיה המפלצתית ביותר.
  .
  הטכניקה פשוטה: מרגע שהסרת את השיקול האתי לגבי עצם קיומה של פרוצדורה (הרג אזרחים בפעילות מלחמתית, סלקציה במועדונים), אתה מתרווח בכורסה ומנסח כללים להפעלת הפרוצדורה הפסולה.
  .
  ורק הערה קטנה. בנו של כשר לא נהרג בידי פלסטינים. הוא נפל למותו במהלך טיול פרטי, כשהיה בחופשת שחרור מהצבא. רק במאמצים רבים עלה בידי הכשר לאלץ את הצבא להכיר בבנו כחלל צה"ל. ועל כך הוא משלם לדאבוננו בקודים המפלצתיים שהוא מנפק לצבא (וכבר עשה מזה עסק שלם, מפעל חיים, והקודים מנופקים לכל עושה עוול שחפץ במכבסה פילוסופית כשרה).

  אהבתי

  • אסתי סגל הגיב:

   ובאמת אפרופו הדברים האלו על כשר, אני נזכרת בפגישה שהיתה לי איתו במסגרת דור שני לפלמ"ח בה דיבר על הקוד האתי של צה"ל והשתלח בשוברים שתיקה ואני מביאה את הלינק לוידיאו שצילמתי אותו:
   http://2nd-ops.com/?p=4350

   אהבתי

  • לגבי הסיפא, אם כך יש מצב שהוא גם נוקם את עלבונו הגברי-לאומי, אה? ברררר. אבל ככה זה עובד, נועם. בזמנו כתבתי בעניין אחר שהסיבה היחידה ללחץ העצום של גלנט, שהשפיע על כל המערכת להכנס רגלית לעזה בעופרת יצוקה, היא על מנת לסלול את דרכו לכס הרמטכ"ל. הכל אישי, עכור, אינטרסנטי, דוחה. מחיר? לא הם משלמים אותו.

   אהבתי

 6. גיורא לשם הגיב:

  כשר ושטייניץ — פילוסוף לפילוסוף יביע אומר
  ואנחנו נשלם את טפשותם בחומר!

  שר לשר ירחץ כפיים
  ואנחנו נוכה ארצה אפיים!

  בצקלוני חרוז לכל נבל
  אך לבזבז הכל יהיה חבל.

  אהבתי

 7. יודית שחר הגיב:

  אוי חנה, זה היה כל כך צפוי שכך הם יצביעו. הייתי נופלת מהכיסא אם היו תומכים. אגב, גרילה תרבות תקיים הפגנה ביום ה' הבא בנושא הזה,מול בנק ישראל.

  אהבתי

 8. חנה, את אכן ניפלאה כשאת כועסת, אבל לא הבנתי על איזו "מפלגת עבודה" את מדברת, מפלגת המה ? המי ?
  כמה מביך…
  אני מקווה בכל ליבי שתעלם המפלגה ההיסטורית והעצובה הזו.

  אהבתי

  • היא מקסימה שהיא כועסת כמעט מתחשק להרגיז אותה בכוונה אבל להתרגז מבוז'י הרצוג ואורית נוקד? זה באמת משהו. האמת היא שהיא כנראה לא מוכנה להודות בזה , אבל היא בדיוק כמו האימא שלה. בתוך ליבה מאמינה שאולי עוד יש שם בתוך המת הזה שנקרא מפלגת העבודה משהו.
   אבל גם אתה עוד מאמין. אתה מקווה שהיא נעלמה? מה איפה היום מפלגת העובדה ? משחקת מחבואים? שירי ויצמן זה מפלגת העבודה. ואתם עוד מתחבסים כאן אם זה מת או לא?
    
   אתם גם אני חושב שעדיין לא נרגעתם מהבגידה של האידיוט הזה ברק ב99. אני בחיי לא האמנתי בו. אפילו ב1999 שכולכם חגגתם פה את נצחון אנשי האור על אנשי החושך אני סרבתי לבוא מניו יורק להצביע בעבורו והסתפקתי בהתקזזות עם ליכודניק אחד. אף פעם לא האמנתי באיש הזה תמיד חשבתיש הוא נוכל וטיפש (לא לבלבל ידע במתמטיקה ויכולת ניסוח "מובנה" של בעיות עם שכל). האיש אוויל משריש שקרן פחדן ונוכל.  גם הצל"שים שלו יום אחד מישהו ישים אותם בפרופורציה. האיש השמיד כל מערכת שהוא היה בה. הוא זה שהפך את צהל לצבא עשיר עצלן ושקרן, ממשלתו הראשונה הייתה אסון לאומי שיזכר לדורות. הוא פירק את מפלגת העבודה לגורמים ולא עשה שום דבר בחייו שמחזיק מיים (חוץ מהעניין הזה עם הלבן בעיניים בסבנה ובאביב נעורם וגם שם? יש כמה שיש להם גרסאות אחרות מאשר אהוד גיבור ישראל.) בקיצור רבותי? LET GO האנשים הללו לא שווים שום התיחסות אמיתית. אבל אם אתם בכל אופן חושבים שיש סיכוי שיצא משוה מהמפלגה הזאת? אני מציע להחליט באיזה מחנה רעיוני אתם רוצים להצטרף? למחנה וילנאי או למחנה הרצוג?  …..
    

   אהבתי

   • אתם מוכנים במטוטא להפסיק עם הדיבור הסקסיסטי הזה? אין לי שום כוונה להקסים אתכם. למעשה אני מעדיפה להיות מפחידה, מרתיעה ולא נחמדה, ועוד הערה אחת בסגנון זה – ותחושו את כלו אלו על בשרכם.
    תודה.

    לגבי מפלגת העבודה כבר השבתי. אי אפשר לשחרר את מי שמתוך סמכות לאומית לא משחרר אותך.

    אהבתי

    • הגזמת הנה הצדקת את התדמית הכעסנית שלך. זה בכלל אסתי התחילה.
     אבל בקשר למפלגה זה קצת יותר ברצינות. אני מצטער התעסקות במפלגה הזאת מחייה את הפגר. אני בשמחה מוכן לקבל התעללות וביקורת על האדונים והגברות שהם היום הדבר הזה. את יכולה להעביר ביקורת על אהוד ברק ותבורכי או על פואד ואו על אורית נוקד ואו על כל אחד מהעלובים הללו. אבל התיחסות אליהם כמפלגה? המפלגה הזאת אינה קיימת לא על הנייר ולא בפועל. אפילו הם לא חושבים שהיא קיימת. עצם התיחסות מנשימה את הפגר. זה כמו לפנות היום לסילבן שלום ולשאול אותו מה עמדת הליברלים בנושא. תעשי את זה פעמים ועוד יוקם פה המכון למורשת מודעי.

     אהבתי

     • אולי לטעמך הגזמתי, אבל מה שמותר לאסתי אסור למגיבים ממין זכר. כפי ששמת לב, אני לא מתרשמת עמוקות גם מהערות על התדמית שלי – הן סקסיסטיות בה במידה.

      לגבי המפלגה – הבעייה היא שהפגר הזה, מסריח ככל שיהיה, מחוקק חוקים בכנסת ומתערב בחיים שלך ושלי…

      אהבתי

 9. הנה מה שכותבת היום שלי יחימוביץ' בניוז-לטר שלה:

  על הצבעות כאלה משלמים מחיר – מיד אחר כך תבעו השותפות הקואליציוניות ובראשן, איך לא – ישראל ביתנו של ליברמן, שתהיה הצבעה נגד החוק שלי הקובע שחברות יקבלו מענקים רק אם ישמרו על חוקי העבודה וחוקי המגן. כדי לא לסכן את החוק נאלצתי להוריד אותו מסדר היום ולדחות את ההצבעה. (ח"כ זבולון אורלב ניחם אותי ואמר לי שמורו ורבו זבולון המר היה אדיש כלפי דחיות ונהג לומר שגם היום שאליו נדחה העניין שרצית בו – יגיע בסוף).
  וגם:
  מי שרוצה לחזק את השקפת העולם ואת המאבקים שלנו, וגם אותי באופן ספציפי – יכול לעשות זאת אם יתפקד למפלגת העבודה ויעצים את הכוח שלי בתוכה. גם אם אתם מסתייגים או אפילו סולדים ממה שמתרחש במפלגה – ודווקא בגלל זה – אל תשאירו אותי לבד, ועזרו לי

  תשובתי לשלי:
  אם תעזבי ביחד עם המיעוט הסוציאל דמוקרטי את מפלגת העבודה, אזמח לתמוך ולהתפקד. כל עוד מנהלים את המפלגה מושחתים חברתית ומוסרית וקפיטליסטים – זו סוגייה ערכית ומוסרים שמונעת ממני להתפקד. סורי. וכדאי שתיפרדי מהם מהר ככל האפשר, כי מי שישן עם כלבים וחתולים סופו שיתעורר עם פרעושים.

  אהבתי

 10. גיורא לשם הגיב:

  האמת היא שהגענו כמעט אל שיא הסבל
  ולמרבית העסקנים ראוי רק החֵבֶל.

  למרבה הצער, רק אלימות
  תקבע בעתיד אם נחיה או נמות!

  אהבתי

 11. ד"ר דודי עזרא הגיב:

  שלום רב,
  אני אגב הבחור מתחנת הדלק בבוקר היום.

  טוב, לאחר קריאה בעיון של מה שכתבת ישנן כמה השגות

  אך דעי כי את חריפה, מעניינת ובעלת חשיבה חדה ורצינית

  נדבר אולי
  ביי
  דודי

  אהבתי

 12. עמי הולנדר הגיב:

  חנה, נראה לי שהבעיה איננה בהרכב הפרסונלי של נציגי מפלגת העבודה בכנסת ובממשלה, אלא בציפיות שלך ממפלגת העבודה להוות גוף פוליטי  המייצג את האינטרסים של החלשים בחברה הישראלית.
  אם תבחני את התנהלותה של מפלגת העבודה, מזה שנים רבות היא איננה מצליחה לרענן את שורותיה, ולצרף אליה אנשים חדשים, בעלי אנרגיות ומוטיבציה לשנות; איננה מצליחה לגבש אג'נדה פוליטית עדכנית; וסוחבת על גבה חובות כספיים מעיקים; ומרבית עיסוקה בהישרדותה בממשלה ובהישרדותם הפוליטית האישית של בכיריה, ברור שבמצב דברים זה, אין לה יכולת לשרת את המטרה הסוציו – כלכלית ו/או הפוליטית – מדינית שלכאורה היא מתיימרת לייצג.
  לכן, הלכה למעשה, וכך יש לראות אותה, זוהי מפלגה קטנה, שעתידה מאחוריה, שבכוחות אחרונים, ובמאבקים פנימיים חסרי תכלית, מנסה לשמר מעט מכוחה הפוליטי, באמצעות התנהלות פוליטית "פרגמטית", שבעצם רק גורמת להחלשתה, שכן היא מבהירה את חוסר הרלוונטיות של האג'נדה הבלתי מגובשת שלה. לכן לדעתי הטענה, ככל שיש לה תכלית, כלפי ראשי המפלגה ונציגיה במוסדות השלטון, איננה על הצבעתם  (המוכתבת) לגבי שכר המינימום אלא לגבי אחריותם האישית והקולקטיבית למצב שבו מפלגתם כשלה הציב אלטרנטיבה פוליטית משמעותית לאותן מפלגות שמנית במי שאין לך ציפיות לגביהן.
  בסופו של יום מפלגת העבודה שתחילת דרכה כראש לאריות מסיימת את חייה כזנב לשועלים.     

  אהבתי

  • ראשית, עמי, אתה אורח נכבד בבלוגי.
   אני מסכימה באופן כללי עם הניתוח שלך, למעט זאת שהם לא גייסו כוחות חדשים. ע"ע שלי יחימוביץ', ולהבדיל – ברוורמן ווילף. ההרכב הפרסונלי כן טורד את מנוחתי, שכן הוא מייצג את אותו ריקבון מוסרי-אתי של חבורת הנסיכים שהזכרתי כאן. אבל אתה צודק – עתידם בעברם.

   אהבתי

 13. גיורא לשם הגיב:

  לב הבעייה:
  אני סבור שכל דורשי הטוב צריכים להתאחד סביב רעיון חוקתי אחד, שאינו פוליטי ואינו שמאל או ימין: העלאת אחוז החסימה.
  בלא שאחוז החסימה יועלה לכ-10% לא תוכל לקום ממשלה בעל יכולת שליטה. ושממלה שאינו שולטת אינה מסוגלת לבצע דבר בלא מזמוזים, השהיות, דחיות וספינים.

  אהבתי

 14. איתי אשר הגיב:

  אני שותף מלא לאובדן האמון שלך ביכולת השיקום של מפלגת העבודה, לכן איני נענה לקריאתה של שלי יחימוביץ' (המחוקקת הנהדרת) להמשיך לשלם מיסי חבר למפ' העבודה של הגנרל ברק (כפי שעשיתי שלוש שנים). גם החלפתו של ברק בעיני, או (סביר יותר) בבוז'י הרצוג, כאשר שלי יחימוביץ' שומרת על משבצת "האשה הראשונה" וממליכת המלכים, לא תשנה דבר מלבד אריזה.
  עם זאת ההצבעה שלך לקדימה מפלגת ההון והשלטון היא ממש לא חלופה הגיונית.
  הרי ברור שהיום הם מתנגדים להפרטת קרקעות ותומכים בהעלאת שכר מינ' פשוט כי הם באופוזיציה. אנחנו זוכרים מה עשו ראש הממשלה ושרי האוצר של קדימה (הירשזון הגנב ובר און) רק לפני שנתיים שלוש כדי לסכל את העלאת שכר המינימום וכדי להעביר חוק הסדרים אימתני. ציפי לבני "הנקייה" שימשה באחד מתפקידיה הקודמים כמקדמת הפרטות מטעם המדינה http://www.blacklabor.org/?page_id=3320
  חלופות אחרות, עדיפות בהרבה על להצביע קדימה ולהיות מרוצים:
  1. מפקד סוציאל דמוקרטי בקדימה מתוך השלמה עם זה שנהיה שם מיעוט ושזו מפלגת הון-שלטון, אבל לפחות נחזיק אותם בביצים (בדומה להתפקדות של ארגוני עובדים, הומוסקסואלים וכו במפלגה הדמוקרטית בארה"ב). אפשר לעשות זאת תוך הצבעה למרצ/חדש.
  2. להצביע מרצ, ואולי אפילו להתפקד כדי לעזור לגילאון לכבוש את המפלגה ולתת לה גוון אדום ששם את הכלכלה במרכז
  3. פשוט להצביע חד"ש, גם אם את ציונית.
  4. לפעול להקמת מפלגה ס"ד חדשה
   

  אהבתי

  • איתי אני בעד 1, אם בכלל. אני לא אצביע יותר מרץ, למרות שהצבעתי להם שנים רבות, וכבר פרטתי במקומות אחרים מדוע. אני לא רואה הבדל גדול בין מרץ לבין העבודה. אני לא אצביע חד"ש, חלקו כי נותר בי שריד לציונות אבל זה ממש שולי בעיני – בעיקר כי זו מפלגה שוביניסטית שלא תקבל את קולי לעולם, ואני לא רואה בשוביניזם מתכון לשלום או חברה הוגנת. כבר אמרתי למורדי העבודה בזמנו, כשבררו איתי את עמדתי, שאם יקימו מפלגה חדשה אני איתם. אני בספק אם זה יקרה, אבל גם זו דרך (היינו – 4).

   אהבתי

   • אריאל הגיב:

    דווקא ח"כ תמר גוז'נסקי מאוד חסרה בכנסת. אשה עם מודעות חברתית
    ופוליטית מאוד גבוהה. היא מאוד חסרה לי

    אהבתי

   • צביקה ארצי הגיב:

    חנה בית הלחמי
    את אומרת ומשדרת המון לא. ניסיתי ללא הצלחה רבה להבין בעד מה.
    אבל במחשבה שניה עדיף שלא תכריזי כי יהיה זה חיבוק ממית.
    אימרותיך מרחיקות כל אוהד פוטנציאלי.כל מה שתחלימי צריך להגשים. בארצנו הדרך היחידה – הפתוחה כרגע – לשינוי היא באמצעות השגת הרוב. התבטאות כזו "א-פרופו ליכוד, מכמיר את ליבי לראות את בורותו העמוקה של האספסוף. והרי ז’בוטינסקי בכבודו ובעצמו, קבע את חמשת המ"מים שעל המדינה להעניק לאזרחיה" משייכת אותך אוטומטית לאליטות השנואות. איזו אמירה אומללה – למי שמתיימרת להיות שמאל שוויוני – "אבל מה שמותר לאסתי אסור למגיבים ממין זכר". הרי באמירה זו את מנסה בכוח להפוך מחצית מהמצביעים למתנגדים.
    איני מתכוון כלל וכלל להתייחס לתדמיתך באופן אישי. זכותך להניח את חייך באשר תרצי. אבל אם יש בקרבך אהבת האדם אנא תני סיכוי לסתם אוהבי אדם שממש לא רוצים לחטוף לפרצוף "חנה בית הלחמי הביעה הסכמה לכבד את תנועתכם בברכת הדרך. עכשיו הבנתי מי אתה ומה אתה רוצה.אין לי כל רצון להיות אתכם".
    רק לפסול, רק לקטר והכל לשלול הוא מתכון נהדר לעוד ועוד סיבה ל: "רק לפסול, רק לקטר והכל לשלול הוא מתכון נהדר לעוד ועוד סיבה ל".
    צריך להכריז על מה הולכים, עם מי הולכים ומה עושים.

    סליחה איני אשם בעובדה הביאולוגית שאני זכר. אין בעובדה זו די כדי להפוך אותי מדכא, מאמלל, שולל…..נשים. לעומת זאת אין בעובדת היותה של מישהי נקבה כדי לעשותה חברה כשרה לבנותי המוצלחות ומחנכת לנכדותי המדהימות.  

    אהבתי

 15. גיורא לשם הגיב:

  אם כי במאוחר, אך לעולם לא מאוחר מדי:
  דומני ששרגא ברוש הוא בעל המצפון החברתי הרגיש ביותר בכל החבורה שמנית.

  אהבתי

 16. מיכל. הגיב:

  אני לא מסכימה איתך בענין האישי הוא הפוליטי. האמרה הזאת משתקת ציבור גדול מאוד באופן רוחני. רומסת צדק חברתי באופן רוחני .

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s